Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

7 godzin temu, Kraft napisał:

Zgłaszam utwór testowy. Dire Straits - "Calling Elvis" z płyty "On Every Street".

PS przepraszam, że późno, ale za piernika nie mogłem się na ten jeden jedyny zdecydować.

Kurcze ja po ostatnim odkryciu jacob banks też bym zmienił teraz ha ha ha. Ale calling elvis - chętnie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nam się towarzystwo zlotowe wykruszyło. Pięcioro forumowiczów zrezygnowało z uczestnictwa, na placu boju pozostało 15 osób.

@Redakcja AUDIO @_PS_ @Amarok @MarcKrawczyk @Kraft @tomek4446 @kaczadupa @Bogusław Kożyczkowski @MMarek @Matt Daemon @elektron6 @Mikelas76 @halik @Kukawa @lpomis

Niestety, ale w związku z powyższym zrzutka rośnie z 30 do 40 złociszy. Liczę na Wasze zrozumienie w tej sprawie. Jak wspominałem wcześniej - zrzutka przeznaczona jest na drobny upominek dla salonu oraz wynajem dodatkowych krzesełek z firmy cateringowej wraz z ich dowozem i odbiorem.

No i niestety też, ale z powodu braku zainteresowania jestem zmuszony anulować rezerwację w knajpie na spotkanie po zlocie.

Zaktualizowałem też listę odsłuchową i usunąłem utwory osób, które się nie pojawią na zlocie.

Tidal: https://tidal.com/browse/playlist/dfd0b39d-0b58-43d5-a8f6-bd00b4fe6436
Spotify: https://open.spotify.com/playlist/5inkUW2VUdft1K3vwJVWda?si=89122b389af742cf

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z ostatniej chwili dla osób planujących poruszanie się miejską komunikacją w Bydgoszczy - dziś (piątek) był w mieście strajk pracowników MZK. Nie kursowały autobusy ani tramwaje. Nie wiem jak będzie wyglądać sytuacja w sobotę, więc miejcie to na uwadze 🤔

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lpomis napisał:

dziś (piątek) był w mieście strajk pracowników MZK. Nie kursowały autobusy ani tramwaje.

No i lipa. jak ja teraz dojadę tramwajem z Łodzi do Bydgoszczy ? :) 

8 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

Trza było wcześniej pytać, teraz to już śpię, bo przecież rano nada wstać…

To taka polityka małych kroczków Wojtka. następny Zlot będzie pewnie w Suwałkach od 7.00 :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje, że ja już powróciłem z trasy.

A miałem spakowany plikowiec i troche dobrych wydań na CD

A ja innym razem, liczę ze będzie jeszcze okazja.

Wczoraj męczyłem się trasą do Gdyni i z powrotem, dziś dojechałem prawie pod Gdańsk, ale …. dalej nie dam rady, nie cierpię wyżów, mieszają mi w głowie (maja wpływ na płyn w tzw. jamie poudarowej) jestem wtedy drażliwy i mam kłopot z koncentracja, a ta jest mi potrzebna na taką trasę.

Bawcie się dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Było bardzo sympatycznie. Do tego, oprócz fajnych uczestników, był też fajny sprzęt prezentowany przez fajnych ludzi. Największą atrakcją Zlotu były chyba dwa model kolumn izodynamicznych marki Diptyque Audio, flagowe DP160 i o dwa rozmiary mniejsze DP107. Wyglądały dziwacznie, jednak wcale tak nie grały. Niesamowite, jak różnymi środkami technicznymi można osiągnąć zbliżone efekty dźwiękowe. Bardzo ciekawie zabrzmiały także kolumny innej egzotycznej firmy, Qln. Z jej portfolio słuchaliśmy niewielkich podłogówek Prestige Three oraz monitorów Prestige One. Na tapecie były też dwie podłogówki znanej z forum firmy Jean Marie Reynaud: Orfeo Jubile i Luna (chyba). No i Diapason, którego zaprezentował model Astera. Jak widać, było raczej drogo. I o to chodzi. Słuchaj, bo w domu tego nie masz;).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny lokal, fajni ludzie i całkiem ciekawe i rzadko spotykane zabawki. Jedne grały lepiej inne gorzej. Wiadomo.  Największe wrażenie zrobił na mnie malutki cyfrowy  wzmacniacz (nawet nie wiem co to było ale napewno są zdjęcia) wielkości książki o grubości 2cm. Napędzał monitory prestige one i dawał radę nie gorzej niż wzmak w klasie A, za 19 i poł koła euro netto.

Reasumując,  miły sympatyczny dzień w otoczenu pasjonatów i ciekawego sprzętu. 

Lubie to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kraft napisał:

Potwierdzam. Było bardzo sympatycznie. Do tego, oprócz fajnych uczestników, był też fajny sprzęt prezentowany przez fajnych ludzi. Największą atrakcją Zlotu były chyba dwa model kolumn izodynamicznych marki Diptyque Audio, flagowe DP160 i o dwa rozmiary mniejsze DP107. Wyglądały dziwacznie, jednak wcale tak nie grały. Niesamowite, jak różnymi środkami technicznymi można osiągnąć zbliżone efekty dźwiękowe. Bardzo ciekawie zabrzmiały także kolumny innej egzotycznej firmy, Qln. Z jej portfolio słuchaliśmy niewielkich podłogówek Prestige Three oraz monitorów Prestige One. Na tapecie były też dwie podłogówki znanej z forum firmy Jean Marie Reynaud: Orfeo Jubile i Luna (chyba). No i Diapason, którego zaprezentował model Astera. Jak widać, było raczej drogo. I o to chodzi. Słuchaj, bo w domu tego nie masz;).

 

Jarek, ale czy w Twoim odczuciu te hi endy są warte takich pieniędzy i czy przeskok między kolumnami ze średniej półki a tymi prezentowanymi na dzisiejszych odsłuchach jest mega duży czy chodzi tutaj bardziej o ich ekskluzywność i egzotykę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suma cen odsłuchiwanych zestawów była zdaje się chwilami kosmiczna. I tu odpowiedź brzmi - nie warto. Z drugiej strony cenę całości zawyżała droga elektronika. Jakby popatrzeć na ceny samych kolumn, to relacja koszt/efekt była już lepsza. Wydaje się, że przeskok dźwiękowy między kolumnową średnią półką, a półką wysoką czy hi-endem jest zauważalny.  

10 minut temu, Adi777 napisał:

@Kraft Będą jakieś fotki? Kto był fotografem? 🙂

O zdjęcia troszczyła się oddzielna komórka, a że artyści są kapryśni, to nie wiadomo, kiedy "dojrzeją" do podzielenia się swoimi dziełami. Czekajmy cierpliwie.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...