Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

3 minuty temu, Łukasz Jankowski napisał:

Jak branża chce sprzedawać i robić reklamę to niech pokryje koszty hotelu, sali...

No i negocjacje szlag trafił :) 

2 minuty temu, slaw0001 napisał:

Trzeba kolegę @Kraft zmobilizować, żeby swoje peweni szerokie znajomości w branży wykorzystał do sprowadzenia paru ciekawych kolumn na testy.

O właśnie , podaje adres dostawy tomek4446 Łódź ul. ............. :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit Właśnie jak to jest w Tym albumem Yello Touch 2009, bo ja odpaliłem 2 utwory tak na testy w Wawie i z tego co widzę strasznie ten album jest podatny na ostre sybilanty, ale może coś więcej o tym powiesz?

Ja bym chętnie przyjechał na jakiś bardziej konkretny zlot w lepszej sali akustycznej, bo tu mimo że było powyżej 30m2 to wole już swój mały ale zaadoptowany pokój do słuchania.

Trochę nie chce mi się wierzyć aby kolumny za 60tys grały gorzej od tych monitorów Dali, po prostu są zbyt wymagajcie od akustyki i pewnie toru.

potem odpale ten utwór basowy "james blake - limit to your love", ale i tak ten pulsujący bas nie jest dla mnie, kto pamięta bardzo popularny utwór? >

Coś aby sprawdzić tylko jak mocno się wychyla membrana i nic więcej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arko55 taka moja propozycja , by przed następnym spotkaniem stworzyć listę utworów do odsłuchu. Tak by każdy mógł się z nimi zapoznać najpierw we własnej chałupie nim usłyszy na " obcym systemie" . Będzie prościej ocenić. Nagrywamy na pendrive i gramy , zmieniając tylko wzmacniacze i paczki.

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tomek4446 napisał:

@Arko55 taka moja propozycja , by przed następnym spotkaniem stworzyć listę utworów do odsłuchu. Tak by każdy mógł się z nimi zapoznać najpierw we własnej chałupie nim usłyszy na " obcym systemie" . Będzie prościej ocenić. Nagrywamy na pendrive i gramy , zmieniając tylko wzmacniacze i paczki.

 

jestem za

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomek4446 napisał:

@Arko55  Będzie prościej ocenić. Nagrywamy na pendrive i gramy , zmieniając tylko wzmacniacze i paczki.

 

A czemu nie z Tidala 😝?

32 minuty temu, Fafniak napisał:

Przyjazd w piątek po południu/wieczorem - słuchanie i bania

sobota bania 

O, ta bania mi się podoba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ się dyskusja wywiązała o jeden utwór :) A ja poprosiłem o przypomnienie (dzięki @Dawid7), bo szczerze mówiąc z tych odsłuchanych na spotkaniu znałem tylko Tool i Primus (no i te kilkanaście sekund, które sam zarzuciłem - po twarzach widziałem, że się bardzo spodobało 🤣 ). Chciałem posłuchać dla porównania w domu coś, co z grubsza zapamiętałem. A że było puszczane w kilku konfiguracjach... Nie ma się więc co zbytnio rozwodzić nad tym czy bas jest w tym utworze "prawidłowy" i jak powinien brzmieć, bo i jak to stwierdzić w przypadku dźwięków wytworzonych sztucznie. A zresztą nawet te z rzeczywistych instrumentów są w jakiś sposób nagrywane, a następnie przemielone przez machinę produkcji. Tak naprawdę oceniamy, czy to co słyszymy z głośników nam się podoba, a nie czy odpowiada rzeczywistości. I tak każdy z nas ma nieco inny wzorzec dźwięku "prawidłowego". A więc jeszcze raz, chodziło mi jedynie o porównanie.

Co do samych odsłuchów, podzielam zdanie wyrażone kilka stron wcześniej. To bardziej spotkanie towarzyskie niż testowanie sprzętu. Zresztą chyba taki był zamysł, aby się spotkać, poznać, porozmawiać. Wyszło super. Z drugiej strony, przez to, że miejscem spotkania był salon audio, mieliśmy dodatkową podkładkę do dyskusji :) 

Ja np bardzo chciałem porównać dwie skrajności (w odniesieniu do konstrukcji), tj moją średniowieczną końcówkę w klasie A (bardzo dziękuję za wszelkie pozytywne opinie na jej temat), od której dzisiaj bolą mnie plecy, z rozwiązaniem na miarę naszych ekologicznych czasów - końcówką w klasie D kolegi @mkk. Pomimo, że momentami grały naprzemiennie, czuję wielki niedosyt. O ile w przypadku kolumn można było w miarę łatwo zorientować się, czy zawracać sobie daną parą głowę przy ewentualnym rozpatrywaniu zakupu w przyszłości, tak wg mnie pozostałe elementy toru wymagają nieco więcej uwagi, czasu, a przede wszystkim bardziej zaplanowanych działań. Mogę napisać jedynie tyle, że zostałem zaskoczony bardzo pozytywnie tym, co zaprezentowała końcówka impulsowa. Na obecną chwilę nadal nie wiem jednak, czy chciałbym na taką wymienić mój grzejniczek. Za mało danych. Bez pomęczenia obu wzmacniaczy w domu, przynajmniej przez dwa tygodnie raczej nie podjąłbym decyzji. 

Odnośnie kolumn, po głębszym zastanowieniu, mimo wszystko chętnie potestowałbym dłużej SF (o menuetach nie wspominam, bo już wszyscy wiedzą, że to za...e kolumny :) ). Na pierwszy rzut ucha wydawały się nieco ospałe i nazbyt rozmiękczone na dole. Takie trochę zza koca. Przypuszczam jednak, że przy dłuższym słuchaniu, a w szczególności gatunków, które preferuję, mogłyby się sprawdzić. To właśnie na nich poleciał wyżej wspomniany, wybrany przeze mnie utwór, który wszystkim się spodobał ;) i... Trochę wbrew opiniom kolegów, jak dla mnie było niczego sobie. Najbardziej obawiałbym się tego rozluźnionego basu, ale być może dobrym ustawieniem, dałoby się coś na to zaradzić. Trzeba przyznać, że nie bardzo zwracaliśmy uwagę na ustawienie i praktycznie każde kolejne kolumny zajmowały inne miejsce ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech , James Blake i taka dyskusja :) Wiem że to przewalony , nienaturalny bas , słaba dynamika , ale w miarę szybko można usłyszeć co kolumny prezentują w niskim zakresie. Troszkę się zastanawiałem czy tego nie zapodać

 

ale przy tych poziomach głośności które mieliśmy , pewnie by się protection w piecykach uaktywniły :) 

Osobiście trochę żałuję że nie było żadnego fajnego pre lampowego , ani kolumn OZ. Chciałem potestować ice pod kątem dopalenia i barwy . Swoją drogą dzięki za miłe słowa o klasie D  :) 

@audiowit  , te Focale to tak na moje ucho bardziej były niedopasowane do pomieszczenia , a nie źle ustawione. Tam cała podłoga drżała , nie mówiąc o oknach :D 

 

 

Edytowano przez mkk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, slaw0001 napisał:

A z ciekawości co z nim było tam nie tak?

Po za tym , że nie mogłem znaleźć żadnego z ulubionych utworów to ok. :)

Teraz wiem , że rezygnacja z Tidala jakieś cztery lata temu była dobrą decyzją. Przynajmniej dla mnie.

10 godzin temu, mkk napisał:

Osobiście trochę żałuję że nie było żadnego fajnego pre lampowego

Wystarczyło , kurde napisać słowo i by był :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja 😎 Bardzo się cieszę, że mogłam pomóc w "zdobyciu" sali i wpaść (żałuję, że na krótko) i  Was poznać (i że część z Was mogła się poznać), i liczę, że wiosną faktycznie uda się powtórzyć spotkanie w może nawet nieco większym gronie. Oby sobotnie odsłuchy stały się miłego dobrym początkiem. Z tego, co widzę, popołudnie spędziliście owocnie ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...