Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

36 minut temu, Rafał S napisał:

Bowersy z Heglem to chyba połączanie bardziej sportowe niż muzyczne

Oj tak. Dla mnie to połączenie całkowicie nieakceptowalne. I zupełnie nie rozumiem dlaczego jest w salonie w Gdańsku „na wystawce” i podłączone jako domyślne. Wzór muzykalności? No nie ;)

37 minut temu, Rafał S napisał:

zapraszam do siebie

Super, dzięki! :)

13 minut temu, Rafał S napisał:

spróbujecie namówić ją do powrotu? :)

Będziemy działać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

Luxman

Oj też bym chciał Luxmanika posłuchać. Ale z nimi jest mega problem jeśli chodzi o dostępność. Może Top w Łodzi wyczaruje jakiś egzemplarz do tego czasu. Oby :)

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

który piec wypadł najlepiej z B&W

Michi. Zdecydowanie. Aczkolwiek i jemu nie udało się uporządkować basu. Nie wiem naprawdę czy to charakter tych Bowersów czy faktycznie akustyka (obstawiam jednak to drugie). Dudnienie, zero precyzji, całkowite ujednolicenie dołu pasma i zlanie z niską średnicą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż oznajmiam Szanownemu Gronu , że udało mi się dotrzeć do Salonu Top HI FI !!! A teraz powiem jak wygląda sytuacja. Najpierw liczba osób , wg. mnie łatwo nie będzie , ale przedyskutowaliśmy sprawę z kierownikiem i .....zmieścimy się wszyscy jak się wywali cały sprzęt razem z kolumnami :) . Listę opublikuję na końcu. 

Czego będziemy słuchać ? I tu padło pytanie czy P. Łukasz ma ściągnąć HI END , czy wolimy przez siedem godzin przeprowadzić szczegółową analizę dźwięku Yamahy PianoCraft ? Co wybieramy ? Ja byłem za Yamahą :) 

Wzmacniaczy do wyboru mamy full , Rotel Michy / ponoć bardzo szybki zawodnik/ , Linn , Pass / @nowy78 , będzie jak się uda jakiś potwór Passa , po za tym co już jest w salonie / , Hegel , Luxman / @MarcKrawczyk specjalnie dla Ciebie ściągnięty /, Nad , Yamaha .......

Kolumny ; PSB , Elac , B&W , Yamaha .......

Problem pojawia się ze źródłami , zniknęły z rynku HI END-owe CD i w ogóle CD , ze dobrymi streamerami oraz DAC-ami też jest problem i tu Salon liczy na Nas , choć P.Łukasz powiedział , że coś przytarga na wszelki wypadek z domu.

Z odsłuchu gramofonów zrezygnujemy , za dużo z tym zachodu , no chyba , że się uprzecie.

Krzesła załatwię , Wojtek @lpomis potwierdził ogarnięcie kubków i talerzyków. Ekspres do kawy jest , trzeba skombinować kawę , herbatę i cukier , ale to też ja załatwię. 

Proszę o posiadanie na zbyciu odliczonej sumy 40 zł w celu przekazania Salonowi , czyli tak jak było dotychczas.

Z parkingiem dobrze nie jest , przed Salonem nie ma szans , jest tam raptem siedem miejsc parkingowych. Więcej jest na ulicy Składowej , następnej za POW / skręcamy w prawo mijając POW/ . Jak tam nie znajdziecie miejsca to jest olbrzymi podziemny / płatny/ parking na Dworcu Fabrycznym.

@Redakcja AUDIO Ola zadzwoń do Salonu ! :) 

A teraz aktualna  lista :

1. @Redakcja AUDIO

2. @Asia

3. Paulina

4. @lpomis

5. @RoRo

6. @MariuszZ

7. @seba3002

8. @halik

9. @Chilli

10. @stach_s

11. @Dedal75

12. @slaw0001

13. @Arko55

14. @nowy78

15. @tomek4446

16. @MarcKrawczyk

17. @Kraft

18. @Dawid7

19.  @Grzesiek202

20. @soberowy

 

Listę zamykam definitywnie.

jak macie jakieś pytania , propozycje piszcie.

I kilka fotek z Salonu zrobionych dzisiaj na zachętę.

 

 

 

20220409_103523.jpg

20220409_103537.jpg

20220409_103643.jpg

20220409_103702.jpg

20220409_103719.jpg

20220409_103821.jpg

20220409_103935.jpg

20220409_104811.jpg

20220409_105406.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lpomis napisał:

Michi. Zdecydowanie. Aczkolwiek i jemu nie udało się uporządkować basu. Nie wiem naprawdę czy to charakter tych Bowersów czy faktycznie akustyka (obstawiam jednak to drugie). Dudnienie, zero precyzji, całkowite ujednolicenie dołu pasma i zlanie z niską średnicą.

Dziękuję za informację. Pewnie masz rację z tą akustyką, choć ja miałem podobny problem z podstawkowymi B&W w domu, ale w salonie takie problemy, to jestem mocno zaskoczony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

erio? To juz nie mozna kupić cd? 

no , łatwo nie jest . Salon ma duże problemy z dostępnością sprzętu. Naprawdę im współczuje i podziwiam. Sam jestem handlowcem i wiem co to znaczy jak z dnia na dzień kurczy się liczba produktów , a utrzymać na rynku się trzeba. Druga sprawa to wzrastające z każdą dostawą ceny , powodujące , że kolejni klienci odpadają , bo ich już nie stać. Sam na co dzień się z tym borykam , i drożyzna wcale nie pomaga w handlu.

 

1 godzinę temu, MarcKrawczyk napisał:

ile się należy za twe poświęcenie?

Marcin , spójrz ile tam dzisiaj wynosi PKB USA ? To da Ci już jakiś obraz ..... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się po co są te gazety pod Passem , wszystko powiedziała mi cena / na końcu opisu na stronie / . ja to bym jeszcze walnął konstrukcje z prętów zbrojeniowych tak na wszelki wypadek :) ile kosztuje już wiemy , zobaczymy jak to gra ?

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/pass-labs-int-485.html?gclid=Cj0KCQjwgMqSBhDCARIsAIIVN1UgiAMXk3XkEhPXTJ11Y28ItXeL8HDhLLv401gySi9JBR3HzxcNUXYaAtObEALw_wcB

20220409_103935.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...