Skocz do zawartości

Odkupię kabel zasilający DIY

Patryk Szulc

Recommended Posts

Dnia 6.10.2021 o 15:27, Rega napisał:

@tomek4446 przez pierwsze  lata używania sprzetu audio,  uzywałem tylko takich, jak ten z ostatniego linku i najgorzej nie było😊.

Ja też :) 

Przy okazji, bo nie chcę zakładać tematu. Chce podłączyć DACa do wzmacniacza drugą parą kabli sygnałowych (są dwa wyjścia RCA i XLR), żeby sobie zmieniać brzmienie/barwę i nie przepinać kabli co chwila (nie wnikajmy czy ma to sens, bo ja słyszę różnicę, pomiędzy srebrnymi a DIY Mogami 2549). 

Czyli wyjście z DAC XLR - wejście we wzmaku RCA. Jak to polutować, żeby było dobrze, bo różnie piszą?

Ale czy to ma sens? Ogólnie na wejściu do wzmaka, i tak bedziesz miał sygnał analogowy niezbalansowany (RCA). Nie lepiej wyprowadzić już z DACa sygnał niezbalansowany po RCA? Z takimi przejściówkami róznie bywa i czasem bywa też że sygnał po RCA brzmi lepiej. To zależy od wielu rzeczy. Sam mam DACa z wieloma wyjściami i też próbowałem różnych kombinacji. Po RCA wyszło najlepiej. Co innego gdyby wzmacniacz miał wejście XLR.

20191223_115316.jpg

20191223_115325.jpg

Edytowano przez Rega

13 godzin temu, Rega napisał:

Ale czy to ma sens? Ogólnie na wejściu do wzmaka, i tak bedziesz miał sygnał analogowy niezbalansowany (RCA). Nie lepiej wyprowadzić już z DACa sygnał niezbalansowany po RCA? Z takimi przejściówkami róznie bywa i czasem bywa też że sygnał po RCA brzmi lepiej. To zależy od wielu rzeczy. Sam mam DACa z wieloma wyjściami i też próbowałem różnych kombinacji. Po RCA wyszło najlepiej. Co innego gdyby wzmacniacz miał wejście XLR.

Kumam ale ja po prostu chcę podłączyć drugi zestaw kabli a nie mam dwóch wyjść RCA :) 
Mam już ten kabel, kupiłem wtyki XLR i pytanie jak to polutować. 

48 minut temu, tomek4446 napisał:

Wystarczy wpisać ' schemat połączenia ...." w wyszukiwarkę. Używałem też adapterów. Ale tak jak pisał kolega to dwa różne sygnały / 2,3 vs 4 V / , to połączenie jest nienaturalne :)

To widziałem ale chcę się upewnić. Co to znaczy "jest nienaturalne"? Mam w hybrydzie potek na wejściu więc pewnie będę mniej w prawo kręcił. Coś jeszcze?

Tu nie chodzi o wzmocnienie sygnału. To są różne sygnały. Czasem rca jest glośniejszy. Przeczytaj i sam zdecyduj czy jest sens.

https://m.sklep.rms.pl/czy-polaczenia-zbalansowane-xlr-zawsze-maja-sens.html

A samego sygnału zbalansowanego i tak nie otrzymasz we wzmacniaczu, pomimo wyjścia XLR z DACa. Jakakolwiek przejściówka może degradowac dźwięk i w rezultacie otrzymasz dźwiek gorszej jakości. Są rozdzielniki sygnału rca i taki proponowałbym zastosować.