Skocz do zawartości

Jakie stereo 30 m2 5000-6000zł


seba90

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie, 

Poszukuję jako amator swojego pierwszego stereo do salonu o powierzchni 30 m2. Zestaw będzie służył jako słuchanie radia, spotify i dźwięk TV. Byłem wczoraj na odsłuchu gdzie zaproponowano mi amplituner Denon DRA-800H natomiast z kolumn odsłuchałem  Wilson RAPTOR 7 i Klipsch RP-260F gdzie Wilsony mi bardziej wpadły w ucho. Niestety mimo wszystko w tych kolumnach brakuje mi basu i zastanawiam się czy nie lepiej by było dobrać jakiś subwoofer do zestawu. Proszę o pomoc czy idę w dobrym kierunku czy po prostu szukać jakiś innych kolumn aby spełnić swoje oczekiwania. Budżet 5000 - 6000 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie ma dużą powierzchnię i warto wybrać jednak większe kolumny. Z drugiej strony nie gwarantuje to, że tego basu Ci wystarczy. Mam tu na myśli inną akustykę pokoju odsłuchowego, a Twojego salonu. Większe kolumny to np. Monitor Audio Bronze 500, a w zestawie z amplitunerem kolumny będą kosztować taniej.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Wilsony spasowały Ci bardziej to znaczy że unikasz kolumn o jasnym brzmieniu.

Dlatego też uważał bym na Bronze 500. Mimo że tez bbym Ci je polecił początkowo.

Może kiedy odsłuchasz?

Jeśli brakowało Ci basu to może Yamaha RN 602 + Aurora 1000 od Heco. Tam masz płynną regulację laudness. Basu nie braknie.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon DRA800h to dobry amplituner o soczystym brzmieniu oraz łagodnej górze. W mojej ocenie Wilsony nie do końca tutaj pasują. Lepszym rozwiązaniem byłyby Q Acoustic 3050i lub Heco Aurora 700, które zagrają potężniejszą podstawą basową względem Wilsonów i zachowasz muzykalność. 

Możesz także pomyśleć nad innym amplitunerem takim jak Yamaha RN602 w połączeniu z potężnie brzmiącymi Pylonami Sapphire 25 

Zapraszam na odsłuch i po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba90 skoro Wilsony Ci się spodobały to może model 9?

Co do wzmacniacza to Denon DRA-800h i Yamaha R-N602 są ok. Możesz jeszcze zerknąć na Marantz PM6007 + Audio Pro Link 1.

Z kolumn warto skonfrontować jeszcze: Pylon Sapphire 25, Heco Aurora 1000, Polk Audio ES60, Pylon Opal 30.

Zapraszam do kontaktu i na odsłuch.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2021 o 13:55, seba90 napisał:

Denon DRA-800H natomiast z kolumn odsłuchałem  Wilson RAPTOR 7 i Klipsch RP-260F gdzie Wilsony mi bardziej wpadły w ucho. Niestety mimo wszystko w tych kolumnach brakuje mi basu i zastanawiam się czy nie lepiej by było dobrać jakiś subwoofer do zestawu.

Ewentualnie do zestawu, który Ci się podobał jak gra można dobrać subwoofer, jednak wtedy musisz się z dużo większym wydatkiem. Poniżej przykład dobrego subwoofera:

https://audioexpert.pl/velodyne-wiq-10-subwoofer-aktywny-z-opcja-bezprzewodowa-outlet-p-2985.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym tokiem myślenia autorowi powinno bardziej podejść brzmienie Klipsch w połączeniu z Denonem, a było zupełnie inaczej. W dalszym ciągu uważam, że w tym przypadku lepszym rozwiązaniem byłby Denon DRA800h do Aurora 700. Mnie także bardziej odpowiada brzmienie Yamahy RN602 z Aurora 700 ale tutaj nie chodzi o moje preferencje tylko autora. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dziękuje wszystkim za doradztwo, finalnie stałem się posiadaczem Monitorów Audio Bronze 6G 500+Wzmacniacz Cambridge Audio CXA81.

Ogólnie z dźwięku jestem zadowolony, jedynie brakuje mi trochę ciepłego basu przy cichym słuchaniu muzyki, może to jeszcze kwestia wygrzania sprzętu czy też źródła bo na razie dźwięki leci przez bluetooth ze smartfona. 

pozdrawiam, 

Sebastian 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

To bardzo mały budżet jak na klasę sprzetu.

Źródło jest tak samo ważne jak wzmacniacz.

Musisz dozbierać.

Do Project Stream Box S2 albo Malina z Allo Digi One.

Piotr

 

A Pro-Ject Stream Box S2 w połączeniu z czymś niedużym jak Pro-Ject MAIA S2 czy NAD AMp1 - ma to sens do małego pokoju? Czy lepsza po prostu Yamaha RN602?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...