Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zakupiłem w Stanach między innymi damplery , mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników sprzętu lampowego , czy stosować te pierścienie , czy dać sobie spokój ?

https://www.tubedepot.com/

A tak przy okazji , to , że przesyłka dotarła do mnie przywróciła moją wiarę w ludzi. Zamawiając grzecznie wpisałem kod pocztowy , miasto , ulicę tylko zapomniałem dopisać POLSKA :) Nie wiedziałem , że goście w Memphis wiedzą gdzie leży Łódź ? :) 

20211006_194145.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • tomek4446 changed the title to Dampler - czy stosować ?
19 minut temu, tomek4446 napisał:

Zakupiłem w Stanach między innymi damplery , mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników sprzętu lampowego , czy stosować te pierścienie , czy dać sobie spokój ?

Moim zdaniem nie zaszkodzi. Jeżeli nie pomoże to chociaż z głowy wyrzucisz niepewność. Stosowałem na 6SN7 Marconi. Nie odczułem żadnej poprawy. Teraz już sobie dałem spokój. Wypróbuj chociaż jak już masz 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. jak już mam to faktycznie założę.  nawet zdziwiło mnie , że niby akcesorium audio a nie kosztuje fortuny.

https://tubedepot.com/products/pre-amp-tube-damper

Te adaptery na zdjęciu to do 6SN7, ale natrafiłem na drobny problem. Mam cofnięte w głąb obudowy cokoły lamp i adaptery nie wchodzą. Będzie u mnie pod koniec października konstruktor WBA , może coś wymyśli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2021 o 20:19, tomek4446 napisał:

Zakupiłem w Stanach między innymi damplery , mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników sprzętu lampowego , czy stosować te pierścienie , czy dać sobie spokój ?

Poprawiłem błąd w nazwie wątku i usunąłem "L", bo to są "dampery"... Oraz dodałem w tagach dla ułatwienia wyszukiwania 🙂

Kiedyś był poruszany ten temat w klubowym wątku o Jolce i Lebenie - zdania odnośnie stosowania damperów na lampach były podzielone.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo changed the title to Damper - czy stosować ?

Faktem jest, że w roli damperów można użyć oringów (np. silikonowych na wyższą temperaturę). Ja stosuję je tylko wtedy gdy lampa ma górę zbyt natarczywą, lub gdy delikatnie mikrofonuje. I tak na przykład EL34 Tung Sola po założeniu oringów przestały wreszcie brzęczeć przy głośniejszym słuchaniu. Góra się uspokoiła i stała się trochę mniej wyeksponowana. 

Krótko mówiąc - prosty i tani sposób na poskromienie góry pasma. Cudów oczywiście nie zdziała, ale jeżeli problem jest niewielki, to może pomóc :)

denon-lampizacja-cd-15-scaled.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, pirlo81 napisał:

Tani gadżet dla poprawy samopoczucia. 

Na pewno. Jestem przekonany, że nie chodzi o walory soniczne tychże. Taki damper w zależności od koloru zakłada się na lampę by ją wyszczuplić lub dodać masy pozornej. Masz chude EL84 to zakładasz białe i od razu wzmacniacz wygląda poważniej. Na 211 wrzucasz czarne wyszczuplające i już jest lżejszy, chudszy czy mniej obfity. Gdyby ktoś dla przykładu chciał postawić wzmacniacz z dużymi lampami koło jakichś Audio Physic, a ceni sobie oprócz walorów sonicznych te wizualno - estetyczne to czarne załatwiłoby sprawę? 

Mam czerwone w jakimś odcieniu dla mnie niedefiniowalnym (ceglasty?) i niech mi ktoś powie wyszczuplają czy pogrubiają? ;) 

damper (Medium).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...