Skocz do zawartości

Subwoofer dla Arcam AVR 390


robertvelkosciej

Recommended Posts

Cześć wszystkim forumowiczom. Rok temu zakupiłem zestaw nagłaśniający. Przy zakupie zrezygnowałem z suboofera, żeby ratować budżet. Nadszedł czas na uzupełnienie mojego zestawu. Obecnie posiadam:

- amplituner Arcam AVR 390, 

- odtwarzacz Arcam CDS 50,

- fronty Monitor Audio Bronze 500,

- tył Monitor Audio Bronze 50,

- głośnik centralny Monitor Audio Bronze C 150.

Wstępnie myślałem aby do nich dokupić Monitor Audio Bronze W10 G6 żeby wizualnie dopasować się do posiadanego zestawu kolumn. Suboofer będzie wykorzystywany głównie do oglądania filmów. Mam pytanie czy to dobry wybór czy może warto się skupić na innej firmie? Jeżeli z jakiegoś powodu nie ten model to proszę o propozycje na jakie suboofery zwrócić uwagę. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

20200928_183211.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze dodatkowe pytania. Gdzieś przeczytałem że wybrany wstępnie przeze mnie Media Audio Bronze W10 lepiej pasuje do muzyki niż do kina. Czy zgodzi się Pan z tym stwierdzeniem? Czy jest to może na tyle uniwersalny subwoofer który spokojnie ogarnie w przyzwoity sposób kino domowe. Co do powyższych propozycji to jeżeli szukałby Pan subwoofera dla siebie w tej półce cenowej to na jaki jeden model by Pan postawił i dlaczego?

Edytowano przez robertvelkosciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturach zostają na placu boju dwa subwoofery Media Audio Bronze W10 (głównie ze względu na to że będzie pasował do pozostałych głośników w mieszkaniu) vs REL HT 1205. Ten drugi ma bardzo dobre opinie i trochę namieszał mi w głowie. Przekracza jednak zakładany przeze mnie budżet. Tylko czy różnica w dźwięku między tymi subami jest na tyle znacząca aby warto było dopłacać tysiąc złotych? Wiem że to subiektywne odczucia ale na tych właśnie subiektywnych Waszych odczuciach mi zależy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, robertvelkosciej napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze dodatkowe pytania. Gdzieś przeczytałem że wybrany wstępnie przeze mnie Media Audio Bronze W10 lepiej pasuje do muzyki niż do kina. Czy zgodzi się Pan z tym stwierdzeniem? Czy jest to może na tyle uniwersalny subwoofer który spokojnie ogarnie w przyzwoity sposób kino domowe. Co do powyższych propozycji to jeżeli szukałby Pan subwoofera dla siebie w tej półce cenowej to na jaki jeden model by Pan postawił i dlaczego?

nie specjalnie sięz tym zgodzę.

Nie widziałem nikogo kto by miał ten sub typowo w secie muzycznym.

Niektóre modele Monitor audio mają przełacznik z trybu kinowego w tryb stereo. I to realnie działa.

Wszystkie modele które Ci podałem mógł bym mieć.

HT 1205 - rewelacyjnie kontrolai  zróżnicowanie basu. Jest to wyznacznik w swojej cenie

CS12 to potega, mocne uderzenie a przy tym jest szybki

3030 - ma kalibrację i możliwości dostosowywania suba do własnych potrzeb przez EQ. Ok jest z tym troche zabawy ale jak ustawisz to bedziesz bardzo, bardzo zadowolony

12 godzin temu, robertvelkosciej napisał:

Po lekturach zostają na placu boju dwa subwoofery Media Audio Bronze W10 (głównie ze względu na to że będzie pasował do pozostałych głośników w mieszkaniu) vs REL HT 1205. Ten drugi ma bardzo dobre opinie i trochę namieszał mi w głowie. Przekracza jednak zakładany przeze mnie budżet. Tylko czy różnica w dźwięku między tymi subami jest na tyle znacząca aby warto było dopłacać tysiąc złotych? Wiem że to subiektywne odczucia ale na tych właśnie subiektywnych Waszych odczuciach mi zależy

Czemu lektura odrzuciła 2 super suby?

HT 1205 vs W10. Dla mnie zdecydowanie HT 1205. tak 9 do 1. Jeden punkt za wygląd spójny z kolumnami.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę dlatego odrzuciłem że wśród tych trzech propozycji bardzo dobrymi opiniami wyróżnił się REL HT 1205 i to on najbardziej wierci mi dziurę w głowie. Minitor Adio był wskazywany przez Was jako przyzwoity ale mający konkurencję. Nie brzmiało to jak 9:1 na korzyść REL. Teraz już wiem jaka jest różnica pomiędzy przyzwoitym a polecanym 😉 Zatem zmieniam kandydatów i do mieszkania zaproszę kogoś z dwójki REL HT 1205 lub ELAC Sub 3030. Magnat odpadł za wygląd który mi nie pasuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł do mnie subwoofer REL HT 1205. Niemiłe zaskoczenie, że sub ma niewypoziomowane nóżki. Delikatnie buja się na boki bez względu gdzie stoi. W zestawie są zamienniki gumowe ale ich nie wkręcałem. Reklamowalibyście to na moim miejscu czy podkładalibyście coś pod subwoofer?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...