Skocz do zawartości

Czy warto teraz kupić amplituner 7.2 pod Atmos?


mpDante

Recommended Posts

Cześć,

Od niedawna zastanawiam się nad zakupem amplituner i kolumn do Atmosa, dlatego założenie jest takie, żeby to był ampli 7.2... tylko właściwie nie ma w czym wybrać,, bo albo brak dostępności albo poza założonym budżetem albo zaraz znika ze stanu. Nawet ciężko kupić coś używanego, więc pojawia się pytanie czy warto teraz decydować się na zakup czy lepiej poczekać na jakieś nowe modele?

Póki co, z nowych sztuk rozważałem Denona S750. Wiem, że wkrótce ma pojawić się Pioneer VSX-935, ale nie wiadomo jakie będą ceny i czy będą konkurencyjne wobec Denona. Sklepy też nie rozpieszczają, bo chyba w audio konkurencji nie ma - wszędzie niemal te same ceny :)

 

Co do kolumn, to myślę nad Taga 606 v3 lub Jamo 807... do tego pewnie jakieś dodatkowe dwie jako sufitowe. Chyba, że w podobnym budżecie jest coś jeszcze wartego uwagi?

Ewentualnie co możecie powiedzieć o połączeniu Denona x1600 i kolumn Wilson MoviX?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam resztki jeszcze są po sklepach, gorzej z dobrymi cenami.

Przedstawiciel Pioneera twierdzi, że VSX-935 powinien pojawić się w listopadzie, więc nie tak odległy czas... teraz jedynie na co mógłbym się zdecydować to S750H, z tego co udało się ustalić, to jest bardzo podobny do X1600H.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wybrane bardzo słabe modele kolumn.

Szczerze? Wolał bym wybrać lepsze kolumny w systemie 5.1 niż słabe w systemie Atmos.

Rabatów się nie daje bo sprzedaje się w cenach katalogowo-wyższych. :/

Mam nadziej że sytuacja się porpawi w przeciągu dwóch lat.

Ale na prawdę Atmosem się nie zajmuj. Lepsze kolumny dadzą Ci więcej frajdy.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mpDante napisał:

Nawet ciężko kupić coś używanego, więc pojawia się pytanie czy warto teraz decydować się na zakup czy lepiej poczekać na jakieś nowe modele?

Jeżeli trafi się okazja to warto skorzystać. Co do czekania...wszyscy czekają i nie wiadomo ile jeszcze bo terminy co chwilę przesuwane.

Cena? Taniej w najbliższym czasie raczej nie będzie.

 

Co do zestawu kina to też bym kierował się ku lepszym kolumnom w systemie 5.1 niż na siłę próbować system atmosa.

22 godziny temu, mpDante napisał:

Co do kolumn, to myślę nad Taga 606 v3 lub Jamo 807

Podjedź gdzieś na odsłuch, porównaj, posłuchaj. Uwierz, można lepiej.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wybrać coś lepszego w budżecie Tagi 606 czy nawet Jamo 807?

Kino w systemie 5.1 już mam. Fakt, że z plastikowymi głośnikami... ale spełnia swoją rolę, więc wymagający nie będę i głównie sprzęt będzie służył do filmów. Bez atmosa inwestycja w audio przestaje mieć większy sens. Obawiam się też, że prędzej czy później będę musiał dokupić subwoofer i budżet się szybko skurczy... więc granica 2000 za nowy zestaw 5.0 to max co mogę przeznaczyć.

W każdym razie, jeżeli Pioneer VSX-935 pojawiłby się w najbliższym czasie, to może warto jednak na niego poczekać?

Edytowano przez mpDante
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mpDante napisał:

Można wybrać coś lepszego w budżecie Tagi 606 czy nawet Jamo 807?

Jamo 807 to bardzo slabe kolumny. Popularnośc zyskały tylko ze względu na akceptujący kobiet wygląd. One brzmieniowo sa bardzo słabe.

Taga 606 akceptowalna, moim zdaniem lepsza.

11 godzin temu, mpDante napisał:

W każdym razie, jeżeli Pioneer VSX-935 pojawiłby się w najbliższym czasie, to może warto jednak na niego poczekać?

Czekamy na niego od sierpnia/września jest zaraz polowa pażdziernika. Warto poczekać :)

Masz kino 5.1 ale zupełnie innej klasy.

Polk T 531 , Qiuadral 6500 LE, Heco Victa 702 szczególnie. Masz znacznie lepsze modele od Jamo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Quadral ma bardzo fajną cenę. Są może dostępne w kolorze białym? Heco w kolorze czarnym do 2000 nie widziałem, jedynie te brązowe, które mi już kompletnie do niczego nie pasują.

Które będą miały lepszy bas?

Mam możliwość pożyczyć jakiś starszy ampli 5.1 Yamahy, więc zawsze mogę zacząć od kolumn i poczekać na coś fajnego z atmosem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2021 o 20:34, mpDante napisał:

Można wybrać coś lepszego w budżecie Tagi 606 czy nawet Jamo 807?

Nova Pure Acoustics 6 albo 8, latwo dostepne kolumny, akurat dzisiaj porownywalem z Taga 606 i pol sekundy bym sie nie zastanawial, Taga przy tym nie gra, budzetowe, chinskie (jak i Taga), ale lepsze, jakby kosztowaly 2x tyle :) Do tego odpuszczasz atmosa i oszczedzasz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmos to jedyne co mnie przekonuje do wydania kasy na audio... Heco podobają mi się wizualnie, o Quadralach czytałem już dobre opinie ale nie wiedziałem, że mają taką fajną cenę. Chyba wybierałbym między tymi dwoma.

Jest szansa dostać czarne Heco 702 w cenie do 2000?

Edytowano przez mpDante
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mpDante napisał:

Atmos to jedyne co mnie przekonuje do wydania kasy na audio... Heco podobają mi się wizualnie, o Quadralach czytałem już dobre opinie ale nie wiedziałem, że mają taką fajną cenę. Chyba wybierałbym między tymi dwoma.

Jest szansa dostać czarne Heco 702 w cenie do 2000?

Dlaczego tak sie upierasz na Atmosa? Daj jakies informacje o pomieszczeniu, jaki masz na to pomysl, bo to fajnie wyglada na papierze, ale naprawde nie jest latwo to wszystko zorganizowac, zeby zagralo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ok.18m2. Kanapa ok.3m od TV. Pomysł mam taki, że wstawię jakieś 5.0 + 2 małe kolumny sufitowe 2m od podłogi ewentualnie na suficie... np. coś w stylu Wilson Raptor X. Jedyne co mnie martwi to kanapę mam pod ścianą a chyba tylne kolumny powinny być bardziej z tyłu?

Audio będę używał głównie do filmów, bo większość muzyki mam i tak w mp3, a aktualne kino LG 5.1 gra dla mnie po prostu ok.

Edytowano przez mpDante
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie powinny być kolumny to nie jest widzimisię, tylko konkretne zalecenia opracowane przed Dolby. Zapoznaj się z nimi https://www.dolby.com/siteassets/technologies/dolby-atmos/atmos-installation-guidelines-121318_r3.1.pdf

Po tym co piszesz widzę że celujesz w 5.1.2. Głośniki Atmos powinny być na suficie po bokach lekko przed miejscem odsłuchu, kolumny surround lekko powyżeyj głowy (1,2-1,5m od podłogi) po bokach lekko za Tobą. Subwoofer jest konieczny, nie myśl że bez niego będzie wystarczająco dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie w cyftach przy amplitunerach mówią o ilości kanałów które potrafią obsługują. Pierwsze cyfry to najogólniej realna ilość końcówek mocy, druga to ilość wyjść na subwoofer (sub preout), podana czasem trzecia to ilość dekodowanych kanałów Atmos. Jeśli jest np. amplituner 9.2 przy którym jest opisane że ma Atmos, to można go uruchomić jako 7.2.2; 5.2.4 itp. Dodatkowe "nadmiarowe" wyjścia na głośniki umożliwiają np. przełączanie się między strefami (zone), bi-wire lub konfiguracje z wykorzystaniem dodatkowych zewnętrznych końcówek mocy żonglujące aktywowaniem poszczególnych kanałów jak np. w Denon 3700H czy 4700H

 

S650H ma pięć wyjść na głośniki i dwa pre out na subwoofery (5.2)

amplituner-sieciowy-52-hd-avr-s650h.jpg

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2021 o 21:38, mpDante napisał:

Widzę, że Quadral ma bardzo fajną cenę. Są może dostępne w kolorze białym?

nie

Dnia 8.10.2021 o 22:06, mpDante napisał:

Jest szansa dostać czarne Heco 702 w cenie do 2000?

Napisz do nas zobacze co da sie zrobić.

Dnia 8.10.2021 o 22:48, mpDante napisał:

Pomysł mam taki, że wstawię jakieś 5.0 + 2 małe kolumny sufitowe 2m od podłogi

Lepiej kup suba.

Dnia 8.10.2021 o 23:38, mpDante napisał:

Denona S650 wystarczy

O ile się nie mylę to nie ma i nie będzie juz tego modelu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w lokalnym salonie z audio, ale niby Denon jest, ale go nie ma... właściwie dostałem tylko ofertę na niego w zestawie z kolumnami Wilsona, więc to samo co mogę sobie sam w necie zamówić. W każdym razie, właśnie udało mi się zamówić ampli Sony DH790, więc będę wdzięczny za wszelkie uwagi na jego temat... Zostaje więc kwestia wyboru/kupna kolumn.

@S4Home, dostałem od was ofertę na Heco, ale cena 3500 za bardzo dobiega od założonego budżetu :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mpDante napisał:

, więc będę wdzięczny za wszelkie uwagi na jego temat

dobre zaciski tylko dla frontów,

usb nie obsługuje odtwarzania materiałów?!

brak WIFI/Ethernetu

jest BT ale obsługuje tylko standard Appla AAC, brak AptX oraz LDAC który należy do Sony

nie ogarnia kolumn 4 omowych

kalibracja kiepska jak to w Sony.

Tyle można wyczytać w sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście specyfikacja podaje USB tylko zasilanie, więc pewnie jakieś złącze serwisowe... z tym dość słabo, resztę rekompensuje cena.

Nie wiem jak to wygląda z Quadralem 6500LE, są 4 ohmowe? Jedne strony podają 4 inne 8?

Jeżeli chodzi o Jamo, to będzie różnica w jakości między 807 i 809?

Edytowano przez mpDante
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mpDante napisał:

Nie wiem jak to wygląda z Quadralem 6500LE, są 4 ohmowe? Jedne strony podają 4 inne 8?

To są 4ki. Jak większości kolumn zresztą.

10 godzin temu, mpDante napisał:

Jeżeli chodzi o Jamo, to będzie różnica w jakości między 807 i 809?

Właśnie nie specjalnie. Je i tak odcinasz na zwrotnicy w kinie. A centralny jest tak samo przeciętny.

Jamo 807 z subem to tez koszt w granicach 2900-3000 zł. A tam masz bardzo słaby sub. Więc nie wiem czy oferta na Heco jest aż o tyle droższa. Jeśli masz sobie pluć w brodę z czasem.

Słuchałeś tych Jamo ?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mpDante napisał:

Nie wiem jak to wygląda z Quadralem 6500LE, są 4 ohmowe? Jedne strony podają 4 inne 8?

4 ohmowe

11 godzin temu, mpDante napisał:

Jeżeli chodzi o Jamo, to będzie różnica w jakości między 807 i 809?

najlepiej podjedź gdzieś na odsłuch to sam ocenisz czy jest różnica. Podejrzewam, że się z nich wyleczysz tak samo jak szybko się nimi zauroczyłeś.

Porównaj je ze wspomnianymi już Polkami T531 (T50 front) lub Heco 702. 

Być może jeszcze coś innego Ci wpadnie w oko/ucho.

Co do amplitunerów kina to na chwilę obecną wszyscy czekają, nie kupuj nic na siłę bo możesz później żałować.

Zapraszam na odsłuch i do kontaktu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z plastikowych głośników, zapewne wszystko zagra lepiej... Jamo jest faworytem jeżeli chodzi o wygląd i to jest największy problem :/ Właśnie sobie uświadomiłem, że jeżeli Sony DH790 nie odtworzy mi nic z USB, to do muzyki zostaje kulawy Bluetooth lub w ostateczności LG G7 z Quad-DAC podłączony kablowo.... tylko czy w przypadku mp3 jest w ogóle sens kombinować.

Quadral już odpadł, bo muszę mieć kolumny min. 6 ohmowe, więc z budżetowych wraca Taga 606 v3... męczy mnie Heco, ale w budżecie mogę sobie pozwolić tylko na kolor Espresso, gdyby nie to już pewnie bym je kupił. Wybierając kolumny muszę brać pod uwagę jeszcze 2 dodatkowe jako sufitowe i opcjonalnie subwoofer,  czyli jestem skazany na budżetowy sprzęt.

Więc gdybyście mieli jedynie wybór między Taga 606 v3 i Jamo 807, to które wybieracie? Będę też wdzięczny za doradzenie jakie głośniki nadadzą się do zamontowania jako sufitowe, bo te małe typu Jamo S8 ATM nie mają chyba możliwości powieszenia!?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2021 o 20:16, mpDante napisał:

Więc gdybyście mieli jedynie wybór między Taga 606 v3 i Jamo 807, to które wybieracie?

Jesli ktoś by mi przyłożył nóż do gardła to wybrał bym Tagi. Bo tańsze.

Jamo s8ATM to nakładki na kolumny przednie. To taki pseudo Atmos. 

Wybrał bym Heco Victa z dedykowanymi sufitowymi in celing. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...