Skocz do zawartości

Meze 99 Neo jaki dac?


Recommended Posts

 Witam. Posiadam słuchawki Meze 99 neo. Mam je podpięte pod Shanling m2s, dap gra dość basowo co jeszcze bardziej podbija ciemna charakterystykę słuchawek. Zastanawiam się nad zewnętrzna kartą dźwiękowa podłączoną do smartfona. Czy mogą mi Państwo doradzić dac-a pod telefon który dobrze zagrałby się z moimi słuchawkami? Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Meze 99 Neo warto iść w kierunku nieco jaśniejszego wzmacniacza. 

Zwróć uwagę na iFi Audio Hip-DAC, który bardzo dobrze sprawdza się z tymi słuchawkami. Jest to dynamiczne brzmienie z szybkim, precyzyjnym dołem co jest ważne dla tych słuchawek. Alternatywą mógłby być Topping NX4DSD, który wyciągnie więcej smaczków z nagrań oraz poprawi czarne tło. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji... Specjalnie nie słyszę różnicy między Shanling m2s a moim smartfonem za 1000 zeta. Czytam różne opisy i recenzje że to, że tamto, że są różnice w brzmieniu. I tak się zastanawiam , czy jest sens kupować daca pod słuchawki które nie wymagają wzmacniacza (35 ohm)? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2021 o 21:58, Darek Krzykowski napisał:

Przy okazji... Specjalnie nie słyszę różnicy między Shanling m2s a moim smartfonem za 1000 zeta. Czytam różne opisy i recenzje że to, że tamto, że są różnice w brzmieniu. I tak się zastanawiam , czy jest sens kupować daca pod słuchawki które nie wymagają wzmacniacza (35 ohm)? 

 

a w końcu przesłuchałeś Dragonfly'a Cobalt? Ważne jest aby posłuchać po aktualizacji tego produktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2021 o 21:58, Darek Krzykowski napisał:

Przy okazji... Specjalnie nie słyszę różnicy między Shanling m2s a moim smartfonem za 1000 zeta. Czytam różne opisy i recenzje że to, że tamto, że są różnice w brzmieniu. I tak się zastanawiam , czy jest sens kupować daca pod słuchawki które nie wymagają wzmacniacza (35 ohm)? 

 

Jeśli nie słyszysz różnicy to kupowanie daca jest bez sensu. Meze są mocno basowe więc nie spodziewaj się po dacu radykalnej zmiany barwy. Te 600 zł przeznacz na drugą parę sluchawek o jaśniejszym brzmieniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem parę daców, w tym Colbalt'a i Red'a. Najbardziej podobał mi się iBasso DC03. Delikatnie uszczuplil mi bas i dodał lekkiej jasności. A najlepsze jest to, że kupiłem go od znajomego używkę za 180 zeta.  Słuchawki po wygrzaniu i z tym daciem, bardzo mi pasują do cięższych brzmień. Jestem jak narazie zadowolony . Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam podepne się pod temat. Też mam meze 99 neo i w oko wpadł mi właśnie iBasso DC03 Pro. Obecnie brzmienie mi się bardzo podoba słucham prosto ze smartfona chciałbym tylko żeby głośniej było a nie chce dużo pieniędzy wydać jak myślicie dobry będzie to wybór czy może jest coś jeszcze do 400 zł maksymalnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...