Skocz do zawartości

Yamaha RX-V 371 + Magnat Monitor Supreme 802


PAWEŁ L-BUG

Recommended Posts

Hej wszystkim.

Mam problem z uzyskaniem jakiegokolwiek basu w kolumnach Magnat 802 podłączonych do yamaha RX-V 371. Kolumny zarówno w trybie stereo,  jak i 5.1 grają bez niskich tonów. Resetowałem ustawienia wzmacniacza, nic nie pomaga.

Kolumny nowe,  wzmacniacz używany.

Czy ktoś ma jakieś pomysły co może być przyczyną?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, PAWEŁ L-BUG napisał:

Mam problem z uzyskaniem jakiegokolwiek basu w kolumnach Magnat 802 podłączonych do yamaha RX-V 371

Cześć, moim zdaniem problem tkwi w ustawieniach amplitunera. 

Przywróć ustawienia fabryczne urządzenia i ponownie wszystko skonfiguruj. Na początek skup się na ustawieniach stereo. 

Jak będziesz miał problem to pisz n priv. Chętnie pomogę.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Witaj,

Czy amplituner został wyzerowany do ustawień fabrycznych?

Zrób to. Być może dokonano w nim kalibracji, ustawień.

Czy masz set 2.0, 5.0 czy 5.1?

Piotr

Dzięki za odpowiedź.

W amplitunerze przywróciłem ustawienia fabryczne. Minimalnie pomogło. Korzystam z 5.1 (subwoofer Jamo,  nie jakis super mocny ale na moje 22m2 daje rade - nie pamiętam modelu).

Po odłączeniu suba, we frontach tylko średnie i wysokie tony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LBX Systemy Audio napisał:

jak masz ustawione odcięcie w ampli? Kolumny na "large" czy "small"?

Piotr

Wydaje mi się że large,  ale sprawdzę po powrocie do domu.

Zorganizowałem sobie kabel ypao,  spróbuję skalibrować przy jego pomocy.

Na tę chwilę dzięki, napiszę potem czy dało to jakiś efekt.

Paweł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LBX Systemy Audio napisał:

po takiej kalibracji jeszcze sprawdź ustawienia. 

Spróbuj również kalibrację zrobić z subem jak i bez niego. 

Piotr

Posprawdzane.
Odłączyłem wszystko od amplitunera, zostały tylko Magnaty. Zresetowałem ustawienia do zera. Kolumny na Large. Efekt żaden. Po kalibracji ypao, może troszkę lepiej, ale jeśli w ogóle to ledwo zauważalnie (Kolumny na Large).

Natępnie podłączyłem suba (JAMO SW 6000-A). Reset ustawień - efekt dziwny - sub słyszalny w krótkich momentach muzyki, Magnaty nic - padaka. Po ypao sub się wyregulował dobrze, ale momentami dudnił zniekształcony, Magnaty minimalnie lepiej, ale dalej do d..y :(

W obu przypadkach uzyskanie jakicholwiek niskich tonów wiąże się z ustawieniem w amplitunerze poziomu basu na +10, czyli max w tym modelu Yamahy. Wtedy jest on trochę słyszalny z kolumn. I nie mówię o perkusji czy syntetycznych bitach, bo tego rodzaju dzwięki z Magnatów się nie wydobywają, a jeśli tak to brzmią jakby leciały z tekturowego pudełka. Ich dzwięk jest pusty, płytki bez jakiejkolwiek głębi. Przypomina to dzwięk jakby dobry głośnik nakryć kartonami, przez co wszystko jest wytłumione. Trochę lepiej brzmią niskie tony nie perkusyjne, mam na myśli np bas gitary lub inne nisko schodzące dzwięki. Jednak im też brak im głębi i zejścia trochę niżej.

Tony średnie i wysokie są ok. Słychać dużo i wyraźnie. Te pasma w Magnatach są dla mnie ok, ale kompletnie nie ma niskich tonów :( 
Nie mam już na nie siły... Chyba oddam póki mogę.
Jakieś pomysły/sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, LBX Systemy Audio napisał:

Spróbuj je ewentualnie przestawić w inne miejsce lub nawet do innego pomieszczenia jeżeli to możliwe i tam je przetestuj. Jak nic to nie da to pozostanie Ci zmiana kolumn na inne.

Piotr

Przestawianie też przerobiłem, dźwięk ciężki do zaakceptowania. Jestem rozczarowany. Chciałem sobie polepszyć, a wyszła lipa. No ale przy małym budżecie musiałem się z tym liczyć :)
Na razie wrócę do starych no name'owych kolumn, one niczego nie udawały :) Z subem grają akceptowalnie. 
Będę sobie szukał czegoś innego.  Ewentualne pytanie: na który parametr kolumn zwracać uwagę, aby pasowały do mojej RX-V 371? Z drugiej strony  budżetowe kolumny pewnie wszystkie będą grały jak te Magnaty 802 :(

Dziękuję za poświęcony mi czas.

Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Albo Twoje oczekiwania są inne niż on. Albo to uszkodzony amplituner.

Ale jeśli w przypadku systemu 2.0 zwiększysz bas to on realnie się zwieksza? Czujesz go wtedy?

Bo to niski model ale bas ma. Wydaje mi się że może być uszkodzony.

Piotr

Używałem dość długo tego modelu amplitunera i zapewniam, że basu mu nie brakowało. Zapewne S4Home ma rację, może być uszkodzony. Warto sprawdzić na innych kolumnach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Albo Twoje oczekiwania są inne niż on. Albo to uszkodzony amplituner.

Ale jeśli w przypadku systemu 2.0 zwiększysz bas to on realnie się zwieksza? Czujesz go wtedy?

Bo to niski model ale bas ma. Wydaje mi się że może być uszkodzony.

Piotr

W 2.0 zwiększając bas w ustawieniach do +8 lub +10, to wtedy cokolwiek zaczyna być słychać jeśli chodzi o niskie tony. Na poziomie 0 nie basu nie ma wcale. Stare fronty są malutkie i nie liczyłem z nich na jakikolwiek bas, subwoofer robił robotę. Może rzeczywiście amplituner jest uszkodzony 🤔 Muszę pomyśleć skąd wziąć inne kolumny żeby go sprawdzić, albo znaleźć w Szczecinie serwis RTV i go zanieść.

A możliwe jest w ogóle żeby sygnał z amplitunera dawał czysty dzwiek średnich i wysokich tonów, bez jakiegokolwiek śladu niskich tonów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PAWEŁ L-BUG napisał:

A możliwe jest w ogóle żeby sygnał z amplitunera dawał czysty dzwiek średnich i wysokich tonów, bez jakiegokolwiek śladu niskich tonów?

jest to do zrobienia.  (konfiguracja)

Jak masz ochotę to odezwij się w priv. Pomogę przeprowadzić konfigurację amplitunera. Może uda się coś z niego wycisnąć więcej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

No to na 100% jest uszkodzony.

Przy +10 na tych kolumnach ruszała by Ci się wątroba.

Piotr

 

Jutro będę miał inny amplituner na testy i zobaczę po której stronie leży problem - Magnat czy Yamaha. Na tę chwilę dziękuję, jak posprawdzam to wszystko opiszę.

Pozdrawiam, Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...