Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

Wiecie co, słucham sobie tej naszej forumowej playlisty i stwierdzam, że Tidal to jednak jedno wielkie badziewie jest. Hajfaje, MQA, ściema i tyle. Kombinowany ten dźwięk jest jak nie wiem co. Stosowane przez serwis „ulepszacze” potrafią zmienić odbiór utworu. Przełączam się 1 do 1 między Tidalem HiFi, a zwykłym, skompresowanym Spotify Premium i na tym drugim po prostu jest… przyjemniej.

Druga sprawa, skończyła mi się Tidalowa subskrypcja. I z tej okazji powitany zostałem nową, wyższą ceną. Ja im już podziękuję. 

03A41604-2E9E-426C-A5FC-771C96A3B513.jpeg

15 godzin temu, soberowy napisał:

kto wrzucił ten numer na orgietkę

Odpowiedź na 74 stronie wątku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soberowy @Bogusław Kożyczkowski @tomek4446 Myślę że w 21 wieku jest możliwość zabawy suwakiem i odpalenia aby wybranych momentów utworu :/ ja na foobarze tak robię aby nie czekać gdy utwór mi się podoba w dalszej części 

W Sumie można i zapodac proste plumkanie fortepianu gdzie nic wielkiego się nie dzieje a tym się dużo audiofilów jara 😅

 

 

Edytowano przez Arko55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lpomis napisał:

Druga sprawa, skończyła mi się Tidalowa subskrypcja. I z tej okazji powitany zostałem nową, wyższą ceną. Ja im już podziękuję. 

to ja Qobuz płace 17zeta miesięcznie.

49 minut temu, Arko55 napisał:

Myślę że w 21 wieku jest możliwość zabawy suwakiem i odpalenia aby wybranych momentów utworu :/ ja na foobarze tak robię aby nie czekać gdy utwór mi się podoba w dalszej części 

Już prędzej pisałem, że sam słucham testowo pewne fragmenty w nagraniu, niekoniecznie całość.

Jesli trzeba, to się przesunie, a jak trzeba?  pójdzie w całości, czasu jest dosyć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław Kożyczkowski Nie było by żadnego problemu, ja byłem nawet za tym abym nie zaśmiecał listy aby każdy znalazł czas aby posłuchać swoich kawałków, obawiam się że mnie i mojej ekipy nie będzie, gadałem już o tym z Sebastianem jak byłem u niego i to tak na zaś informacja.

Czekam na odzew Dawida bo mu napisałem wiadomość

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 3.06.2022 o 15:52, Arko55 napisał:

Myślę że w 21 wieku jest możliwość zabawy suwakiem i odpalenia aby wybranych momentów utworu

Ja mam nawyk wyniesiony ze słuchania czarnego krążka i słucham " od dechy do dechy " albo wcale :) 

Kurde skłamałbym , jest wyjątek. Spotify przesyła co tydzień listę nowych wydań płyt , i tam jestem w stanie po 3 sekundach określić z czym mam do czynienia :) 

A'propos listy , rozumiem , że mamy już komplet utworów do odsłuchu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej. Po dodaniu Waszych najnowszych propozycji do odsłuchu i bezczelnym usunięciu utworów Forumowiczów, którzy nie zjawią się jednak na zlocie, zostało nam 12 kawałków. Są to:

Sevdaliza - Joanna

Chris Jones - No Sanctuary Here

Tori Amos - Reindeer King

Stavroz - In Mindibu

Baxter Dury - I’m not Your Dog

Marek Dyjak - Wielka

Antonio Forcione - Landmark

Ross Webb - I Was Only 19

Ludwig van Beethoven - Symphony No. 9 in D Minor, Op. 125

Seal - Still Love Remains

Keluar - Threads

Enya - The Humming

Link do Playlisty Spotify (Tidal będzie jak skompletujemy wszystko)https://open.spotify.com/playlist/5inkUW2VUdft1K3vwJVWda?si=q8smsD62QNeiBG5o45nRUg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka aktualności w sprawie zlotu:

25 czerwca oczywiście aktualny, startujemy o 10:00, koniec w okolicach 16:00-17:00.

Dla zmotoryzowanych: pod salonem jest mały parking, ale zaraz przy bramie jest naprawdę sporo miejsc na zostawienie auta. Nie będzie z tym najmniejszego problemu. Kierujcie się więc bezpośrednio na ul. Wiśniową 59.

Miejsc siedzących nie zabraknie, udało się wynająć dodatkowe składane krzesełka.

Prośba do wszystkich o punktualne przybycie, nawet kilka minut przed czasem, żeby nie "rozbijać" atmosfery.

Odnośnie zrzutki: tym razem będzie to 30zł na głowę (koszty wynajmu krzeseł od firmy cateringowej z ich odbiorem i zwrotem, drobny upominek dla salonu).

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2022 o 00:00, lpomis napisał:

Kilka aktualności w sprawie zlotu:

25 czerwca oczywiście aktualny, startujemy o 10:00, koniec w okolicach 16:00-17:00.

Dla zmotoryzowanych: pod salonem jest mały parking, ale zaraz przy bramie jest naprawdę sporo miejsc na zostawienie auta. Nie będzie z tym najmniejszego problemu. Kierujcie się więc bezpośrednio na ul. Wiśniową 59.

Miejsc siedzących nie zabraknie, udało się wynająć dodatkowe składane krzesełka.

Prośba do wszystkich o punktualne przybycie, nawet kilka minut przed czasem, żeby nie "rozbijać" atmosfery.

Odnośnie zrzutki: tym razem będzie to 30zł na głowę (koszty wynajmu krzeseł od firmy cateringowej z ich odbiorem i zwrotem, drobny upominek dla salonu).

Rozumiem, że planów na after nie ma. Pytam ze względu na organizację ewentualnego noclegu 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem rozeznanie w knajpach na posiadówkę po zlocie na godzinę 17:30-18:00. Z miejscami standardowo ciężko, ale mamy dwie opcje:

1. Restauracja Karramba - https://www.restauracjakarramba.pl/menu/

2. Karczma Młyńska - https://karczmamlynska.com.pl/menu/

Dajcie znać czy jesteście chętni. Na razie zrobiłem rezerwację dla 10-12 osób. Jeśli nie będzie zainteresowania, anuluję ją.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja parę słów ...

Primo .... nie mogę na %100 potwierdzić mojej obecności.  Jako udarowiec, niestabilność pogody ostatnio daje mi się we znaki.

Secundo ... na wszelki wypadek prosił bym o jedno miejsce parkingowe pod salonem (mam stosowną kartę).

^^^^^^^^

Bym zapomniał ..... jest cicho, wiec chyba  żaden dodatkowy (prywatny) sprzęt nie będzie potrzebny by robić niepotrzebne sprzetowe zamieszanie .... czy się mylę? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

wiec chyba  żaden dodatkowy (prywatny) sprzęt nie będzie potrzebny by robić niepotrzebne sprzetowe zamieszanie

Wydaje mi się, że nie będzie takiej potrzeby. Jeśli jednak ktoś z forumowiczów ma ochotę zabrać coś swojego to bardzo proszę. Z podpięciem nie będzie problemu :)

@tomek4446 bez torby z kablami z domu się nie rusza. 

13 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

nie mogę na %100 potwierdzić mojej obecności.

Jasna sprawa, rozumiem 👍

30 minut temu, MMarek napisał:

Jeśli zdecyduję się na nocleg po zlocie w Bydgoszczy, wtedy z przyjemnością byłbym chętny na spotkanie w lokalu. Dam znać na początku tygodnia.

Super, dzięki za wiadomość :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...