Skocz do zawartości

Był Soundbar JBL sb400 co teraz


mariusz_m

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie
Szukam pomocy :)

 

Co mam

soundbar jbl sb400

Kupiony by zastąpić głośniki z tv i mini wieżę
Na początku wykorzystywany do filmów i muzyki z czasem tylko do muzyki

Czy byłem zadowolony - co najdziwniejsze : tak

– stosunek jakości do ceny uważam że był super
- nie zagracał pokoju
- pełna regulacja subwoofera ( level oraz crossover ) stał w rogu pokoju i mogłem go wyregulować pod swoje upodobania.
- był stosunkowo głośny ( dawał radę ...prawię ;) , każdy był w szoku że takie małe coś może grać tak ładnie i głośno ) (głośność taka jak JBL 9.1
- Podoba mi się barwa wysokich tonów.

Dlaczego kupiłem soundbar : jak się domyślacie …. żona ;)
- Nie chciała KD – a dokładniej kolumn podłogowych ( mi w sumie też one nie pasują ).
- Cena - te 5 lat temu kosztował 2 tyś więc super.
- O zestawie stereo nawet nie myślałem bo przecież głównie chciałem poprawić dźwięk z TV
- Brak wszędobylskich kabli ( miałem kiedyś zestaw 5.1 do komputera, strasznie mnie denerwowały ale za to dźwięk był super (Cambridge SoundWorks MEGAWORKS 510D 12m2 pokój, było super)

Dlaczego zmieniam - miewa jakiś problemy, poza tym chciałem coś lepszego, więc zaczynam się rozglądać.

Do czego będzie zestaw - na pewno głównie muzyka, ale miło by było jak by tv też można podłączyć i raz na jakiś czas jakiś film z lepszym audio zobaczyć.

Co potrzebuję na pewno BT, osobną regulację subwoofera, regulację trebli i basu
muzyka odtwarzana z tv, laptop , tel

Myślałem o zestawie stereo + jakieś monitory ( ewentualnie sub )
niestety kolumny muszę ustawić na podłodze obok rtv ( boje się że jak będę miał tak nisko źródło dźwięku to mi się to nie spodoba ( na tą chwilę mam belkę jakieś 40 cm pod tv i przeszkadza mi że dźwięk płynie spod tv.
Rozważam też ustawienie ich na rtv ( tak wiem monitory powinny stać na podstawkach ale tego nie przeskoczymy )

Jeśli nie stereo no to chyba soundbar

Mam na testy JBL 9,1 ale niestety nie przypadł mi do gustu,

- brak regulacji suba,
- przy głośnej muzyce wysokie tony mają nie miłą barwę ( w obecnym jest dużo lepiej )
- o dziwo grał podobnie lub nawet ciszej niż obecny
na plus na pewno przestrzenność dźwięku no i te satelity przy filmach robią robotę :)
Gdyby była większa regulacja dźwięku + był głośniejszy pewnie bym zostawił a tak niestety ale nie widzę sensu.

Ile chcę wydać,  jak najmniej ale chcę uzyskać efekt przynajmniej jak z Cambridge SoundWorks
domyślam się że musimy ilść w coś droższego niż jbl 9.1

Sprzęt na fv



Pomożecie ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundbar do słuchania muzyki? To jakby używać łopaty do mieszania herbaty. Budżet jest ważny bo sprzęt podrożał i coraz trudniej kupić sensowne graty za małe pieniądze. Myślę że najtaniej wyjdą wszelakie amplitunery stereo zaczynając  od Yamahy R-N303D bo to jeden z najtańszych urządzeń tego typu. Na twoim miejscu postawiłbym na kolumny podłogowe bo one mogą wyeliminować subwoofer, który też kosztuje a tanie modele do stereo się w ogóle nie nadają. Jeśli masz tak mały pokój to postawiłbym na niewielkie kolumny podłogowe np. Indiana Line Nota 550, monitory ustawione na podłodze to niedobry pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz

Co do pokoju to mam otwarty salon z kuchnią i jadalnią i łącznie jakieś 50m2  do tego duże przeszklenia więc akustycznie kibel, pokoju do odsłuchu z tego nie będzie ;) 

Co do budżetu to to elastyczny temat,  chciał bym wydać jak najmniej za coś co mnie zadowoli. Kwoty 6+ jakoś mnie nie przerażają co nie znaczy że chciał bym tyle wydać. 
W jednym samochodzie miałem zestaw  audio 10 głośników (  dopłaty było powiedzmy 8 ) a w drugim był zestaw Burmester gdzie dopłata była bardzo sroga( dobrze że zrobił to poprzedni właściciel ;) no i powiem szczerze że nie dopłacił bym 30 tyś do tego audio.....


Powiedzcie mi czy mogę w stereo  monitory postawić na podłodze lub rtv ? (podłogowe odpadają, podstawy również ) czy efekt będzie bardzo zły ?
Czy są monitory do których nie będzie trzeba dokupywać suba ? ktoś mi polecał EVO 4,2 ( duże pasmo i może nie będzie potrzeba suba )  można je postawić na ziemi ?

Wiem że jest duży problem ze sprzętem a czekać nie lubię ;)
Na tą chwilę mam od ręki jakiegoś denona dra-800h 
zastanawiam się jeszcze nad amplitunerem z kina domowego . Może raz na jakiś czas wyjmę dwa głośniki i postawię za kanapą i jakiś film włączę.
Ma to sens amplituner z kina i podłączone dwa głośniki ( monitory ) + ewentualnie sub  a dwa głośniki będą schowane w szafie ?

 

salon.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...