Skocz do zawartości

DYNAUDIO DM 6/2 (nowe, 2500) vs DYNAUDIO EMIT 20 (używane) vs MAGNAT 723 (nowe, 2000)


Tweeter2016

Recommended Posts

Chciałem podpytać forum, które kolumienki z tych trzech ( DYNAUDIO DM 6/2 (nowe, 2500 zł) vs DYNAUDIO EMIT 20 (używane 2000-2600 zł) vs MAGNAT 723 (nowe, 2000 zł)  ) najlepiej nadają się do odtwarzania spokojnej muzyki.   I jakie mają wymagania odnośnie wzmacniacza? Słyszałem, że "Dynki" są super, ale wymagają wydajnego ampa.

Które są lepsze? Wydaje mi się, DM 6/2 to stary model, były wyprzedawane po 1700 zł para, więc obecna cena (2500) jest trochę przesadzona :) Wzięlibyście je za 2500?!?

Cała trójka kosztuje od 2000 zł do 2500 zł (Alledrogo), przy czym Emity 20 są w tej cenie oczywiście używane.

Które lepsze? Na start je podłącze do Onkyo 8250, ale po nowym roku wezmę jakiś wzmacniacz za ok. 3.5k +/- 500 zł (chodzi mi po głowie kilka możliwości).

Dzięki za podpowiedzi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za Dynki DM 2/6 jest delikatnie mówiąc niepoważna. I nie wiem, gdzie one przeleżały oryginalnie zamknięte, nowe przez ostatnie min. 5 lat... I właśnie 5 lat temu nowe były wyprzedawane za 1500zł, nowe a nie leżaki ex demo. 

Grały u mnie zarówno DM2/6 jak i Emit 20 (nie obecna, wprowadzona do sprzedaży w tym roku - nowa wersja Emit20 tylko ta poprzednia, która zastąpiła serię DM). 

Tego konkretnego modelu Magnata nie znam. 

Z dwóch ww Dynek wybór będzie podyktowany głównie wielkością pomieszczenia. Subiektywnie lepiej mi grały DM 2/6, to były ostatnie tanie Dynie, które miały w sobie duszę/magię tzw. starego Dynaudio. Nowsze Emity niby technicznie troszkę, troszeczkę lepsze ale ich brzmienie nie ma niestety tej wyjątkowości serii DM. 

Wzmacniacz, tu będziesz musiał sam zdecydować w jakim kierunku chcesz iść. Po tym co piszesz rzuciłbym uchem na Regę Brio R lub Heed Obelisk mk2 (używany).

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jakim cudem ma nowe? To nie jest Graal żeby go trzymać pod kloszem.

DM  od razu odpuść bo ich cena oraz pochodzenie nie wróży nic dobrego.

Do spokojnej muzyki lepiej sprawdza sięEmity. Ale one z kolei nie pokazą klasy przy 8250. Magnat to kolumny które zagrają mocniej, bardziej dynamicznie, rockowo. No i 8250 nie będzie dla nich problemem.

Emit 20 to lepsze kolumny ale do nich musisz poszukać wzmacniacza

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMy zatem odpuszczam. Liczyłem, że Magnaty będą lepsze, tzn. lepsze dla mnie..

Będę się rozglądał za dyńkami. I właściwie głównie Emit 20 lub którymiś z serii Excite (14-ki chyba trochę są małe, ciekawiej prezentują się 18-ki). To, że potrzebny jest do nich lepszy wzmacniacz, to już wiem, wertowałem wątki na forum. TX 8250 będzie tylko na dobry początek. Powoli myślę o czymś takim, jak Marantz 7005 lub 8005, Cyrus One, Hegel H80 - ale to już po nowym roku (w nowym roku fiskalnym ;) LOL ).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny niestety poszybowały do góry co z resztą każdy zaobserwował. Niemniej jednak podejrzane jest posiadanie nowych DM6/2, dodatkowo dochodzi cena... 
W mojej ocenie optymalne byłyby Dynaudio Emit 20, które zapewnią muzykalne brzmienie z dobrej jakości dołem oraz świetną przestrzeń, o którą ciężko w tym przedziale cenowym. Sprawdziłbym jednak przed zakupem czy z kolumnami jest wszystko w porządku, czy głośniki pracują normalnie. Nigdy nie wiadomo kto miał je wcześniej. 
Onkyo 8250 nie wyciągnie pełnego potencjału z tych kolumn ale jeśli w przyszłości planujesz wymianę to Emity zagrają tylko lepiej. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21, to wszystko już wiem :) Te Dynki DM 6/2 posiada jeden sprzedawca, ma u siebie kilka par.

Wiem, że czeka mnie zakup wzmacniacza i myślę o kilku modelach - tak jak pisałem wcześniej ( Marantz 7005 lub 8005, Cyrus One, Hegel H80 ). Wezmę pod uwagę typy kolegi ( Regę Brio R i Heed Obelisk mk2 ), chociaż to rzadko widywane na rynku wtórnym modele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kaczadupa napisał:

Grały u mnie zarówno DM2/6 jak i Emit 20 (nie obecna, wprowadzona do sprzedaży w tym roku - nowa wersja Emit20 tylko ta poprzednia, która zastąpiła serię DM). 

Z tym zastąpieniem serii DM przez Emity to nie do końca prawda. W DM są lepsze przetworniki (na pewno woofer, podobny lub taki sam, jak w Excite). To raczej gorzej wykończona wersja Excite niż poprzednicy Emitów.

Biorąc to pod uwagę, jeśli kolumny rzeczywiście są nowe, to te 2500 zł nie jest takie od czapy (choć okazja to też nie jest, wolałbym już dołożyć i kupić nowe Emit 10* za 3000 zł).

*gabarytowo 2/6 to odpowiednik Emit 10, a nie 20.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, seba3002 napisał:

Przede wszystkim warto byłoby jeszcze zapytać o wielkość pomieszczenia

Około 14 m.kw.  Jeszcze raz powtórzę - muzyka typy chillout / acid jazz / POP / rzadziej inne gatunki, jak Rock.

Rozmawiałem z jednym gościem (w sprawie Magnat Signature / handlowcem ze sklepu audio) i polecił Dynavoice DM 6. Szwedzkie monitory, duże i mocne i ciężkie. Cena w okolicach 2000 zł, choć można kupić jeszcze taniej. Sprzedawca powiedział, że Emit 10 i Emit 20 to świetne kolumny, ale do muzyki którą słucham, raczej widziałby szwedzkie podstawkowe od Dynavoice.

Jak oceniacie DM 6?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mają w ofercie Dynki Emit (te najnowsze, za około 4k zł) i setkę innych kolumn. Gość mówił dość sensownie, oczywistą sprawą jest, że przy rozmowie z handlowcem trzeba użyć "filtru" ;) W innym sklepie z kolei doradzano mi amerykańskie Polk S20E.

DynaVoice, szwedzka marka założona w latach 70-tych ponoć jest całkiem niezła, choć nie udało im się za bardzo przebić w Europie. Być może jest to taki "szwedzki Magnat". Na blogu "stereo i kolorowo" DM 6 zostały ocenione b. wysoko. Ale wiadomo testom, też nie można wierzyć bezgranicznie :)

Sam nie wiem co o nich myśleć. Mam nadzieje, że uda mi się je przesłuchać.  Nie mogę się doczekać, bo wyglądają dość ciekawie nie tylko na papierze.

Muszę jeszcze wybrać inne kolumny, choć używek raczej nie przesłucham (covid/ często duże odległości).

Dziś tak sobie podzwoniłem do kilku sklepów i w ostatnim do Dynek Emit 20 polecono mi amp firmy Xindak za prawie 6 tałzenów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, castel napisał:

Ja mam Emity 30 z CXA80,fajna z nich para ;)

Z 20 miałem CXA60 i było bardzo dobrze w 20m2.

A jakiej muzyki słuchasz?

4 minuty temu, seba3002 napisał:

Kolego @Tweeter2016, a do tej pory na jakich kolumnach grałeś? 

Od AKAI z kolumnami Mission, przez miniwieżę AIWA (nie pamiętam symbolu), po współcześnie Yamaha Pianocraft. W drugim pokoju jest Onkyo 8250 z Heco Aurora 700.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Były-Forumowicz napisał:

Z tego co mi wiadomo Exite to wyższa seria jak Emit więc chyba wybór jest oczywisty. Jednak najlepiej przesłuchać. 

Tylko serie Emit są dwie: stara i nowa. W nowej są inne przetworniki niż w starszej (np. tweeter oparty na tym z serii Evoke i Forty). No i projekt przygotowany już z użyciem Jupitera. Nie słuchałem, ale wyrok, co lepsze - stare Excite, czy nowe Emit - nie musi być taki oczywisty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...