Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

Postanowiłem zrobić małą retrospekcję i przesłuchać na swoim systemie utwory z listy puszczane na Zlocie. Dźwięk jednego szczególnie mi utkwił w pamięci Tilgi Nattens Gudemor - Elisabeth Karsten na kolumnach ze zdjęcia wysokie wbiły mi się w mózg , u mnie wokalik bardzo przyjemny , nic nie przeszkadza. 

przypomnijcie mi co to za kolumienki na zdjęciu.

z1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 Ja z 6 lat temu naczytałem się o super grających ELAC 510, nie było mi dane ich posłuchać, ale to co słyszałem w salonie audio nie było niczym szczególnym i w dalszym ciągu nie poznałem ich dobrej natury.

@Dedal75 Aby uważaj żebyś po drodze nie wysiadł i się zagubił w tajlandii 😉

 

Edytowano przez Arko55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Arko55 napisał:

i w dalszym ciągu nie poznałem ich dobrej natury.

Mnie te kolumny kojarzą się z katalogowymi wnętrzami . Wykonanie w lakierze ma zrobić wrażenie i wkomponować się w sterylność wystroju. Włączamy gościom , następuje opad szczęki i .....szybko wyłączamy zanim się połapią , że tak dłużej słuchać się nie da :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, J4Z napisał:

A może puste ściany i zły dobór elektroniki? Nie wiem nie słuchałem 

Ja bym tak roli elektroniki nie przeceniał. Do Elaców podłączony był wzmacniacz za 50k PLN. W Łodzi bardziej chodziło o specyficzną akustykę (a ściany nie były puste). To ona sprawiała, że większość zestawów grała jak grała. Monitory vela słuchałem około rok temu w Lublinie z heglem h95 i grało to naprawdę fajnie. Pewnie z czymś odrobinę cieplejszym byłoby jeszcze lepiej ale wg mnie, jeśli ktoś lubi takie detaliczne granie, to te kolumny powinny mu się spodobać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Dobry post,  z tym że chciałbym zaznaczyć że 50k nie robi na mnie wrażenia... i 100k pewnie nie pomoże jeżeli elementy toru do siebie nie pasują. 

 

A i nie przeceniam roli elektroniki 😀

Wydaje mi się, że elektronika była całkiem ok do tych Elaców. 

Być może głównym problemem "akustycznym" łódzkiego topa, był kształt pomieszczenia, tak przynajmniej sugerował jeden z forumowych kolegów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, seba3002 napisał:

Wydaje mi się, że elektronika była całkiem ok do tych Elaców. 

Być może głównym problemem "akustycznym" łódzkiego topa, był kształt pomieszczenia, tak przynajmniej sugerował jeden z forumowych kolegów. 

Kwadratowe pomieszczenie nie pomaga 😉

Tam brak bylo rozpraszaczy ktore dalyby energi, przestrzeni itp. Samo pochlanianie to kiepski pomysl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy już szczegóły dotyczące zlotu w Audio-Connect
w Bydgoszczy.
Startujemy 25 czerwca (sobota) o godzinie 10:00.


logo-w@2x.png.379e9901c2d8c9eb70a83d9d0609b314.png

Na chwilę obecną zapisani są:

Ola z @Redakcja AUDIO, Paulina, @Amarok, @MarcKrawczyk, @Kraft, @tomek4446, @kaczadupa, @Kraft, @Bogusław Kożyczkowski, @MMarek, @Matt Daemon, @elektron6, @seba3002, @Arko55, @slaw0001, @lpomis.

Proszę o wiadomość jeśli o kimś zapomniałem :)
Wolnych miejsc szybko ubywa, powoli zbliżamy się do limitu, decydujcie się więc w miarę szybko :)
 

AudioConnect-01.thumb.jpg.266a21a5ed41e469f4db0067333e8a55.jpg

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...