Skocz do zawartości

Wzmacniacz + słuchawki do 3-4k


Recommended Posts

Cześć! Od razu zaznaczam, że jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o sprzęty audio ale to nie znaczy, że nie lubię posłuchać muzyki w przyzwoitej jakości

Poszukuję jakiegoś sensownego sprzętu do słuchania muzyki w domu. Głównie będzie to z odtwarzacza cd/komputera oraz okazjonalnie z gramofonu. 

Muzyka jakiej słucham to w głównej mierze folk, ambient i lekki rock. 

Próbowałem się zorientować trochę w temacie, ale jest tego tyle, że to przytłacza i wolę się skonsultować z ludźmi obeznanymi w temacie 

Budżet: 3-4k 

Pozdrawiam serdecznie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzmacniaczy mogę szczerze polecić Monolith THX AAA. Napędzi w zasadzie każde słuchawki, do tego nie podbarwia dźwięku, nie zniekształca sygnału i produkuje 0 szumu. Czyli kupisz raz i masz święty spokój.  Jeśli źródłem będzie PC, to przydałby ci się jeszcze DAC, czyli coś co zastąpi nędznej jakości przetwornik analogowo-cyfrowy, znany bardziej jako "zintegrowana karta dźwiękowa", montowany na płytach głównych komputerów i laptopów. Na początek możesz obejść się bez niego i podłączać słuchawki bezpośrednio pod "jack'a" w twoim PC. Sam ocenisz jak to się sprawuje. 

Co do słuchawek, to tu już powinieneś wybrać się do jakiegoś salonu, poprosić o wypróbowanie kilku modeli i wybrać ten, który najbardziej przypadnie ci do gustu brzmieniowo. 

Z słuchawek, które znam w twoim budżecie, poleciłbym posłuchać: 

- HiFiMan Sundara

- Sennheiser HD 660S

- Focal Elegia ( znajadziesz je jeszcze w obniżonej cenie w sklepach Denona ) 

 No i słuchawki, które mnie ostatnio ujęły - Audeze LCD2-C. Ale tu już niestety przekroczyłbyś budżet o kilkaset pln. 

Tak czy inaczej, zanim zdecydujesz się na zakup, znajdź czas na odsłuch w salonie. Nie ma nic gorszego niż rozczarowanie świeżo kupionym sprzętem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak nie uogólniał. Dość ważny jest dobór elektroniki do słuchawek. W jednym przypadku do dość drogich słuchawek wystarczy tani wzmacniacz, a w innym niezbyt drogie słuchawki wymagają drogiej elektroniki. Jedno i drugie może z czasem zostać wymienione lub nie. Jeśli wszystko jest dobrze dobrane w ramach określonego budżetu można pozostać z tym na bardzo długo bez potrzeby wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...