Skocz do zawartości

Dlaczego w głośnikach są maskownice???


mcko

Recommended Posts

Maskownice przede wszystkim chronią głośniki przed uszkodzeniami mechanicznymi.Głośniki to konstrukcja od przodu szczelna więc kurz na pewno im nie zaszkodzi.Za to łatwo je uszkodzi czy zdeformować .Szczególnie wrażliwa jest znajdująca się w środku głośników średnio i niskotonowych nakładka przeciwpyłowa , oraz kopułki głośników wysoko tonowych .Druga sprawa jak wpływa maskownica na dźwięk? Najczęściej mu trochę szkodzi .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskownice, jak z nazwy wynika, służą do maskowania. Głośniki nie zawsze łądnie wygłądają, poza tym mogą niepotrzebnie przykuwać do siebie uwagę słuchacza. Jest coś takiego, że jak widzisz głośnik, to masz 100% odczucie, że dźwięk wychodzi właśnie z niego. W stereo najlepiej żeby dźwięk "oderwał się" od głośników. Akurat w moich HACO głośniki kolorystycznie tak się stapiają ze skrzynią, że nie zwracają na siebie uwagę. Pozdrowienia od mojej mruczki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, u mnie też są dwa koty, tyle że zainteresowanie odziwo zgasło jak osłonki ściągnąłem. Oczywiście potrafią głośniki wykorzystywać do skoku na meble, czy parapet, jednak na szczęście nie niszczą okleiny. Podsumowując: osłonki służą temu, by je ściągać........................... icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...