Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

24 minuty temu, seba3002 napisał:

Myślę, że Michał tak jak i wielu innych audiofili czeka jak przyczajony tygrys, na to co wybierze Adam i wtedy pójdzie w jego ślady 😉

A ja myślę, że każdy kto tu pisze wie, że najpierw jest Twój Marantz, zaraz po nim równie dobre, niedrogie modele  NAD i Topping, potem długo, dłuuugo nic aż w końcu są Accu i inne Gryphony. Zostało to już dawno ustalone i zatwierdzone. Nie mnie to podważać ;)

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Wojtek. Z marantzem tych kolumn poza mną słuchał tylko @soberowy. Z tego co wiem, to połączenie podobało mu się tak bardzo, że do dziś zbiera szczękę z podłogi 😝.

Zebrałem gdy wróciłem do domu ;)

Kolumny referencyjne, wzmacniacz referencyjny. Dźwięk do grania w tle bardzo dobry. Do audiofilskich orgietek nie, brakuje mu .... 

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Myślę, że Michał tak jak i wielu innych audiofili czeka jak przyczajony tygrys, na to co wybierze Adam i wtedy pójdzie w jego ślady 😉

Michał nie jest audiofilem. Nie obrażaj tej społeczności :)

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2022 o 14:58, tomek4446 napisał:

 

@Redakcja AUDIO Ola zadzwoń do Salonu ! :) 

A teraz aktualna  lista :

1. @Redakcja AUDIO

2. @Asia

3. Paulina

4. @lpomis

5. @RoRo

6. @MariuszZ

7. @seba3002

8. @halik

9. @Chilli

10. @stach_s

11. @Dedal75

12. @slaw0001

13. @Arko55

14. @nowy78

15. @tomek4446

16. @MarcKrawczyk

17. @Kraft

18. @Dawid7

19.  @Grzesiek202

20. @soberowy

 

...że zapytam. Ktos będzie chętny po odsłuchach "przedyskutować wnioski"?

Nie wiem czy mam rozgladac się za noclegiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2022 o 14:58, tomek4446 napisał:

Problem pojawia się ze źródłami , zniknęły z rynku HI END-owe CD i w ogóle CD , ze dobrymi streamerami oraz DAC-ami też jest problem i tu Salon liczy na Nas , choć P.Łukasz powiedział , że coś przytarga na wszelki wypadek z domu.

Jak idzie z CDkiem?

Teoretycznie jeszcze niedawno to by był niezły wybór (również chodzi o zakresy finansowe) od Rotela, poprzez Yamahę (z modelem CD-S3000 włącznie) poprzez AVM (nie tylko "gołe" CD ale i CS - różnego typu "2 w 1") aż po Luxmana... (a może i coś z resztek po poprzednich dystrybucjach).
Tyle teoria - udało się czegoś dowiedzieć?
Jak ma być Yamaha serii 300 czy najtańszy NAD i Rotel to ... cienko.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z szanownego grona ma w planach przytargać swoje kolumienki lub jakieś piecyki grzewcze? Ostatnio odwiedziłem kilka Topów na północy i naprawdę kiepsko to wygląda jeśli chodzi o sprzęt dostępny na miejscu w salonach. Jakby zabrakło to mogę wziąć ze sobą Henia H190.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2022 o 00:49, lpomis napisał:

Jakby zabrakło to mogę wziąć ze sobą Henia H190.

Hegel będzie , nie ma co targać. 

Ale Wojtek , chyba faktycznie czas na jakąś listę sprzętu , który chcemy przywieść.

Z potrzeb bieżących mamy streamer , ktoś , coś ma ?

CD chcemy ?  Czy lecimy tak jak to drzewiej bywało z sieci ?

Ja mogę zapewnić kable i DAC-a / RME/.

Z kolumn jak mi Jarek przywiezie będą Ushery S 520 II 

Ktoś , coś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, halik napisał:

Mogę przywieść Chario synthar 300 jeśli wyrażacie chęć i atola sda in 200 signature

Bardzo chętnie bym posłuchał. Jeśli to nie kłopot to bierz :)

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

streamer

Ponoć taki jeden @tomek4446 z Łodzi ma w pogotowiu całkiem fajnego Pioneera N-70 A. Jest też @seba3002 z Bluesoundem Node, który nada się jako transport. Jak będzie potrzeba, mogę też zabrać Malinkę z wyjściem optycznym. Ale to będzie takie mało ałdiofilskie coś czuję.

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

kable i DAC-a / RME/

KONIECZNIE! :)

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

CD chcemy ?  Czy lecimy tak jak to drzewiej bywało z sieci ?

Boję się, że może nie starczyć czasu na przewalanie się z płytami. Sieć to jednak dużo większa wygoda.

Korzystając z okazji przypominam o naszej zlotowej playliście odsłuchowej. Tutaj w wersji Spotify, ale zawsze przed samym zlotem robimy też jej konwersję do Tidala. Śmiało dodawajcie tam swoje utwory! I uprzedzając pytania, które już nie raz się pojawiały - nie, nie słuchamy każdego kawałka po kolei, nie słuchamy też ich w całości od dechy do dechy, nie mamy z góry ustalonej kolejności. Po prostu wrzucamy utwory na jedną playlistę ponieważ bardzo usprawnia to nawigację po aplikacji na tablecie, a w rezultacie same odsłuchy :)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lpomis napisał:

z Łodzi ma w pogotowiu całkiem fajnego Pioneera N-70 A.

POWAŻNIE ? :)

Mogę przywieźć Pioneera , ale tam mam tylko Spotify , ponoć Tidala można jakoś zainstalować , ale jakoś mnie to nie interesowało do tej pory.

1 godzinę temu, RoRo napisał:

Chcemy, chcemy ... Albo coś salonowego, albo Twojego CDXa

Dobra , coś będzie , załatwione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...