Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

@Mikelas76 - rzutem na taśmę. 

No i tym sposobem niestety zamykamy zapisy. Mamy komplet. Lista wygląda tak: 

Ola z @Redakcja AUDIO, Paulina, @Amarok, @MarcKrawczyk, @Kraft, @tomek4446, @kaczadupa, @Bogusław Kożyczkowski, @MMarek, @Matt Daemon, @elektron6, @seba3002, @Arko55, @slaw0001, @Mikelas76, @halik, @Dawid7, @lpomis

Dnia 17.05.2022 o 16:53, misiek x napisał:

Zgłaszam że Kraft zajmuje dwa miejsca

Dopiero załapałem o co chodziło :D

Dnia 17.05.2022 o 17:31, Kraft napisał:

Komisyjnie jedno zwalniam

👍

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne Państwo, kochani moi. Sprawa jest. Trzeba zrobić porządek z playlistą odsłuchową. Po ostatnim zlocie muszę stwierdzić, że niestety, ale jest zbyt długa. Mimo, że jej założenie było takie, że nie będzie miała ograniczeń, to niestety przewalanie się przez kilkadziesiąt utworów jest niewygodne, męczące i pozbawione troszkę sensu. Głupio też słuchać każdego z kawałków fragmentarycznie.

Opcji jest kilka:
1. robimy porządek z obecną playlistą, wywalamy 3/4 utworów
2. tworzymy nową mini listę z dosłownie kilkoma utworami i wałkujemy je w kółko
3. tworzymy całkowicie nową playlistę przeznaczoną na dany zlot, na którą każdy z nas mógłby dodać JEDEN ulubiony utwór
4... tutaj zdaję się na Wasze pomysły

Ja jestem za opcją numer 3. Mielibyśmy ~15 kawałków, każdy znalazłby coś dla siebie. Trzeba pójść na jakiś kompromis.

Piszcie jak Wy to widzicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lpomis napisał:

2. tworzymy nową mini listę z dosłownie kilkoma utworami i wałkujemy je w kółko

Jestem za tą opcją. Utwory max. cztery. Muzyka poważna , elektroniczna, plumkanie , hard rock. / ok. 16 minut/

Na nich sprawdzamy każdy zestaw , będzie można cokolwiek zapamiętać .

Na koniec Zlotu można zrobić koncert życzeń :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten moment nie chcę zapychać listy, bo ten wyjazd u mnie to ruletka i nie wiem czy wypadnie na czarne bądź czerwone, im bliżej końca czerwca więcej bym wiedział, ale na luzie lista z pewnością będzie ciekawa bo na każdym zlocie było można zauważyć dobrze podane realizacje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas ma swoja ulubiona muzykę (gatunek), każdy też ma ulubione kawałki które zna na pamięć i w których usłyszy każde odstępstwo od tego dobrze znanego brzmienia (domowego). 16 min nie rozwiąże problemu, jestem, za opcja każdy wybiera swój jeden kawałek do posłuchania na zlocie. Wiem po sobie, że wybór tego jednego to karkołomne zadanie. 

20 osób - 20 utworów = 3-4 min na każdy wiec 1h zleci, wiem po sobie, że nie skupiam się na całym utworze tylko na jego pewnych elementach (szarpniecie struny - rezonans pudła gitary - szorstkość trąbki - zejście basu - wejście kotłów - szerokość sceny czy głębie - itd. - itp.) oczywiście ... jedno nagranie to stanowczo za mało i chciałoby się więcej, jako że czas pozwala to moze po dwa kawałki na głowę?

 

 

 

 

@lpomis

==================================================================

Wytłumaczę się o co chodzi z "dobrym dniem" i dlaczego nie mogę teraz decydować o uczestnictwie? bo i tak na zlocie będzie to widoczne.  Jestem po udarze mózgu w 2015r, teraz nigdy nie wiem jak będę się czuł dnia następnego, wszelkie zmiany ciśnienia (pogodowe) i pare innych czynników wpływają na każdy dzień z osobna. To, dlatego tak wspominam o lokalizacji dla mnie korzystniejszej, oczywiście postaram się być, ale nie obiecuję.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław Kożyczkowski , @kaczadupa Panowie pomyślmy na spokojnie . To już przerabialiśmy , każdy wkleił jeden utwór i zrobiła się spora lista . Mało tego , nasz utwór niekoniecznie może interesować kolegę obok i robi się zamieszanie z wychodzeniem.

Dlatego powtarzam. 4 utwory max. Do wcześniejszego przeanalizowania w warunkach domowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tomek4446 napisał:

Mało tego , nasz utwór niekoniecznie może interesować kolegę obok i robi się zamieszanie z wychodzeniem.

Diapasony i JMRy tak zaczarują, że nie będzie wychodzenia.

Moim zdaniem słuchanie czterech utworów miałoby sens, gdyby zamiast nas siedzieli tam  redaktorzy Lacki, Kulpa, Stryjecki i Kisiel i na żywo wypowiadali się jak dane paczki grają. 

Zlot nie powinien być, moim zdaniem, aż tak "krytycznym odsłuchem". 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Seb napisał:

Nie wyobrażam sobie słuchania kilku kawałów w kółko przez cały dzień. Jaka w tym przyjemność?

Nikt nie mówi , że przez cały dzień. To są utwory do testów, czyli porównywania prezentowanych kolumn lub elektroniki. jak zaczniemy sobie puszczać co kto chce / tak jak to było dotychczas/ ,to fakt fajna zabawa , ale zapewniam , ze nic z tego nie wyniesiesz. Na koncert życzeń też znajdziemy czas , będziesz mógł posłuchać co będziesz chciał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że zabieram głos w tym temacie. Ostatecznie skoro nie będę to nie powienienem. Jednak czy moze ktoś odpowiedzieć na pytanie dotyczące zdjęcia z 17 maja, a dotyczącego urządzenia salonu. Mianowicie - jaki jest sens takiej ilości dyfuzorów na ścianie ZA kolumnami i sprzętem? Absorbery też nie są umieszczone w miejscu w którym powinny być, tylko tam gdzie się najlepeij komponują optycznie. Czy to nie jest przerost formy nad treścią i zwyczajne robienie PR dla salonu? Czy to pomieszczenie jest tak słabe akustycznie , że tego wymaga, zamiast normalnej adaptacji. Coś mi się wydaje , ze tu nie chodzi o akustykę , a zwyczajne pochawlanie się typu ,,zobaczcie co mamy to z butów wyskoczycie,, Obym nie miał racji. Pozdrawiam zlotowiczów jak zwykle. Rega.

PS Sam się z siebie śmieję, że tym pytaniem przypominam dwóch zgryźliwców siedzących w loży z Muppet show😄

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...