Skocz do zawartości

Jakie kable głośnikowe do Yamaha R-N602 + Wharfedale 11.2


Piotrexed

Recommended Posts

11 minut temu, Piotrexed napisał:

Te kable po 150zł za 6 metrów? Usłyszę różnicę między nimi, a takimi za 60zł za 6 metrów? 

Kup 6 metrow, bez wtykow za 10 zl, podlacz i sprawdz, czy Ci pasuje, potem sprobuj pozyczyc od kogos, ewentualnie kupic tez drozszy i porownac dwa rozne, stawiam flaszke, ze nie uslyszysz.

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotrexed napisał:

Te kable po 150zł za 6 metrów? Usłyszę różnicę między nimi, a takimi za 60zł za 6 metrów? 

Wątpię ale ... Zależy gdzie usiądziesz po zmianie kabla.

Zależy po jakim czasie będziesz słuchał i jak mocno w międzyczasie pokręcisz gałką volume.

Zależy ile alkoholu wypijesz od jednego kabla do drugiego. Oczywiście jak pijesz i słuchasz ;) 

Zależy ile czasu potrwa zmiana kabli. Zakładając, że kilka godzin, to zmiana może być spektakularna. Ten wieczorny może być wybitny.

Jak widzisz zmiennych jest sporo, a to dopiero początek ;) Wpływ może mieć sporo czynników. Głównie środowiskowe. Pora dnia determinuje hałas miejski, zakłócenia w sieci ale i w eterze co może w jakimś stopniu powodować większy szum urządzeń, czyli mniejszą dynamikę co w efekcie będzie słyszalne.

Takie przewody o podobnej budowie, geometrii i przekroju raczej same z siebie nie dadzą innego dźwięku. Poza tym wzmacniacz RN602 i Wharfedale to raczej mało podatna para na zmiany okablowania. Nawet gdyby przetworniki tych paczek na skutek sporego wychylenia wytworzyły sporą SEM od ruchu cewek w polu magnetycznym to wzmacniacz o takim DF jak ma ta Yamaha sobie poradzi mając ten czy inny podobny przewód głośnikowy podpięty do kolumn, bo przewody te nie zakłócą stosunku impedancji paczki/wzmacniacz tak drastycznie by można było spodziewać się różnic sonicznych.

Gdybym miał doradzać to bierz ten niebieski Van Damm wcześniej rekomendowany. Jest super giętki. Na pewno z dobrej miedzi. To kabel studyjny wykorzystywany w wielu miejscach przez profesjonalistów. No i ten kolor ... 

Lub idź dalej i zaszalej. Nabyj Van Damma Hi Fi, którego niektórzy użytkownicy bardzo chwalą. Może z przymrużeniem oka ale możesz poczytać jaki jest "zajefajny" ten "szotgan" w tym porównaniu ;) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MariuszZ napisał:

Wątpię ale ... Zależy gdzie usiądziesz po zmianie kabla.

Zależy po jakim czasie będziesz słuchał i jak mocno w międzyczasie pokręcisz gałką volume.

Zależy ile alkoholu wypijesz od jednego kabla do drugiego. Oczywiście jak pijesz i słuchasz ;) 

Zależy ile czasu potrwa zmiana kabli. Zakładając, że kilka godzin, to zmiana może być spektakularna. Ten wieczorny może być wybitny.

Jak widzisz zmiennych jest sporo, a to dopiero początek ;) Wpływ może mieć sporo czynników. Głównie środowiskowe. Pora dnia determinuje hałas miejski, zakłócenia w sieci ale i w eterze co może w jakimś stopniu powodować większy szum urządzeń, czyli mniejszą dynamikę co w efekcie będzie słyszalne.

Dokladnie tak! Sprobuj tezposluchac ulubionego utworu, kiedy jestes zadowolony, wszystko Ci wyszlo, a potem posluchaj w dniu, kiedy jestes zly na wszystko ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech już będą te Klotzy mimo, że overpriced z tego co piszecie , bo zagrają jak takie za 7 zł za metr. Tylko znalazłem inne wyglądająca na solidniejsze / lepsze w tej samej cenie, o te:
https://allegro.pl/oferta/klotz-ly225-kabel-glosnikowy-nakamichi-3-m-6849892465?fromVariant=6849892373
a slaw0001 polecił te, które wyglądają taniej
https://allegro.pl/oferta/klotz-kabel-glosnikowy-wt-bananowe-2-5mm-3m-2szt-10805225320
Które z nich wybrać według was? 

Czy może przyoszczędzić i wziąć za 7zł za metr skoro nie słychać różnicy? Właściwie to po co przepłacać? 

Edytowano przez Piotrexed
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrexed

Czy usłyszysz różnicę? Na Yamasze 602 rn? Ciężko powiedzieć. Ja nie słyszę na tej maszynie różnicy na kablach. Wybieram tak żeby:

a) były ładne

b) były wygodne jak trzeba to ustrojstwo przepiąć. 

Dopóki nie mam sprzętu za grube $$, pomieszczenia zaadaptowanego akustycznie to kable wybieram na zasadzie: żeby były ładne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotrexed napisał:

Niech już będą te Klotzy mimo, że overpriced z tego co piszecie , bo zagrają jak takie za 7 zł za metr. Tylko znalazłem inne wyglądająca na solidniejsze / lepsze w tej samej cenie, o te:
https://allegro.pl/oferta/klotz-ly225-kabel-glosnikowy-nakamichi-3-m-6849892465?fromVariant=6849892373
a slaw0001 polecił te, które wyglądają taniej
https://allegro.pl/oferta/klotz-kabel-glosnikowy-wt-bananowe-2-5mm-3m-2szt-10805225320
Które z nich wybrać według was? 

Czy może przyoszczędzić i wziąć za 7zł za metr skoro nie słychać różnicy? Właściwie to po co przepłacać? 

To jest ten sam kabel, inne wtyki. Zamow cos i zacznij sluchac, powaznie..

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za dużo kombinujesz, przy każdej doradzonej tutaj pozycji nie będziesz zawiedziony, bo po prostu nie masz porównania, wybierz jeden model i zamów, podłącz jak dojdzie Ci elektronika (jak kolega @zabro wyżej wspomniał - wyciągnij zaślepki, jeśli będziesz miał kabel z bananami, bo faktycznie można tego na pierwszy rzut oka nie ogarnąć), a potem możesz wypożyczyć coś droższego, kupić ewentualnie z opcją zwrotu i sam sobie na parę pytań odpowiesz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MariuszZ napisał:

 

Zależy ile alkoholu wypijesz od jednego kabla do drugiego. Oczywiście jak pijesz i słuchasz ;) 

 

 

Haha 😂 Mariusz a to stąd się biorą te opowiadania i legendy , ja myślałem że mam mocna głowę jednak widzę że są lepsi ode mnie 😁 tyle to ja nie wypiję. Pzdr 

Ps . Klotza nie bierz , na początek wypróbuj ytdy po 10 żył na - i + . Później rozkminiaj 😉 to parę złotych .

A propos Bibliotekarek i Polonistek jest u mnie taka w posiadaniu również 🤭

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrexed napisał:

Które Oehlbacha poleca Pan? Są po 3zł i po 100zł za metr albo więcej.

Sprzedam Ci fajne kabelki w bardzo dobrym stanie ,już ich nie używam TechLink WIRES NX ,mam 4mm oraz 2,5mm po kilka metrów zarobione bananami?

aeec64d24d57a6da143677b130ea.jpg

Edytowano przez castel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melodika faktycznie przytłumi górę i stracisz szczegóły. Klotz oraz Cordial bardzo często wykorzystywane są w studiach nagraniowych oraz podczas imprez. Nie są to złe przewody. 

Możesz spojrzeć jeszcze na Van den Hul Twin Red jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczne i szczegółowe brzmienie. Większą muzykalność bez efektu kocyka zapewni Ci Qed Performance Classic 79.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Q21 napisał:

Melodika faktycznie przytłumi górę i stracisz szczegóły. Klotz oraz Cordial bardzo często wykorzystywane są w studiach nagraniowych oraz podczas imprez. Nie są to złe przewody. 

Możesz spojrzeć jeszcze na Van den Hul Twin Red jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczne i szczegółowe brzmienie. Większą muzykalność bez efektu kocyka zapewni Ci Qed Performance Classic 79.

 

Serio będę w stanie usłyszeć różnicę między kablami za 13 i 17 zł? To może jednak wziąć jakieś za 30 skoro to poprawia brzmienie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Piotrexed napisał:

Serio będę w stanie usłyszeć różnicę między kablami za 13 i 17 zł? To może jednak wziąć jakieś za 30 skoro to poprawia brzmienie?

  

16 godzin temu, Piotrexed napisał:

Na innym forume polecono mi kable po 15 zł i teraz nie wiem czy nie przepłacę jak wezmę za 240 zł.

Będzie to Twój pierwszy zestaw, tak? Moim zdaniem obojętnie co kupisz, to będzie dobrze, bo po prostu nie będziesz miał żadnego porównania. Jak kupisz kabel za 20 zł, to skąd będziesz wiedział, co powoduje, że Ci się wyczarują te różne rzeczy, o których wspominają koledzy? Czy to kwestia kabla, czy elektroniki, a może kwestia kolumn? A jeśli weźmiesz za 200 zł, to takie samo pytanie, jak zorientujesz się, czy to zasługa kabla, czy reszty zestawu? Nie dowiesz się, póki nie podłączysz kilku różnych opcji. Po prostu coś kup, bo jak to już drugie (?) Twoje zapytanie, na kolejnym forum, to nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz...

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, no_i_fajnie napisał:

  

Będzie to Twój pierwszy zestaw, tak? Moim zdaniem obojętnie co kupisz, to będzie dobrze, bo po prostu nie będziesz miał żadnego porównania. Jak kupisz kabel za 20 zł, to skąd będziesz wiedział, co powoduje, że Ci się wyczarują te różne rzeczy, o których wspominają koledzy? Czy to kwestia kabla, czy elektroniki, a może kwestia kolumn? A jeśli weźmiesz za 200 zł, to takie samo pytanie, jak zorientujesz się, czy to zasługa kabla, czy reszty zestawu? Nie dowiesz się, póki nie podłączysz kilku różnych opcji. Po prostu coś kup, bo jak to już drugie (?) Twoje zapytanie, na kolejnym forum, to nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz...

Wcześniej słuchałem na Pianocrafcie E410.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...