Skocz do zawartości

DYNAUDIO DM 6/2 (nowe, 2500) vs DYNAUDIO EMIT 20 (używane) vs MAGNAT 723 (nowe, 2000)


Tweeter2016

Recommended Posts

22 godziny temu, Były-Forumowicz napisał:

PM 8005 cztery sztuki na OLX 

https://www.olx.pl/oferty/q-Marantz-pm-8005/

I to ponad połowe niżej niż nowy 8006

Warto

19 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Duża jest różnica między Excite (rozważam X14) a Emitami (tu biorę pod uwagę M20 i M10)?

M10 mimo że wiele osób to robi ja nie używał bym do stereo.

Excite grają nieco bardziej otwartym dźwiękiem.

Dopisz do listy używane PMC Gold. Tylko ich odsłuchaj. Albo Studio 16 HZ Canto One NEW

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio Emit m10 w stereo grają słabo, chyba, że masz 8m2 to mogą oczywiście zagrać. Brałbym pod uwagę jedynie model Emit 20. 
Excite X14 to zdecydowanie lepsza dynamika oraz szersza prezentacja sceny dźwiękowej, masz także lepszą lokalizację. Emit zagrają obfitszym dołem oraz bliższą średnicą. Jedne i drugie kolumny godne polecenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, seba3002 napisał:

A może zdradź jaki masz plan ?

A co chcecie mi coś sprzedać ? ;):)

Co tu planować jak się kupuje używki... Kolumn używanych i wzmacniaczy nie ma za dużo na rynku i o wyborze decyduje cena / gwarancja / dojazd do sprzedającego / stan sprzętu, itp.

A o tym w co celuje, już pisałem w tym wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zarówno x14 jak i emity m20. Te pierwsze grały z marantzem ki pearl lite, emity grały z cyrusem one. Marantz dużo lepiej kontroluje bas jak i dodaje troszkę więcej blasku górze pasma. Gdybym miał wybierać spośród tych 2 par, wybrałbym x14. Jeśli nie masz możliwości ustawienia Emitów daleko od ścian, możesz doświadczyć problemów ze wzbudzającym się basem. Ale wybór oczywiście należy do Ciebie 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emit 20 więcej wybaczy kiepskiej jakości nagraniom, kiepskiej akustyce i piecom w cenie do ok. 6 kzł za nowy. I lepiej się odnajdzie w metrażu ok. 20m2. Oczywiście tak jak napisał Piotr z S4Home, bardziej otwarte na średni i górze są X14 ale jak pomieszczenie umeblowane nowocześnie i budżetowy tor to może być lekki jazgot z X14 a z Emit 20 zawsze będzie soczyście, z większym dociążeniem i rocka też przyjemniej zagrają. Szybkością, impulsem na basie żadne z nich nie grzeszą, jeden.... Tu i tu spokojnie czyli tak jak chciałeś. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Physic CLASSIC 3 chętnie (czytałem o nich, dobrze się komponują z Heglami ponoć, ogólnie dobre kolumienki), ale nie teraz. Może kiedyś. Są jedne na OLX za 3700 neg zł, ale wątpię, żeby sprzedawca zdjął "tysiaka" :D  A mam obecnie straszną dziurę budżetową.  Oooo widzę, że Q21 ma outletowe za 3400 zł. Kusi, ale nie tym razem.

6 minut temu, seba3002 napisał:

Jeśli nie, przygoda będzie trwała dalej 🙂.

Przygoda trwa zawsze, do końca życia, nieustannie będziemy szukać doskonałego brzmienia :)

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dawno Excite X12 ale jak na obecny czas ile przesłuchałem niedrogich kolumn o słabiutkie monitorki, owszem miały tam jakaś podkolorowaną barwę, w górze były wręcz przyciemnione chociaż to ich popularny ESOTEC, ogólnie taki miękki, nieco bułowaty, pulchny dźwięk, żeby nie było nie łączyłem ich z porządnym wzmacniaczem a Sony FS570ES, w przyzwoitej akustyce do pokoju 12m2 można nawet wsadzić spore monitory i nie powinno być problemu z dużym basem, o ile te monitory nie maja ogromnego zabójczego basioru.

Z moich doświadczeń trochę lepiej już mi grały używane NHT model 1.5, oczywiście lepiej technicznie bo barwa kwestią gustu, w malutkim pokoju 11m2 o wiele lepiej grały mi vintagowe JBL L86, dziwne ale malutkie Dynaudio by na każdej linii tu poległy.

Dziękuje :3

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...