Skocz do zawartości

Denon pma-800+dnp-800 czy może Denon dra-800


cobra

Recommended Posts

Hej

Zastanawiam się nad wyborem wzmacniacza Denon pma-800 i do tego streamer dnp-800 lub dwa w jednym Denon dra-800. Plusem drugiego jest to że ma gniazda Hdmi.  Aktualnie użytkuję wzmacniacz kina domowego Onkyo Tx nr-545 + Denon dcd-800 (cd).  Kolumny jeszcze z kina domowego Taga 406 v2 (które zmienię niedługo na coś lepszego.)

 

Najważniejsza rzecz jest taka aby wszytko że sobą grało, obsługiwało się jednym pilotem i jedna aplikacją.  

DRA-800 wychodzi dużo taniej ale zastanawiam się czy nie stracę za dużo przez te wodotryski jak hdmi i czy jest to bardziej amplituner stereo z gniazdami hdmi czy okrojony amplituner kina domowego w lepszą funkcją stereo. (Niezależnie od tego co pisze Denon na swoich stronach).  Z drugiej strony mógłbym podłączyć więcej urządzeń do Dra-800, gdyż w TV mam tylko 3 gniazda hdmi.

Co najważniejsze w 90% słucham muzyki (cd, spotify) reszta to gry i filmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem PMA 800 gra lepiej niż DRA 800. Sam wzmacniacz w sobie. Odtwarzacz sieciowy DNP 800 także jest wyższej klasy.

Na chwile obecną nie ma to znaczenia bo przy obecnych Tagach i tak tego nie odczujesz.

Ale jeśli zmienisz kolumny na lepsze, jaśniejsze, z twardszym basem to będzie to lepszy set.

Albo jeszcze lepszy, wyższy model wzmaka a jakiś tańszy streamer?

Jak Malina.

Zalezy czy koniecznie chcesz mieć komplet.

Zapraszam po wyceny i na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest dla Ciebie przeszkodą posiadanie 2 oddzielnych urządzeń to PMA800 + DNP800ne będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż wszystko mający Denon DRA800h. Zyskasz lepszą kontrolę basu oraz poprawi się stereofonia. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie, sam posłuchasz i ocenisz czy słyszysz różnicę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, cobra napisał:

Co najważniejsze w 90% słucham muzyki (cd, spotify) reszta to gry i filmy.

Jeśli muzyka jest dla Ciebie priorytetem, to zestaw dzielony w mojej opinii będzie lepszym rozwiązaniem.

21 godzin temu, cobra napisał:

Najważniejsza rzecz jest taka aby wszytko że sobą grało, obsługiwało się jednym pilotem i jedna aplikacją.  

Jeżeli chodzi o obsługę jednym pilotem to bardziej wskazanym byłby amplituner, ponieważ ma HDMI ARC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsluga wszystkiego pilotem mialem na myśli obsługę wzmacniacza, cd, streamer wiec nie powinno byc problemu. Chciałem bardziej zaznaczyć ze raczej malina czy chromecast odpada bo i tak muszę wtedy poszukać pilota aby wlaczyc wzmacniacz. 

 

Ogolnie chyba wezme dwa oddzielne urządzenia, znalazłem ze w dra-800 jest taki sam dac jak w moim Onkyo wiec za duzo bym raczej nie polepszył grania. 

 

Co do kolumn to kolejnym krokiem jest wymiania na cos lepszego bo wiem ze z moimi za wiele nie zdziałam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyglądałem się dokładnie wszystkim pilotom w/w zestawu, ale śmiem twierdzić iż nie będziesz miał wszystkich funkcji na jednym pilocie. Ja korzystam ze wzmacniacza i odtwarzacza CD innej marki, ale np. otwieranie szuflady jest tylko na tym drugim. To tylko przykład, ale warto to przed zakupem na pewno sprawdzić na jakich funkcjach Ci zależy. Z kolumnami się nie spiesz, dopiero jak trochę się oswoisz z nową elektroniką, wtedy będziesz mógł więcej powiedzieć co byś ewentualnie chciał poprawić lub zmienić w brzmieniu systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, cobra napisał:

Ogolnie chyba wezme dwa oddzielne urządzenia, znalazłem ze w dra-800 jest taki sam dac jak w moim Onkyo wiec za duzo bym raczej nie polepszył grania. 

To nie ma znaczenia. Same DACi nie grają Onkyo i Denon to dwa różne bieguny

Większośc funkcji działa z pilota wzmacniacza. Ale kieszeń nie ma takiej potrzeby. Bo i tak trzeba wstać i wyjąć / włożyć płytę.

Skoro masz i tak jednego pilota pod ręką to nie bardzo rozumiem

15 godzin temu, cobra napisał:

Chciałem bardziej zaznaczyć ze raczej malina czy chromecast odpada bo i tak muszę wtedy poszukać pilota aby wlaczyc wzmacniacz. 

To jest kontrolowane z telefonu.

A jak znam życie to jeden pilot do audio i telefon i tak koło Ciebie są.

Więc to nie jest wyznacznik.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, S4Home napisał:

To jest kontrolowane z telefonu.

A jak znam życie to jeden pilot do audio i telefon i tak koło Ciebie są.

Więc to nie jest wyznacznik.

Piotr

To nie znasz mojej żony:)  Nie tylko ja będę użytkownikiem ale także żona i dzieci, żona i dzieci obsługują tylko telefonem. Żona pewnie nawet nie wie który pilot jest od czego :)

A tak poza tym to wysłałem zapytanie o wycenę (ale na tego ogólnego maila S4H) więc prosiłbym o coś ciekawego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Większośc funkcji działa z pilota wzmacniacza. Ale kieszeń nie ma takiej potrzeby. Bo i tak trzeba wstać i wyjąć / włożyć płytę.

Dobrze powiedziane, większość ale nie wszystkie. Dla mnie klawisz otwierania szuflady ma być, ponieważ wcale nie dotykam przedniego panelu wzmacniacza i odtwarzacza CD. W moim poprzednim zestawie ta funkcja była na jednym (wzmacniacz) i drugim (odtwarzacz) pilocie. Całkowitą porażką jest, gdy nie ma tej funkcji nawet na pilocie z CD i tak jest np. we flagowym modelu odtwarzacza marki Denon DCD-A110.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oba Denony i grają naprawdę dobrze. Ale planuję wymianę streamera z powodu aplikacji. Nie jest ona zbyt przyjazna do tego stopnia, że jak chcę coś wyszukać na Tidalu to szukam bezpośrednio w apce Tidala, dodaję do ulubionych i dopiero wtedy idę do Heosa. Czasami tak jest szybciej. A jeśli się nie wie czego słuchać i dopiero się szuka to w Heos się raczej nie znajdzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...