Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

Jak zwykle miło się czyta o Waszych wrażeniach - dziękuję, że się nimi dzielicie z resztą. Ale, proszę Państwa, chciałbym zwrócić uwagę na jeden szczegół. To był już drugi zlot z udziałem Krafta. Trwały te zloty po kilka godzin, było Was tam trochę, a elektroniki drugie tyle. I jeżeli po tych dwu zlotach Jarek wciąż pisze, że wzmacniacze nie wpływają w istotny sposób na brzmienie, to przepraszam bardzo, ale jesteście skończone ofermy.

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kraft napisał:
6 godzin temu, seba3002 napisał:

Szukam informacji o tym wzmacniaczu i nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy jest to jedynie wzmacniacz, czy na pokładzie jest też streamer? 

Nie podniecajcie się. To amplituner!

@seba3002 , to urządzenie jakich dziś dużo All in.

Posłuchaj kiedyś Devialeta 😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do chałupy i mogę już oficjalnie podziękować :

Paulinie i Wojtkowi / @lpomis/ za zorganizowanie Zlotu w tak niezwykłym miejscu , załatwieniu krzesełek / co wierzcie mi wygląda na proste , ale wcale takie nie jest , wiem coś o tym :) /. Za oprowadzenie po Bydgoszczy oraz zacne towarzystwo.

Panom z Salonu Pawłowi , Grzegorzowi , Marcinowi za możliwość poznania Audio z tej bardziej niszowej strony mniejszych manufaktur. Dziękuję za podzielenie się wiedzą oraz możliwość profesjonalnej dyskusji. Jest coś takiego co odróżnia sprzedawcę od pasjonata i jesteście tego przykładem. Stworzyliście niezwykle klimatyczne miejsce i niepowtarzalną atmosferę. Mam tylko jedno ale : " Nie posłuchałem Iron Maiden , a prosiłem dwa razy ! :) ".

Dziękuję Oli / @Redakcja AUDIO/ za patronat , poświęcenie czasu , przemiłe towarzystwo i doceniam wysiłek by dotrzeć do Bydgoszczy i z powrotem.

Dziękuję wszystkim którzy byli , mówiłem już o tym ale powtórzę raz jeszcze. Wspaniałe jest to , że ludzie z różnych stron kraju mogą się spotkać i gadać ze sobą tak jak by znali się od lat. Fajnie było poznać osoby które były po raz pierwszy / @elektron6/ Tomek , Twoja wiedza na żywo robi jeszcze większe wrażenie , niż w ta którą znałem z Forum. 

Podsumowując , było zajebiście ! I do zobaczenia na kolejnym Zlocie.

P.S.

O odsłuchach napiszę później jak przemyślę całokształt.

 

 

39 minut temu, Rafał S napisał:

I jeżeli po tych dwu zlotach Jarek wciąż pisze, że wzmacniacze nie wpływają w istotny sposób na brzmienie, to przepraszam bardzo, ale jesteście skończone ofermy.

Faktycznie ? Kurde może trzeba go było jednak wpuścić do tej salki odsłuchowej ? :) 

Sorry Jarek / @Kraft/ nie mogłem się powstrzymać 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek super to napisałeś:)

No dobra a teraz zastanówmy się co można by było zmienić poprawić aby przyszłe złoty były jeszcze lepsze:)

 Z mojej obserwacji zabrakło trochę wstępu: przed odsłuchem danego zestawu dobrze by było otrzymać podstawowe informacje o poszczególnych klockach, producencie, historii modelu, firmy, zastosowanych rozwiązaniach, parametrach. 
A i mieliśmy się przedstawić ale jakość czy nie było czasu… nowe osoby, dołączającego do tego imprez mogą nie do końca wiedzieć kto jest kto. A to taki szczegół. 
Ogólnie fajna inicjatywa tym bardziej ze w obecnych czasach mało mamy wolnego czasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, elektron6 napisał:

A i mieliśmy się przedstawić ale jakość czy nie było czasu… nowe osoby, dołączającego do tego imprez mogą nie do końca wiedzieć kto jest kto. A to taki szczegół. 


Ogólnie fajna inicjatywa tym bardziej ze w obecnych czasach mało mamy wolnego czasy.

Ja wszystkim uczestnikom zlotu przedstawiłem się, ale oczywiście nie zapamiętałem jak to bywa, twarzy z nickiem. Mam nadzieję, że nasz Wojtek @lpomiszałączając fotkę z  uczestnikami, także poda ich nicki.

Trzeba  być emerytem, aby mieć czasu mnóstwo, aczkolwiek lenistwo jest coraz większe  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle to napisałem to znaczy wszyscy się przywitaliśmy jak należy z serdecznością:) ale własnie mi trudno było zapamiętać każdego i skojarzyć nicki.

Wiadomo w korpo są identyfikatory ale fakt dodałbym jeśli można punkt obowiązkowy w stylu przed odsłuchami każdy ma 2 minuty na prezentację swojej osoby ; nick, skąd przyjechałem, w jakim sprzęcie się lubujesz czego słuchasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elektron6 Tomek , po szóstym Zlocie zapamiętasz :) 

2 godziny temu, elektron6 napisał:

Z mojej obserwacji zabrakło trochę wstępu: przed odsłuchem danego zestawu dobrze by było otrzymać podstawowe informacje o poszczególnych klockach, producencie, historii modelu, firmy, zastosowanych rozwiązaniach, parametrach. 

Tak tego mnie też brakowało. Nawet przed chwilą sprawdzałem jaką skuteczność mają monitory Qln Prestige One / 87 dB SPL /. To jest piękne w konstrukcjach małych manufaktur , że nie są anonimowe. Tworzy je konkretny człowiek i idzie za tym jakaś historia / coś jak okresie nazywanym obecnie vintege ,gdzie taśma nie " trzepała" setek sztuk dziennie, a konstruktor podpisywał się pod swoim działem/. W przypadku wyrobów tzw. masówki dostajemy jedynie informację , jakie funkcje dodano lub ujęto i finish. No cóż spróbujemy może na kolejnym Zlocie poprosić o takie wprowadzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elektron6 napisał:

 Z mojej obserwacji zabrakło trochę wstępu: przed odsłuchem danego zestawu dobrze by było otrzymać podstawowe informacje o poszczególnych klockach, producencie, historii modelu, firmy, zastosowanych rozwiązaniach, parametrach

A ja z doswiadczenia dodam że najfajniej jest gdy właśnie nic nie wiem o produkcie, zadnych recenzji wczesniejszych czyli zero info czego sie spodziewać oraz jaka cena. Wowczas skupiam sie na dźwięku i Sam sobie ustalam "widełki" ceny itp. Moim zdaniem dzwiek sie musi sam obronić.

Po dokonanym odsluchu całościowym na koniec można podać w/w informacje.

Ale Ja to Ja i można mieć inne podejście. Pozdr. Wszystkich zlotowiczów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza paczka zdjęć: kolumny + elektronika

Poniżej wszystkie zabawki, których słuchaliśmy.

Kolumny (w kolejności takiej jak na zdjęciach): Diapason Astera, Jean Marie Reynaud Orfeo, QLN Prestige Three, Diptyque Audio DP160, Diptyque Audio DP107, QLN One, Jean Marie Reynaud Cantabile.

Elektronika: Riviera Levante, Waversa Systems WSlim LITE, Aqua Acoustic xHD DAC, Aqua Acoustic LA Diva CD Transport, Aqua Acoustic LinQ Network Interface.

cdn.

1.jpg.b57d85b4f601568db14a18b7a73f7c90.jpg

2.jpg.e26f89e8c1a08146b3f60fa81b1c6e54.jpg

3.jpg.914f6efcaf06149105ffd6edd0fbf235.jpg

4.jpg.e121ccb44357170665073e0dfc72be3f.jpg

5.jpg.b4d9e4b0b79e2da5946303cb911fc8a2.jpg

6.jpg.ea046b77a9bc126726d7c7fd499d9fd0.jpg

7.jpg.645b712b39c7a327763ca1b4e3106c3a.jpg

8.jpg.e168d2e79153a8ae09e1e0f4ab5bface.jpg

9.jpg.8f29664e8b7a1cea49fdf66a6ac20420.jpg

10.jpg.b9ca7e82966b6f861ce3dd78ffa14943.jpg

11.jpg.ae3089cc87174124ab98dec2dc858079.jpg

 

12.jpg.14780c9e9df71f7b5a025ac00613bd82.jpg

13.jpg.533f36db167a24acb79d6e4a845ad1d1.jpg

14.jpg.544ae7522f4d9ca4ed2a9343d341e9b3.jpg

15.jpg.b2beda40de599368410c861b3f34bb82.jpg

16.jpg.c6bfd21c27dd2724fec5c8e09f0bd47b.jpg

17.jpg.f7ad801067234f2f3327857445cf6a8a.jpg

18.jpg.f53786ed0b26cc968efc829d77eb65c3.jpg

19.jpg.e2b1a20e338a8eb961df319153402235.jpg

20.jpg.4d521d9723e46da03ed49b36899729ba.jpg

21.jpg.b389cd83354bd5f6760300774f0328ed.jpg

22.jpg.c09db4e4cfe77ab9b76ce69630b113cb.jpg

23.jpg.50ce6d7a9b33293f14f0afa418958f8f.jpg

24.jpg.652d9b7edeef19975a997f614d65f1a6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kaczadupa napisał:

Paczki Diapason Astera zdecydowanie są miss world tego zlotu i jednymi z najpiękniejszych monitorów jakie stworzył człowiek.  Chociaż w moim rankingu SF Cremona Auditor M nie pokonały. 

Na żywo prezentują się znacznie lepiej. Ledwo co wszedłem do salonu, od razu wpadły mi w oko. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałem dlaczego kolumnami, które wybrałem były Qln . I eureka ! Były to jedyne kolumny, które nie zmusiły mnie do analizy czegokolwiek ,od pierwszych dźwięków ,po ostatnie utworów. Po prostu siedziałem i słuchałem muzyki , a więc tak jak lubię. Nic mi nie przeszkadzało , niczego nie brakowało. W kolumnach innych marek coś zakłócało mi odbiór , a to czułem , ze bas za krótki, lub wysokie za ostre i zaczynała się analiza, czy to wina kolumn , akustyki , masteringu .... może w kolejnym utworze będzie inaczej . I gdy tak gdybałem ,szlag trafiał słuchanie samej muzyki. Jedne paczki prezentowały więcej " powietrza" ,to znowu inne genialnie odwzorowywały dźwięk gitary ,czy trąbki ,coś zawsze odwracało moją uwagę od całości prezentacji utworów , wybijało się przed szereg. Qln -y nie wywołały efektu wow , a wiec mój mózg zaczął się upajać muzyką. Tak to moje granie.

@lpomis Wojtek , te monitory Qln / piramidki/ to jaki to model ? Na tabliczce jest " one " ,ale na stronie Salonu widnieją pod nazwą Signature . Chyba , że coś mylę.

https://audio-connect.pl/qln/signature-3/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...