Skocz do zawartości

Funkcje Amplitunera - sterowanie telefonem, Spotify


hubearth

Recommended Posts

Dzień dobry. 

Proszę o pomoc w wyjaśnieniu pewnej kwestii. 

Chciałbym, aby amplituner miał taką funkcję, że włącza się go telefonem i puszcza muzykę że Spotify.

1. Czy to jest możliwe?

2. Czy amplituner musi mieć funkcję Spotify?

3. Czy amplituner musi mieć WiFi czy wystarczy podłączenie do internetu kablem Ethernet? 

4. Czy coś jeszcze powinienem wziąć pod uwagę? 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Edytowano przez hubearth
Poprawka tytułu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • hubearth changed the title to Funkcje Amplitunera - sterowanie telefonem, Spotify

Amplitunery stereo/kina wyposażone w funkcjonalność sieciową takie jak Yamaha, Denon, Marantz możesz włączać/wyłączać za pomocą aplikacji. Tego typu urządzenia możesz łączyć z siecią kablowo jak i za pomocą wi-fi. Za pomocą dedykowanych aplikacji (Musiccast, Heos)możesz wybierać czego chcesz słuchać Spotify, Tidal, czy radio internetowe. Innym sposobem łączenia jest połączenie AirPlay i Bluetooth, które można wykorzystać jeśli amplituner nie jest wyposażony w odtwarzacz sieciowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie w temacie. 

Chciałbym ustawić telewizor i amplituner tak, aby podczas włączania telewizora automatycznie włączał się również amplituner.

Pytanie czy przy takim ustawieniu jak włączę amplituner telefonem i np. puszczę muzykę ze Spotify, to za każdym razem włączy się również telewizor? Czy będzie jakaś opcja, żeby telewizor się nie włączył? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się tak zrobić.

ja mam TV, Marantz i shield.

jak uruchomię tidal lub radio internetowe z aplikacji to uruchomi się tylko Marantz.

jak wezmę pilota do shileda lub TV to uruchomi się całość na raz i ustawi od razu w domyślę na Maratnz (rzadko przełączam na TV - mam kartę CAM i dekoduję kablówkę w TV, ale jej nie oglądam).

dodatkowo jak ustawisz możliwość korzystania z różnych pilotów to możesz shieldem sterować pilotem od TV - fajna funkcja - na dwóch stronach kanapy mam dwa różne piloty więc całość pod kontrolą niezależnie od miejsca - lenistwo pełną gębą :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, hubearth napisał:

Pytanie czy przy takim ustawieniu jak włączę amplituner telefonem i np. puszczę muzykę ze Spotify, to za każdym razem włączy się również telewizor?

nie, jeżeli mówimy o amplitunerze stereo, chyba, że jest on wyposażony w złącza HDMI (np. Denon DRA-800H) i ma załączoną opcję: HDMI Control.

W przypadku telewizorów (np. LG) można wyłączyć funkcję automatycznego startu urządzenia zewnętrznego ( sterowanie HDMI ) nie tracąc przy tym np. kanału ARC.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z zapytaniem o kolejną funkcję amplitunera - mianowicie ARC/eARC.

1. Co więcej oferuje nowszy standard eARC tak realnie? (czytałem artykuły o lepszej jakości itp., ale dla laika niekoniecznie to jest zrozumiałe)

2. Czy przy zestawie kolumn 5.1 (bez planowanej rozbudowy) warto zainwestować w amplituner z eARC? Czy nie ma takiej potrzeby? 

3. Czy ten standard faktycznie ułatwia komunikację i sterowanie jednym pilotem zestawem TV-Ampli? (gdzieś to wyczytałem, a myślałem, że od tego jest HDMI CEC)

PS. Telewizor oczywiście posiada standard eARC. Zastosowanie Netflix, Spotify, PS4.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, hubearth napisał:

1. Co więcej oferuje nowszy standard eARC tak realnie? (czytałem artykuły o lepszej jakości itp., ale dla laika niekoniecznie to jest zrozumiałe)

Dzwiek HD. ARC ma standardowy DTS i Dolby. Inna sprawa który telewizor da Ci taką możliwość i na czym.

14 godzin temu, hubearth napisał:

2. Czy przy zestawie kolumn 5.1 (bez planowanej rozbudowy) warto zainwestować w amplituner z eARC? Czy nie ma takiej potrzeby? 

nie ma to specjalnie znaczenia. W sensie jeden punkt nie jest powiązany z drugim.

14 godzin temu, hubearth napisał:

3. Czy ten standard faktycznie ułatwia komunikację i sterowanie jednym pilotem zestawem TV-Ampli? (gdzieś to wyczytałem, a myślałem, że od tego jest HDMI CEC)

CEC spowoduje że urządzenia włączą się jednocześnie. Że pilotem od TV sterujesz głośnością AMP

ARC czy też eARC odnosi się TYLKO do Audio.

ARC = Audio Return Chanel

Piotr

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...