Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

Dzięki wszystkim za obecność, było świetnie! Sprzęt klasa, miejsce naprawdę wyjątkowe, towarzystwo wyborne! Panowie z Salonu - Grzegorz, Paweł i Marcin stanęli na wysokości zadania.

Fotorelacja będzie jutro późnym wieczorem. Do obrobienia jest ponad setka zdjęć + kilka filmików, także proszę o cierpliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kaczadupa napisał:

Możecie napisać jakie każdy z Was wybrałby dla siebie te jedne, jedyne  głośniki z dzisiejszego zlotu? 

Ciężka sprawa. Najprzyjemniej, najpełniej słuchało mi się na Qln Prestige Three. Jednak obok spektakularnej prezentacji Diptyque Audio DP160 też nie da się przejść obojętnie. Nie niektórych utworach brzmiały idealnie - koncert na żywo! Na Diapasony Astera też bym się jednak nie pogniewał, jakbym dostał je na urodziny.

PS tańszych JMR nie słuchałem.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często tak jest że te egzotyczne nikomu nie znane marki mogą lepiej ciekawiej zagrać niż wałkowane od lat Dynaudio i tym podobne znane firmy, powiedźcie jeszcze czy według Was na tym zlocie rzeczywiście było czuć lepsza holografie i lepiej grające zestawy niż na wszystkich poprzednich spotkaniach? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Arko55 napisał:

Często tak jest że te egzotyczne nikomu nie znane marki mogą lepiej ciekawiej zagrać niż wałkowane od lat Dynaudio i tym podobne znane firmy

Tylko z tymi znanymi nie mieliśmy okazji dzisiaj porównać. No i słuchaliśmy raczej drogich sprzętów. 

8 minut temu, Arko55 napisał:

czy według Was na tym zlocie rzeczywiście było czuć lepsza holografie i lepiej grające zestawy niż na wszystkich poprzednich spotkaniach? 

Byłem tylko na dwóch, ale mam wrażenie, że scena w głąb była lepsza na poprzednim zlocie w Łodzi (tylko tam grały wybitnie holograficzne Bowersy).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QLN prestige three czemu nie:) czy tez drugi model podłogówek jak dla mnie zagrały najlepiej.

kolumny izodynamiczne- to nie moja bajka. Monitory jak to monitory nie były złe ale do podłogówek było daleko.

mini wzmacniacz- nadrabiał wyglądem ale to nie było to co włoskie potworki

Spotkanie ciekawe - moje pierwsze i widzę ze nieostatnie. Naprawdę warto !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Jednak obok spektakularnej prezentacji Diptyque Audio DP160 też nie da się przejść obojętnie. Nie niektórych utworach brzmiały idealnie - koncert na żywo

 Zgadza się, ale tylko przy małym składzie, wokal plus gitara, albo wokal plus fortepian tutaj realizm wybitny, przy większej ilości instrumentów się gubiły i dziwnie zachowywał się bas.

jednak tradycyjne qln zrobiły na mnie większe wrażenie, żałuję, że się spóźniłem i nie posłuchałem monitorów Diapason…

a dla niecierpliwych fotka…

 

06FE958A-2B97-4001-9C70-0F00A596B9C3.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

przy większej ilości instrumentów się gubiły

Czy się gubiły, to nie wiem. Za to zupełnie inaczej wygląda w nich scena. Przypomina stereo ze słuchawek. Mamy czytelne prawo-lewo, ale bez budowania planów. Ściana dźwięku, Dodajmy - niezwykle realistycznego dźwięku. I ten dziwny brak poczucia, że grają kolumny. Po prostu dźwięk. Jak podczas występu na żywo. I jeszcze niezmienny niezależnie od miejsca odsłuchu. Nawet za kolumnami wydawał się prawidłowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dopiero przed północą byłem w domu. Widzę, że koledzy prawie wszystko napisali. Ja ze swej strony chciałem wszystkim podziękować za miło spędzony dzień. Co do odsłuchiwanych kolumn podzielam zdanie kolegów, najlepsze wrażenie także na mnie zrobiły QLM Prestige Three i następnie Diapson Astera. Cena wspomnianych paczek mówi sama za siebie. Czy cena gra, w tym przypadku chyba trochę tak 😀. Ciekawe jak by się znalazły w naszych domowych warunkach. Co do elektroniki, chyba wszystkich zaskoczyło jak zagrało maleństwo WaversaSystems WSlim-LITE (malutkie i nawet ciężkie) z połączeniu QLM One. 

Poniżej QLM Prestige Three

20220626_013002.thumb.jpg.3f8eb562b6dd02cc806ba5f615b07ebf.jpg

 

 

Edytowano przez Amarok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kaczadupa napisał:

Możecie napisać jakie każdy z Was wybrałby dla siebie te jedne, jedyne  głośniki z dzisiejszego zlotu? 

Jeśli o mnie chodzi wybrałbym  Diptyque Audio DP160, "drzwi" jak je w myślach nazwałem. Efekt brzmieniowy był dla mnie spektakularny typu WOW, co niestety /nieaudiofilskie/, cholera lubię :). Gdyby była  promocja, odejmująca od ceny ilość lat kupującego, razy współczynnik 650, brałbym  w ciemno :)

Głosniki ok.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tomek4446 napisał:

@seba3002 bez kokieterii proszę. Wszak Marantz z ATC jest po za wszelką konkurencją i wiesz o tym doskonale. Nasze porównania dotyczą klocków parę półek niżej . 😀

Tak poważnie to moje pytanie nie było totalnie z du.. 🙂. Kolega @Amarok jakiś czas temu był u mnie z wizytą i miał okazję słuchać moich hajendów 😉. Co prawda wizyta skupiła się bardziej na integracji, ale mimo wszystko coś tam jednym uchem mógł usłyszeć 🙂

A teraz UWAGA, UWAGA - dobra wiadomość dla tych, którzy nie mogli być w Bydgoszczy. Dobrze poinformowane źródło donosi, że część z urządzeń odsłuchiwanych przez kolegów i koleżanki wczoraj, będziemy mogli usłyszeć i zobaczyć na AVS w Warszawie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

No nie mów, że lepiej niż marantz z ATC 😉.

Sebastian, Maranth z ATC to jak dogmat  religijny, nie do obalenia 😀

WaversaSystems WSlim-LITE z połączeniu QLM One to w sumie tez sprzęt budżetowy 😀 w skali salonu Audio Connect.

Edytowano przez Amarok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza trójka jeśli chodzi o kolumny to:Dipason astera naprzemiennie z Qln prestige three, tu nie jestem w stanie wylonić zdecydowanego faworyta.Trzecie miejsce to Dp 160 (większe drzwi) 

Generalnie to salon zaprezentował nam bardzo dobry dźwięk w bardzo klimatycznym miejscu. Nastawiłem się na audiofilskie  przyjemności  i je otrzymałem. Dzięki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, seba3002 napisał:

Szukam informacji o tym wzmacniaczu i nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy jest to jedynie wzmacniacz, czy na pokładzie jest też streamer? 

Nie podniecajcie się. To amplituner! A powszechnie wiadomo, że amplitunery "nie..."

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, halik napisał:

Moja pierwsza trójka jeśli chodzi o kolumny to:Dipason astera naprzemiennie z Qln prestige three, tu nie jestem w stanie wylonić zdecydowanego faworyta.Trzecie miejsce to Dp 160 (większe drzwi) 

Generalnie to salon zaprezentował nam bardzo dobry dźwięk w bardzo klimatycznym miejscu. Nastawiłem się na audiofilskie  przyjemności  i je otrzymałem. Dzięki. 

Mam podobne odczucia niemniej najchętniej we własnych warunkach akustycznych 🙂 posłuchałbym DP100. Mam wrażenie że było to najcieplejsze granie, które bardziej preferuję. 

Fajnie było Was wszystkich spotkać i chwilę poobcować 😉 Mam nadzieję, że wkrótce uda się zobaczyć ponownie.

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...