Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

55 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

A co tam Pylon ma za wzmaka i streamera u siebie? Odsłuchy znowu z tidala?

No to jest właśnie troszkę niewiadoma. Na fotce widać m.in. zestaw wzmak + streamer Audiolaba, lampy Fezza, chyba jakiś Pier Audio? Więcej nie jestem w stanie rozszyfrować. Dlatego mimo wszystko przyda się jakaś elektronika jak wspominałem wcześniej :)

Show_Room_Pylon_Audio_1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lpomis napisał:

No to jest właśnie troszkę niewiadoma. Na fotce widać m.in. zestaw wzmak + streamer Audiolaba, lampy Fezza, chyba jakiś Pier Audio? Więcej nie jestem w stanie rozszyfrować. Dlatego mimo wszystko przyda się jakaś elektronika jak wspominałem wcześniej :)

Show_Room_Pylon_Audio_1.jpg

Myślę, że zestaw Elektrona i Ugoda pokażę zestawowi Pylona gdzie jego miejsce.

Pod Ugodę podłączcie rme, jeśli pre lampowe będzie zbyt łagodne.

Mam nadzieję, że Ender zrobił ją zgodnie ze sztuką.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2022 o 18:05, lpomis napisał:

Jak tam nastroje przed zlotem? :)

Żeby nikt nie miał problemu z trafieniem, podaję adres i wklejam link do mapki.

ul. Powstańców Wielkopolskich 1, Jarocin.

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1xNmzy1tdVgOup1YaMPVZjLRtGLc&ll=51.95950820000001%2C17.491355600000006&z=17

Startujemy o godzinie 12:00

Zmotoryzowani mogą zaparkować samochody bezpośrednio pod siedzibą.

Przy okazji standardowo już muszę wspomnieć o najmniej przyjemnej kwestii jaką jest zrzutka - m.in. na drobny upominek dla salonu - 25zł od osoby w przypadku zadeklarowanych 14 osób. Paragony do wglądu na miejscu :)

Wołam raz jeszcze wszystkich chętnych i jednocześnie proszę o wiadomość gdyby ktoś musiał zrezygnować.

@Amarok, @Kraft @tomek4446, @elektron6, @MarcKrawczyk, @drSolfernus, @Asia, @mkk @Matt Daemon, @Waldek86 (+szwagier), @1Ender@_PS_, @lpomis

Nie dojadę. Wojtku, chcę zorganizować takie spotkanie w Listopadzie. Czy możemy chwilę porozmawiać przez telefon?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambery MKII jak dla mnie zagrały zgodnie z wielkoscią 12 calowych głosników 😉 fizyki się nie oszuka ha ha  no i  ta skuteczność 97dB 😉 szowinistycznie dodam że miały czym oddychać 🙂

20220827_163748.jpg

20220827_163756.jpg

20220827_163810.jpg

20220827_163856.jpg

20220827_133852.jpg

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! Myśle ze biorąc za i przeciw to wstydu nie było:) Pylony szczególnie to największe :) na pewno basem zgniotło vintagowe Philipsy ale średnica, wokal, górka oj tutaj …sam nie wiem, temat dyskusyjny. Ale pojedynek nie był celem. Cel to pokazanie kawałka historii bo to zestaw przypominam  z 1958 r zatem miło ze w ogóle zagrał. A czy przez te 60lat poczyniono w audio jako w reprodukcji tego co słuchany przepaści? Ja mam wyrobione zdanie w tym temacie a to pytanie kieruję do Was:) 

Na następny zlot tez coś przygotuje - może wzmak na lampach z lat 30 tych AL4/ AF7 z kolumnami z 1964r:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, elektron6 napisał:

Na następny zlot tez coś przygotuje - może wzmak na lampach z lat 30 tych AL4/ AF7 z kolumnami z 1964r:)

Oj miałem, miałem wzmacniacz na AF7 ehhhh do dziś pozostał żal, Audiowit świadkiem, ale przebojów za dużo było z tym wzmacniaczem. Zostały tylko wspaniałe wspomnienia dźwiękowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po zlocie. Serdeczne podziękowania dla całej ekipy PYLON Audio. Nieskromnie napiszę, że chyba jeszcze nigdy nie zostaliśmy tak ugoszczeni. Świetne towarzystwo, super sprzęt i naprawdę wyjątkowe miejsce. Sporą część spotkania zajęło zwiedzanie samej fabryki. W życiu nie spodziewałem się, że produkcja obudowy kolumny głośnikowej to tak złożony proces. Dowiedzieliśmy się sporo o historii samej firmy. Była też mała zapowiedź planów na najbliższe miesiące. Będzie się działo! Robicie naprawdę kawał dobrej roboty! Brawo!

Dziękuję też wszystkim forumowiczom za obecność. Cieszę się, że taka forma zlotów się przyjęła. Daje to motywację na przyszłość :)

Poniżej moja fotorelacja ze spotkania:

01.jpg

01b.jpg

01c.jpg

01d.jpg

01e.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg

28.jpg

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lpomis napisał:

No i po zlocie. Serdeczne podziękowania dla całej ekipy PYLON Audio. Nieskromnie napiszę, że chyba jeszcze nigdy nie zostaliśmy tak ugoszczeni. Świetne towarzystwo, super sprzęt i naprawdę wyjątkowe miejsce. Sporą część spotkania zajęło zwiedzanie samej fabryki. W życiu nie spodziewałem się, że produkcja obudowy kolumny głośnikowej to tak złożony proces. Dowiedzieliśmy się sporo o historii samej firmy. Była też mała zapowiedź planów na najbliższe miesiące. Będzie się działo! Robicie naprawdę kawał dobrej roboty! Brawo!

Dziękuję też wszystkim forumowiczom za obecność. Cieszę się, że taka forma zlotów się przyjęła. Daje to motywację na przyszłość :)

Poniżej moja fotorelacja ze spotkania:

01.jpg

01b.jpg

01c.jpg

01d.jpg

01e.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg

28.jpg

Wojtek cała przyjemność po naszej stronie. Dzięki i gratulacje za organizację. Zacne spotkanie.... już nie mogę doczekać się kolejnego..... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wing0 napisał:

Oj miałem, miałem wzmacniacz na AF7 ehhhh do dziś pozostał żal, Audiowit świadkiem, ale przebojów za dużo było z tym wzmacniaczem. Zostały tylko wspaniałe wspomnienia dźwiękowe. 

No żal. To taki wzmacniacz, który pamięta się przez całe życie. Mówię Ci Michał, że obecny właściciel jest zachwycony.

A jeśli chodzi o zestaw Philipsa, wogole nie jestem zaskoczony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, lpomis napisał:

No i po zlocie. Serdeczne podziękowania dla całej ekipy PYLON Audio.

Z mojej strony też ogromne dzięki i szacunek za trud budowania marki dla Pylon Audio. Naprawdę jak słuchałem historii powstawania i planów na przyszłość Firmy to byłem dumny , że takie rzeczy dzieją się w tym kraju. 

Brawa i to na stojąco.

P.S. Gdzie kupiliście te krewetki ? Były świetne ! 😀

Co do samych kolumn to dyskusje jakie się wywiązały po odsłuchach ,dobitnie udowodniły jak subiektywne jest audio. Niby wszyscy słuchali tego samego, a każdy inaczej odbierał dźwięk. Mnie np. najbardziej przypadły do gustu Diamondy 28 oraz monitory Jaspery . Ale ...... gdy odsłuchy zatoczyły koło i wróciliśmy do paczek ,które na wstępie odrzuciłem , że niby nie mój dźwięk ,to już taki pewien nie byłem. Dało mi to do myślenia. :) 

@elektron6 Tomek dzięki za zademonstrowanie kawałka pięknie odrestaurowanej historii. Do tej pory zastanawiam się w czym mogą być lepsze nowe wzmacniacze ? Wg. mnie w niczym .

Dziękuję Paulinie i Wojtkowi za jak zwykle profesjonalną organizację Zlotu.

Dziękuję Wam wszystkim , wszystkim ludziskom ,którzy byli w Jarocinie i dla których warto było jechać.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też coś napiszę, a co ;) 
Spotkanie było wyjątkowe! Jako osoba bardzo ciekawska, wycieczka po fabryce i wszystkich pomieszczeniach w jej wnętrzu była dla mnie bardzo angażująca. Mateusz, prezes firmy PYLON w ciekawy sposób opowiedział o swojej pasji, którą podziela nie tylko on, ale i reszta pracowników. Jego historia była dla mnie bardzo inspirująca i cieszy mnie to, że mimo początkowych trudności (które zapewne niejednego by zniechęciły) prą do przodu. Super, że w Polsce jest zakład o tak cennych wartościach. 
No i nie mogę się powstrzymać od skromnego komentarza na temat PYLONowej gościnności - zostaliśmy ugoszczeni jak gwiazdy. Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas!

PS Jedno ze zdjęć okazało się być dość memogenne więc proszę: 

Mmmm... pierożki.jpg

Edytowano przez _PS_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, audiowit napisał:

No opowiadajcie :)

Co tu gadać:) było naprawdę miło, ciekawie - po prostu super! Oby więcej takich zlotów i oby co raz więcej osób chciało uczestniczyć w tego typu wydarzeniach.

Ku pamięci trochę muzyki z nostalgicznego sprzętu vintage.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...