Skocz do zawartości

PS5 odtwarzacz Blu-ray czy …….?


Slawomir Pawlas

Recommended Posts

Witam

Czy może być lepiej? 
Zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza Blu-ray, obecnie PS5 jest podłączone do Onkyo RZ810. Budżet około 2k. Nigdy nie miałem dedykowanego odtwarzacza Blu-ray podłączonego do kina domowego, więc nie wiem czy mając PS5 jest sens zakupu nowego odtwarzacza.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jakie masz kino?

Piotr

Onkyo TX-RZ810 + Onkyo P-3000R + Onkyo M5000R,  fronty 2xKlipsch RP-260F podpięte do końcówki mocy, centalny Klipsch RP-440C, surround 2xKlipsch  RP-150M, subwoofer Klipsch R-112 SW , TV Samsung 75", Blu-ray PS5.

Screenshot_20211006-090335_Chrome.jpg

Edytowano przez Slawomir Pawlas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Slawomir Pawlas napisał:

więc nie wiem czy mając PS5 jest sens zakupu nowego odtwarzacza

moim zdaniem nie warto. Konsola jest na tyle dobrze rozbudowana, że kupowanie kolejnego, oddzielnego odtwarzacza nie ma sensu. 

Chyba, że wydatek z tym związany dla Ciebie nie jest jakimś większym obciążeniem, to możesz przekonać się na własnej skórze co jest lepsze ;) 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie idż w PS5 albo Xbox to już co wolisz.

Ale nie bardzo ogarniam Twoje połączenie -RZ810 + Onkyo P-3000R

Czyli zanim fronty zostaną moc z M5000R dzwiek przechodzi przez 2 przedwzmacniacze?

Po co? P3000R jest do stereo nie do kina. Kto Ci to 

Piotrze, masz rację P3000R jest do stereo. Do pre-ampa mam jeszcze podłączone Onkyo NS-6170 oraz Onkyo C-7070.  P3000R pozwala połączyć oba systemy (STEREO i KD) bez konieczności przepinania kolumn.

Jeżeli korzystem z KD muszę właczyć AmpKD, przedwzmacniacz i końcówkę mocy. Gdzie regulacja głośności jest realizowana za pomocą AmpKD, takie działenie jest możliwe poprzez włącznie w pre-amp na L2Out trybu pracy "THROUGH" ( zobacz schemat i opis L2out powyżej ). Można powiedzieć, że ta funkcja to taki  By-pass, P3000R w tym trybie pracy nie ma możliwości regulacji głośności.

Do stereo wystarczy włączyć źródło (CD, Streamer), przełączyć w Pre-amp wejście i cieszyć sie muzyką :)

Pozdrawiam,

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Slawomir Pawlas napisał:

Piotrze, masz rację P3000R jest do stereo. Do pre-ampa mam jeszcze podłączone Onkyo NS-6170 oraz Onkyo C-7070.  P3000R pozwala połączyć oba systemy (STEREO i KD) bez konieczności przepinania kolumn.

Rozumiem. Zatem w kinie nic tym nie zyskujesz ale w stereo faktycznie dobry set!

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeden z niewielu producentów który przewidział takie połączenie, mało jest takich przedwzmacniaczy szkoda...

Co do odtwarzacza blu-ray nie masz za dużego wyboru skoro masz tv samsunga to nie ma dolby vision także rozważ panasonic ub424, panasonic ub820, sony x8000m2.

Chodzą słuchy o nowych odtwarzaczach pioneera ale to może tylko plotki..

 

Co do odtwarza jako konsoli:

https://filmozercy.com/wpis/test-recenzja-konsoli-xbox-series-x-xsx-jako-odtwarzacza-plyt-4k-ultra-hd-blu-ray-dvd-hdr10-dolby-vision

https://filmozercy.com/wpis/jak-konsola-playstation-5-wypada-w-roli-odtwarzacza-plyt-4k-uhd-atmos-dts-x

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...