Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

Podczas spotkania mieliśmy okazję wysłuchać bardzo ciekawej prezentacji kolumn aktywnych marki Prometheus Acoustics. Poprowadził ją Pan Damian Demendecki.

Sprzęt robił wrażenie. To niezwykle ciekawa konstrukcja, która została specjalnie dostrojona do pomieszczenia odsłuchowego w salonie.

Brzmienie wg mnie było delikatnie zbliżone charakterem i barwą do kolumn ATC. Na szczególną uwagę zasługiwał nisko schodzący, niezwykle rozciągnięty bas. Zdecydowanie warto było posłuchać! Cena - 30.000zł.

7a.jpg

7b.JPG

7c.JPG

7d.JPG

7e.JPG

7f.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie samymi kolumnami człowiek żyje. W salonie było mnóstwo ciekawych nauszników. Moją szczególną uwagę przykuły najnowsze Meze Audio Lyric. Niestety, za słuchawki zabrałem się pod koniec zlotu, gdy człowiek, a przede wszystkich słuch był już dość mocno wyeksploatowany. Kilka godzin w hałasie i na wysokich obrotach zrobiły swoje. Wiem już na pewno, że przy mojej kolejnej wizycie w Warszawie, Michał i Paweł z AudioMagic nie będą mieli ze mną lekko i skradnę im solidną chwilę na odsłuchy tych zabawek :)

9.jpg

15.JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG

19.JPG

20.JPG

21.JPG

22.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lpomis napisał:

Nie samymi kolumnami człowiek żyje. 

A jakieś kolumny w ogóle były? Czy cały zlot na słuchawkach? Bo to jednak trochę aspołecznie i smutno - tak myślę. ;) 

Napisalibyście, ludzie, czego słuchaliście i jak wrażenia. Szczególnie dotyczy to tych trafionych połączeń kolumn i wzmacniaczy. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na to co tygryski lubią najbardziej. Elektronika. Sprawdziliśmy naprawdę sporo różnych konfiguracji, w tym sprzęty przywiezione przez forumowiczów: amplituner Sony od @Arko55, DAC SMSL od @mkk, kolumny Xavian Perla Exclusiva @soberowy i moje Dali Menuet. Streamer Bluesound Node od @Markcox był także w pogotowiu. Dzięki śliczne, że zabraliście te zabawki ze sobą! Gdyby tylko dzień był dwa razy dłuższy... :)

8.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

23.JPG

24.JPG

25.JPG

26.JPG

27.JPG

28.JPG

29.JPG

30.JPG

31.JPG

32.JPG

33.JPG

34.JPG

35.JPG

36.JPG

37.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, to od samego początku zlotu były czas i sposobność na wymianę zdań, doświadczeń, poruszenie wszelakich tematów (nie koniecznie nawet związanych z audio), z szeregiem bardzo ciekawych osobowości, więc wzmianki o "późniejszej" integracji są w tym wypadku trochę przestrzelone ;) 

Ale z jednym zgadzam się w 100%

2 godziny temu, lpomis napisał:

Gdyby tylko dzień był dwa razy dłuższy... :)

:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również bardzo się cieszę, że mogliśmy się spotkać, że mogłam poznać kolejne osoby i porozmawiać z tymi, z którymi nie miałam okazji wcześniej ;) Choć i tak nie z każdym mi się udało! Aczkolwiek można to nadrobić i liczę, że tak się stanie.

Mam nadzieję, że sobotni nieobecni myśleli o nas ciepło, dochodzą do zdrowia Ci, którzy się pochorowali i że przy okazji kolejnej edycji się zobaczymy :) 

Zdjęć tym razem nie mam oprócz tych poniższych 🙃

20220122_175759.jpg

20220122_175850.jpg

20220122_185047.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ekipa zlotowa! Piszcie coś, co taka cisza? :|
Jak wrażenia, co spodobało się najbardziej, co najmniej? Co zaskoczyło, co zawiodło wg Was?

Jutro wrzucę pozostałe zdjęcia z kategorii tych bardziej towarzyskich + oczywiście fotkę całej ekipy.

9 godzin temu, tomek4446 napisał:

Wojtek fajne zdjęcia (...) jak zagrała Sonka V5

Dzięki :) Soniak mnie bardzo, ale to bardzo pozytywnie zaskoczył. Nie spodziewałem się, że to taki wielki kloc. No ogromny kawał piecurzyska. Konkret!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy są pod takim wrażeniem, że do tej pory nie mogą się pozbierać ;) 

Cóż, ja osobiście przyznaje się bez bicia, że na samych "zabawkach" skupiłem się najmniej - więc niech będzie to moja kategoria małego zawodu. Może jeszcze to, że spóźniliśmy się na pizzę 😅

Mój pierwszy zlot (na pewno nie ostatni), na którym w głównej mierze skupiłem się na "materii ludzkiej" - i to właśnie ją uważam za najlepszą dla siebie "atrakcję" dnia i wartość bardzo dodaną :) Żeby tylko doba miała więcej godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że minęło już kilka dni i chyba (?) większość z nas wróciła już do swoich domów, czas na małe podsumowanie z mojej strony 🙂. Nie bedzie tak poetycko jak u Krafta cz kaczej dupy, ale co tam. Zacznijmy od tego, że z powodów zdrowotnych na zlocie zabrakło największych audiofili. Nie było Tomka @tomek4446, Piotrka @nowy78, Asi @Asia. Było za to dużo świeżej krwi.

Co do samego sprzetu. Wstęp imprezy to pokaz kolum z manufaktury "prometeusza". Kolumny ciekawe, chociaż ze względu na ich cenę - poza moim zasięgiem. Kolejny hi end, to franco serblin. Przepiękne paczki, grające chyba "po włosku", dość duzym dźwiękiem. Kefy z serii q znam z wersji podstawkowej, więc tutaj wiedziałem czego się spodziewać. Niestety kolejne 2 pary podłogówek nie rozłożyły mnie na łopatki. Monitor Audio zagrały wg mnie odrobinkę zbyt efekcisrsko a fyne odrobinkę mułowato. Jak zwykle najfajniej moim zdaniem, zagrały kolumny forumowiczów- dali kolegi @lpomisa i xawiany kolegi @soberowy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...