Skocz do zawartości

Audio Pro a36 vs Teufel Ultima 40 Active


Ccezar

Recommended Posts

2 godziny temu, Ropóh napisał:

Czyli kupujesz to co założyłeś od początku i na co szukałeś potwierdzenia?

Teufel to firma niemiecka, a że produkcja w Chinach? Nie oni jedni. 

Kupuje tak jak zakładałem, lecz w razie braku satysfakcji mam dobrana droższa o 2 k zł pare wzmacniacza i kolumn. 
Różnica jest znaczna, a w pierwotnym budżecie max 4 k zł nie dostanę tradycyjnego zestawu spełniającego moje oczekiwania. 
Tak wiec wole wydać mniej, sprawdzić i jak coś zakupić Harman Kardon Citation Amp i Heco Aurora 700. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

21 godzin temu, Ccezar napisał:

ak zawsze zdania są rozbieżne, wiec zdecydowałem się na zakup Audio Pro a36 oraz Teufel Ultima 40 Active. 
Odslucham, ocenie i zdecyduje. Natomiast jeżeli moje uszy nie będą wystarczająco dopieszczone w tym budżecie to zakupie Harman Kardon Citation Amp i Heco Aurora 700. 

No i brawo.

Kilka postów ale dobrze zrobiłeś :)

Daj znac.

9 godzin temu, Ropóh napisał:

Czyli kupujesz to co założyłeś od początku i na co szukałeś potwierdzenia?

Tak ale rozumiem że z opcją sprawdzenia. Często jest tak że osobą którą przychodzi na forum z utartym wyborem no nie wybijesz jej go z głowy. Tu jest dobrze bo bierze na testy. Jesli kolumny się sprawdzą, to też nic nam do tego :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2021 o 09:19, Ccezar napisał:

Jak zawsze zdania są rozbieżne, wiec zdecydowałem się na zakup Audio Pro a36 oraz Teufel Ultima 40 Active. 
Odslucham, ocenie i zdecyduje. Natomiast jeżeli moje uszy nie będą wystarczająco dopieszczone w tym budżecie to zakupie Harman Kardon Citation Amp i Heco Aurora 700. 

Zestaw wzmacniacz + kolumny pasywne to już jednak 2k więcej, a czy to ma sen w moim przypadku - zobaczymy.

Dziękuje za rady i sugestie!

Jak dostanę oba zestaw aktywne to napisze swoje odczucia. 
 

btw w sieci gdzieś znalazłem ze Teufel to chińszczyzna - prawda to? 

Sprytnie! Myślę, że wybierzesz i zostaniesz przy Teufelach, to wcale nie są takie złe kolumny, jak na forum je się przedstawia, no ale to akurat nic dziwnego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal czekam na przesyłki. Muszę jeszcze posprzątać salon, bo prace wykończeniowe skończone ale delikatny bałagan został. 
Zastanawiam się jeszcze jak zasłonić to duże okno(230x300), ponieważ na tej ścianie mam cegle czerwona i nie chce jej zasłaniać zasłona. Planowałem żaluzje zewnętrzne, lecz akustykę tak czy siak pasowało by poprawić. 
Macie może jakieś pomysły co estetyczne zamiast zasłon można zastosować? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ccezar napisał:

Nadal czekam na przesyłki. Muszę jeszcze posprzątać salon, bo prace wykończeniowe skończone ale delikatny bałagan został. 
Zastanawiam się jeszcze jak zasłonić to duże okno(230x300), ponieważ na tej ścianie mam cegle czerwona i nie chce jej zasłaniać zasłona. Planowałem żaluzje zewnętrzne, lecz akustykę tak czy siak pasowało by poprawić. 
Macie może jakieś pomysły co estetyczne zamiast zasłon można zastosować? 

Mam podobnie. Załatwiam to kotarą zaciąganą na czas odsłuchu. Ewentualnie, (ale to już większa zabawa) przenośne ustroje akustyczne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie pomiędzy audio pro a36 a Teufel zakończone. 
 

Audio pro jakby były zamknięte w zbyt nalej obudowie. Dźwięk jakby przytłumiony. szybko wróciły do sprzedawcy. 
W Teufel jakbym za dużo słyszał wysokich dźwięków a przy filmie bas mnie nie zadowalał. 
Teufel mogą u klienta być dłuższy czas, wiec czas na porównanie z Harman Kardon i Heco Aurora 700. Jutro powinienem już mieć wszytko u siebie. 

 

Mam lekkie obawy co do tego wzmacniacza, gdyż jest to nowy sprzęt i mało o nim informacji w sieci. Niestety nic innego spełniającego kryteria gabarytów, mocy i opcji rozbudowy o bezprzewodowe glosniki nie znalazlem. 
Coś Wam przychodzi na myśl?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ccezar napisał:

Teufel mogą u klienta być dłuższy czas, wiec czas na porównanie z Harman Kardon i Heco Aurora 700. Jutro powinienem już mieć wszytko u siebie. 

Nie znam wzmacniacza, ale jeśli chodzi o porównanie kolumn Teufela z Heco, to będzie podobne, jak Teufela z Audio Pro - Teufel wróci do sprzedawcy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje korzystając z jakiegoś artykułu, w którym są propozycje utworów weryfikujących kilka cech. 
Nie jestem specem, a odczucia wiadomo - są subiektywne. 

1. Balans - lepiej zestaw pasywny 

2. Przestrzenność - bardzo zbliżona

3. ATTACK/DECAY - jak na moje ucho minimalnie lepiej zestaw pasywny 

4. Rytm i Timing - jak na moje ucho lepiej zestaw pasywny

5. Średnie tony - bardzo zbliżona

6. Wysokie tony - lepiej zestaw pasywny 

7. Dynamika - jak na moje ucho minimalnie lepiej zestaw pasywny 

8. Niskie tony - lepiej zestaw pasywny 

9. Detale - jak na moje ucho minimalnie lepiej zestaw pasywny 

10. Stereo - lepiej zestaw pasywny 

Dźwięk z Harman Kardon i Heco Aurora 700 jest znacznie przyjemniejszy. Ponadto AirPlay też robi swoje. Budżet przekroczony, ale zestaw jeżeli wizualnie zona zaakceptuje zostaje. 
Kolorystycznie bardziej pewnie będą jej pasować Q Acoustics QA 3050i, lecz koszt jeszcze większy. 
Jaka jest różnica w jakoś i dźwięku pomiędzy tymi kolumnami na Heco?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2021 o 08:55, S4Home napisał:

Nie słuchaj polecanych utworów to nic nie da. Słuchaj muzyki która ty słuchasz na codzien. Są kawałki które zawsze wszędzie brzmią dobrze. 

Tak prezentują to na audio show. To mydlenie oczu. Moim zdaniem tak nie rób. 

Piotr

Dzięki za radę!

duza różnica w dźwięku będzie pomiędzy Heco a qa 3050i?

Na zdjęciach qa 3050i wyglądają jak matowe ale chyba takie nie są… czy w czarnym kolorze mocno się palcuja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2021 o 13:24, Ccezar napisał:

duza różnica w dźwięku będzie pomiędzy Heco a qa 3050i?

Tak, to inne kolumny. Chodź nie wskażę które lepsze. Po prostu grają inaczej

9 godzin temu, Ccezar napisał:

Nabieram niestety obaw co do amplitunera HK, mianowicie zastanawia mnie opóźnienie przełączania i zatrzymywania muzyki poprzez AirPlay. Pierwszy raz korzystam z tego rozwiązania - czy to normalne?

Tu masz podwójny problem. Airplay i zapewne na to znajdziesz odpowiedź. Ale drugi to na innych ampli. Harman nie jest obecnie popularnym sprzętem.

nie mam iPhone, nie wiem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Doczytałem w sieci, że owe opóźnienie to norma i się już przyzwyczaiłem. 

Niestety wczorajszego wieczoru sprzęt zaczął dziwnie się zachowywać. Podczas odtwarzania muzyki z jakiegokolwiek źródła czy połączenia jest co jakiś czas przerywana, a dioda na wzmacniaczu miga na czerwono oraz z głośników wydobywa się dźwięk jakby były przebicia. Niestety instrukcja nic nt. temat nie mówi. 

Zmieniałem gniazdka, użyłem też przedłużacza ale to nic nie pomogło.

Macie może jakiś pomysł czym to może być spowodowane? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...