Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

To ja się pochwalę. Byłem dziś na rozgrzewce przed zlotem i posłuchałem prawdziwych hajendów u @tomek4446. Wielkie dzięki za super gościnę. Po wizycie wiem jedno - zakup drapaka jest nieunikniony. Bardzo mi się podobało. To świetna, mega klimatyczna odskocznia od muzyki serwowanej ze streamingu :)

Do zobaczenia jutro!

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, deja vu. Gdzieś , kiedyś już to widziałem😉 Mnie bardziej chodziło o zdjęcie całego Towarzystwa, obecnego na zlocie. No, wiesz - zadowolone miny, uśmiechy , itd. Myślę też, że ten tv na tylnej ścianie mógł Wam psuć akustykę. Nie powinno go tam być.

Edytowano przez Rega
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Rega napisał:

Myślę też, że ten tv na tylnej ścianie mógł Wam psuć 

Raczej nie psuł-był na frontowej ścianie.

Co do pierwszych wniosków-po pierwsze fajnie było 😎, po drugie-wielkie podziękowania dla P.Łukasza i Jego kolegów z salonu Top Hi-fi oraz Tomka i Jego kolegów za organizację  spotkania, po trzecie -Pass pasował większości (albo nawet wszystkim), po czwarte-jak ktoś by chciał coś  tanszego (trochę...) od tego Passa to można rozważyć dzielonkę Michi (fajny powrót do tradycji topowej serii Rotela).

A po piąte-albo jako zerowe by było na początku: gorące podziękowania dla wszystkich uczestników zlotu za miłe spotkanie 😎-fajnie 👍 było i spokojnie , jest potencjał 💪, a ponieważ komunikacja odbywała się w rzeczywistości a nie w necie, to i obyło się bez konfliktów!

Pozdrawiam

20220507_155710.jpg

20220507_155643.jpg

20220507_155631.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arko55 napisał:

...napewno bardzo miłym zaskoczeniem były malutkie monitory Usher s520, jeszcze raz dziękuję za zlot i do usłyszenia ^^

Ushery zagrały tak jak grają-dla mnie zaskoczenia nie było (no może poza kolorem Tomka kolumn). Kolumny bardzo fajne, popularne, znane od lat i poważane...

Wreszcie było okazja posłuchać Michi z przeróżnymi kolumnami oraz podłogowych ELAC Vela.

20220508_084352.thumb.jpg.7592f928428c5d17408c0c4f08f926a9.jpg

Rotel z różnymi kolumnami-zaczęło się "z grubej rury, od tego co w salonie Top Hi-fi było najlepsze (a przynajmniej najdroższe,bo wiadomo że duże kolumny nie wszędzie zagrają).

Rotel zrobił miejsce dla PASSa i ELAC zagrał już tylko z tą integrą.

20220508_105744.thumb.jpg.84c267159338819056c4e2c525b71ddf.jpg

...oraz zobaczyć na żywo wypasioną listwę Tomka 😎-robi wrażenie!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był mój pierwszy Zlot, więc podzielę się wrażeniami z punktu widzenia świeżaka. 

Po pierwsze, jakikolwiek krytyczny odsłuch jest w warunkach takiej imprezy niemożliwy. Nieznane pomieszczenie, nieznane ustawienia, mało znane lub słuchane po raz pierwszy utwory (moja wina - nie przygotowałem się), zmienna pozycja odsłuchowa (gdzie często uszy nawet "nie widzą" głośników) i na dokładkę kilkanaście stale przemieszczających się po pomieszczeniu "ustrojów akustycznych", do tego bez przerwy gadających (nie wyłączając mnie;). No tak się nie da. 

Przejdźmy zatem do wrażeń odsłuchowych;)

Niezmiennie dobre wrażenie robi na mnie gra droższych modeli Bowersa (słuchaliśmy podłogówek i monitorów z serii 800 D4). Ich klarowność, przestrzenność i oddanie powietrza są dla mnie wzorcem i punktem odniesienia dla innych kolumn. W przypadku podłogówek w pamięć zapadną mi też niektóre dźwięki basowe. Monitorami się jednak lekko rozczarowałem. grały ładnie, ale oczekiwałem objawienia, a to na mnie niestety nie spłynęło:(. Dalej podłogowe ProAc-i. Słuchałem krótko i siedząc mocno z boku. Ładnie, ale na mój gust za bardzo sypało sybilantami. Może akurat taki utwór. Podstawkowe Elac Vela. Nadspodziewanie dobrze. Błyszcząca, czysta góra i mocny, sprężysty bas. Podobało mi się. Ale już trójdrożne, podłogowe Vela zupełnie bez wyrazu. Nic dobrego nie rzuciło mi się w uszy. Może za blisko i zbyt nisko siedziałem). Chyba podobnie bez wyrazu podłogowe Linn Majik, bo zauważam brak wrażeń pamięciowych z nimi związanych. Ciekawa była konfrontacja sklepowych wypasów ze skromnymi Chario Radka i Usherami Tomka. Zaskoczyło mnie, że pod niektórymi względami zaprezentowały się bardzo podobnie do wcześniej wymienionych. Szczególnie pod względem rozmachu i stereofonii. Potwierdza to moim zdaniem opinię, że za brzmienie kolumn w dużym stopniu odpowiada akustyka pomieszczenia. Była taka sama, to i brzmienie było podobne. Ani Chario, ani Ushery do detaliczności i czystości grania Bowesów i małych Vela się nie zbliżały, ale wrażenia ogólne ze słuchania muzyki zapewniały podobne. Grały zaskakująco dobrze. Jak się spojrzy na cenę S-520 i 20 razy od nich droższych 805 D4, to wychodzi, że do miana objawienia Zlotu powinny pretendować właśnie Ushery;)

Odsłuchowo było tak sobie, za to towarzysko wspaniale. Tyle ciekawych osobowości! Żałuję, że tylko z niektórymi udało mi się dłużej porozmawiać. Rozmowy z ludźmi są takie inspirujące. Bardzo dziękuję. Podziękowania również dla wesołych towarzyszy podróży. 6 godzin jazdy, a nic a nic się nie nudziłem (no może trochę, jak zaczęli dyskutować o rabatkach). 

Pozdrawiam! 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...