Skocz do zawartości

Audio Pro a36 vs Teufel Ultima 40 Active


Ccezar

Recommended Posts

Hej. Po przeczytaniu wielu postów na forum z racji ustawienia mojego salonu (duże okno z jednej strony, a z drugiej otwarta przestrzeń) zdecydowałem się na zestaw stereo, który ma służyć do słuchania muzyki i oglądania filmów. Zależy mi na sprzęcie z budowanym wzmacniaczem z powodu dzieci - wszelkiego rodzaju guziczki zawsze atrakcyjne. 
Zastanawiam się pomiędzy ww. dwoma zastawami.

Nie wiem tylko jak faktycznie wyglada jakość dźwięk jednych i drugich. Cena jest zbliżona. Na kilka różnic typu rozmiar i wifi jestem w stanie przymknąć oko. Ale co z jakością dzięku? 
Nie mam czasu na odsłuchy czy zabawę w zwroty. Co wybrać? 
 

Teufel ma zestaw z głośnikami Effects czy Audio PRO tez ma możliwość bezprzewodowego podłączenia głośników efektowych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Salon 33m2 oraz kuchnia 10m2.

Kwadraty to miejsce na kolumny a pomiędzy nimi planowany ekran.  Natomiast na przeciwko sofa. 
 

Tak, wiem. Akustycznie bardzo słabo.  
 

W takim razie jakie aktywne głośniki byś zaproponował w podobnych pieniądzach?
 

 

D20E597F-90DA-4D31-9004-8B24359407F5.jpeg

Edytowano przez Ccezar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ccezar Cześć,

Dnia 3.10.2021 o 07:15, Ccezar napisał:

Nie mam czasu na odsłuchy czy zabawę w zwroty. Co wybrać? 

szkoda, bo jest na prawdę sporo kolumn, które mogłyby Ci się spodobać. 

Zaczynając od np. SMSL AD-18 z kolumnami:  Kef Q350/Polk Audio s20e na wzmacniaczu (Yamaha, Denon,Onkyo) + kolumny podłogowe kończąc. (Heco, Magnat, Pylon. etc.)

Moim zdaniem warto udać się na odsłuch i porównać kilka konstrukcji.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc wolałbym zostać przy głośnikach aktywnych mimo wszystko. Niestety wzmacniacza nie ukryje w szafce, a żonie zalezy tez na minimalizmie aby komoda nie była zastawiona masa elektroniki. 
 

Rozważam dwa powyższe zestawy, ponieważ podobno nawet bez suba nas będzie w miarę ok. 
 

Pytanie, które dają lepsze wrażenia z odsłuchu i możliwość ewentualnej rozbudowy o tylne glosniki?

Chyba, ze są w zbliżonej cenie inne aktywne glosniki dające lepszy efekt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ccezar napisał:

ponieważ podobno nawet bez suba nas będzie w miarę ok.

no właśnie: podobno.

To może Klipsch The Sixes?

18 minut temu, Ccezar napisał:

a żonie zalezy tez na minimalizmie aby komoda nie była zastawiona masa elektroniki.

SMSL AD-18 jest wielkości paczki ciastek ;) 

25 minut temu, Ccezar napisał:

Pytanie, które dają lepsze wrażenia z odsłuchu

Niestety obawiam się, że jednoznacznie nikt Ci nie odpowie co wybrać i ta kwestia zostanie po Twojej stronie.

Ja kierowałbym się jednak ku innemu rozwiązaniu.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając ze przekonam żonę to jaki wzmacniacz z opcja wifi i dedykowana aplikacja mobilna polecacie oraz jakie kolumny podłogowe?

Chciałbym uzyskać możliwie dobre efekty podczas sporadycznego oglądania filmów. Ewentualna rozbudowa o tylne bezprzewodowe głośniki tez byłaby dużym plusem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ccezar napisał:

Chyba, ze jest opcja aby uzyskać coś takiego jak w Teufel Active z Effects?

No niestety to dwie różne drogi: albo dobrej klasy stereo albo zestaw kina z efektami.

Najlepiej będzie jak zadzwonisz do nas. Ułatwi to dobranie optymalnego zestawu pod Twoje preferencje.

Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zapraszam do kontaktu.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ccezar napisał:

Niestety wzmacniacza nie ukryje w szafce, a żonie zalezy tez na minimalizmie aby komoda nie była zastawiona masa elektroniki. 

Ale wzmacniacz nie musi wcale stać z przodu na ołtarzyku pod telewizorem. Może stać gdziekolwiek, byle by mu zapewnić wentylację. Rozejrzyj się po pokoju, może znajdzie się dla niego ustronne miejsce by nie gryzło w oczy. Wystarczy zakupić przedłużacz sygnału IR do pilota oraz dłuższy kabel HDMI do TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Tomasz S. napisał:

Możesz ukryć za komodą  Harman Kardon Citation Amp. Fronty i TV podłączysz sobie standardowo, w przyszłości kolumny surround bezprzewodowo przez WiSA wireless. 

Idealne przyszłościowe rozwiazanie dla osób które nie chcą plątaniny kabli. wielkość tez minimalna. Podczerwień do pilota przemyślana. 
 

Tylko teraz jakie podłogówki w przystępnej cenie do tego podłączyć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LBX Systemy Audio napisał:

Ile chciałbyś przeznaczyć na kolumny?

 

 

2 minuty temu, LBX Systemy Audio napisał:

Ile chciałbyś przeznaczyć na kolumny?

 

Max 1,5-2 k zł. Zależy mi na słyszalnych niskich tonach, choć przekrój słuchanych stylu muzycznych jest duży… od soul przez rock do deep house 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolumn z fajnym basem w tym przedziale cenowym na pewno warto przesłuchać Pylon Pearl 25 lub Magnat Monitor Supreme 1002. 

Ciekawym produktem jest również Indiana Line DJ300 (kolumny podstawkowe).

Tak jak wspominałem już wcześniej, jak masz możliwość to podjedź gdzieś i posłuchaj. Sam sobie wyrobisz zdanie.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze zdania są rozbieżne, wiec zdecydowałem się na zakup Audio Pro a36 oraz Teufel Ultima 40 Active. 
Odslucham, ocenie i zdecyduje. Natomiast jeżeli moje uszy nie będą wystarczająco dopieszczone w tym budżecie to zakupie Harman Kardon Citation Amp i Heco Aurora 700. 

Zestaw wzmacniacz + kolumny pasywne to już jednak 2k więcej, a czy to ma sen w moim przypadku - zobaczymy.

Dziękuje za rady i sugestie!

Jak dostanę oba zestaw aktywne to napisze swoje odczucia. 
 

btw w sieci gdzieś znalazłem ze Teufel to chińszczyzna - prawda to? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...