Skocz do zawartości

Kino Teufel czy inne... do 9 tys.


Andos

Recommended Posts

Zakupiłem System JBL Bar 9.1. Odsłuchałem i byłem zawiedziony. Do słuchania muzy się nie nadaje. Kino ok, ale bas dominuje i nie było szału. Zwróciłem.Zastanawiałem się nad Toufelem Ultima 40 Surround AVR "5.1", bo ma mnóstwo pozytywnych komentarzy. Może mnie ostudzicie i coś innego zaproponujecie. Liczę na wasze doświadczenie. Salon 24 m2. Oprócz filmów chciałbym posłuchać muzyki - 30 %. Pozdrawiam i czekam na konkretne propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już nie przypadł Ci do gustu soundbar 9.1 to tylko trzeba Ci pogratulować. Nie jesteś głuchy i masz dobry gust! Nie rób więc sobie krzywdy i nie pakuj się w żadne wynalazki pokroju Tojfelów itp. To firma, która ma strasznie rozdmuchany marketing na różnych gównostronkach. W okolicy 9 tysięcy można już złożyć całkiem fajny zestaw. W ciągu dnia wpadnie tu branża i inni użytkownicy i pewnie dostaniesz kilka fajnych propozycji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lpomis napisał:

Jak już nie przypadł Ci do gustu soundbar 9.1 to tylko trzeba Ci pogratulować. Nie jesteś głuchy i masz dobry gust! Nie rób więc sobie krzywdy i nie pakuj się w żadne wynalazki pokroju Tojfelów itp. To firma, która ma strasznie rozdmuchany marketing na różnych gównostronkach. W okolicy 9 tysięcy można już złożyć całkiem fajny zestaw. W ciągu dnia wpadnie tu branża i inni użytkownicy i pewnie dostaniesz kilka fajnych propozycji :)

Dzięki za komplement. Liczę na pomoc fachowców. Jestem dyletantem, który zatrzymał się na Altusach, Arii i Radmorze. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie znajdziesz set o zdecydowanie lepszym brzmieniu niz Teufel.

To firma która prowadzi swoją dystrybucję. Więc pomijając dystrybutora wydaje to na potęzny marketing. Stad takie a nie inne oceny w sieci.

Ale w tej kwocie można więcej, i lepiej

Denon X 2700 / Yamaha 6A + Heco Aurora 700 set 5.1

Dalej z tymi samymi amplitunerami QAcustic 3050i, ELAC F6.2, Monitor Audio Bronze 200. Oczywiscie wszystkie w setach 5.1

Zapraszam na odsłuch oraz p owyceny

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, jeśli chodzi o Teufela - nie za tą kasę, tu już znajdziesz coś dużo lepszego. I poza Heco 700, bo to w każdym wątku praktycznie się przewija, słusznie moim zdaniem, to znajdziesz też 5.1 z Klipschem R-820, jeśli głównie będzie to do filmów, to się sprawdzi. Najlepiej, jakbyś miał możliwość posłuchać, pooglądać. No i najważniejsze, żebyś miał w tym pomieszczeniu możliwość to jakoś rozsądnie wszystko poustawiać, bo często bywa tak, że z planu na KD rodzi się wizja na dużo lepszy zestaw stereo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, no_i_fajnie napisał:

Jak wyżej, jeśli chodzi o Teufela - nie za tą kasę, tu już znajdziesz coś dużo lepszego. I poza Heco 700, bo to w każdym wątku praktycznie się przewija, słusznie moim zdaniem, to znajdziesz też 5.1 z Klipschem R-820, jeśli głównie będzie to do filmów, to się sprawdzi. Najlepiej, jakbyś miał możliwość posłuchać, pooglądać. No i najważniejsze, żebyś miał w tym pomieszczeniu możliwość to jakoś rozsądnie wszystko poustawiać, bo często bywa tak, że z planu na KD rodzi się wizja na dużo lepszy zestaw stereo :)

Przyznam, że zainteresował mnie ten Heco 700 ale w systemie 5.1 to już 6700  plus Denon AVR-X2700H DAB to kolejne 3700 zł razem już 10 400 zł. Żona powiedziała do 9 000 zł i basta. Przyznam, że bas z subwoofera jest dla mnie za silny. Czy można znaleźć system bez subwoofera, i czy to będzie  namiastka kina ?

1 godzinę temu, S4Home napisał:

W tej cenie znajdziesz set o zdecydowanie lepszym brzmieniu niz Teufel.

To firma która prowadzi swoją dystrybucję. Więc pomijając dystrybutora wydaje to na potęzny marketing. Stad takie a nie inne oceny w sieci.

Ale w tej kwocie można więcej, i lepiej

Denon X 2700 / Yamaha 6A + Heco Aurora 700 set 5.1

Dalej z tymi samymi amplitunerami QAcustic 3050i, ELAC F6.2, Monitor Audio Bronze 200. Oczywiscie wszystkie w setach 5.1

Zapraszam na odsłuch oraz p owyceny

Piotr

 

Przykro ale mieszkam w Warmińsko - Mazurskim i nie zaryzykuję takiej podróży dla audio. Przyznam, że zainteresował mnie ten Heco 700 ale w systemie 5.1 to już 6700  plus Denon AVR-X2700H DAB to kolejne 3700 zł razem już 10 400 zł. Żona powiedziała do 9 000 zł i basta. Przyznam, że bas z subwoofera jest dla mnie za silny. Czy można znaleźć system bez subwoofera, i czy to będzie  namiastka kina

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Andos napisał:

Przyznam, że zainteresował mnie ten Heco 700 ale w systemie 5.1 to już 6700  plus Denon AVR-X2700H DAB to kolejne 3700 zł razem już 10 400 zł. Żona powiedziała do 9 000 zł i basta. Przyznam, że bas z subwoofera jest dla mnie za silny. Czy można znaleźć system bez subwoofera, i czy to będzie  namiastka kina ?

Możesz kupić bez suba, każdy sprzedający Ci to wyceni rozkompletowane, to nie jest problem, ale po co? Lepszą opcją może być kupno innego, tańszego subwoofera. Ale do filmów polecam, to buduje całość, przy muzyce faktycznie - może męczyć i nie wszyscy lubią. Pamiętaj, że to będzie zupełnie co innego, niż soundbar + sub z JBL'a :) No i Heco widzę tańsze, za 6400 za 5.1 https://allegro.pl/listing?string=heco aurora 700 5.1 albo 5.0 za 4799 - do tego wybierzesz innego suba, a dodatkowo zawsze coś uhandlujesz poza allegro, pytaj, dzwoń ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez suba to tak jak piszesz, będzie to namiastka kina. Sub w kinie odgrywa bardzo dużą rolę. Jeżeli po kalibracji basu będzie za dużo to zawsze możesz dać kilka db mniej na subie.
Aurora 700 to całkiem fajne kolumny do kina w swojej cenie, ale jak nie lubisz za dużo basu to nie łączył bym ich z Denonem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Soundbar to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Jedynym uzasadnieniem może być brak miejsca. 

W kwocie 9k zł złożysz sensowny zestaw taki jak Yamaha RX V4a + Heco Aurora 700/300/Center 30 + Sub 30a. 

Możesz także zwrócić uwagę na Denona AVR X1600h w połączeniu z Q Acoustic 3050i/3010i/ 3090ci + Klipsch R12sw. 

 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Andos napisał:

Przyznam, że bas z subwoofera jest dla mnie za silny.

W muzyce możesz z niego nie korzystać (ja też muzyki słucham w direct - tylko na frontach), ale do kina koniecznie. Nie będziesz żałował. Ja kiedyś miałem kino bez suba, bo wyszedłem z założenia że "duże" fronty wystarczą, a sub jest potrzebny tylko jak mamy małe głośniki - błąd, jak dokupiłem subwoofer to zrobiło się kino. Zrobisz kalibrację i nie będzie źle, tak jak @no_i_fajnie pisze soundbar i sub to zupełnie co innego. Ewentualnie wziąć 5.0, a sub-a dokupić w jak najbliższym czasie. Ewentualnie jeżeli to Cię nie przeraża rynek używanych sprzętów, ale za 9K to już coś zmontujesz, a warto byłoby tego posłuchać - tyle że teraz trochę lipa z dostępności amplitunerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma systemu bez suba. Co to znaczy że jest za silny? To znaczy że był źle ustawiony. Subwoofe nie jest po to aby go ustawiać na maks na pokrętle. On ma  ci zapewnić tlo, brakujące niskie tony tego czego nie ma w kolumnach. I nigdy nie będzie.

Napisz do nas na PW. Podaj mi numer telefonu a wycenimy Ci system nieco lepiej. Żebyś Ty i Zona byli zadowoleni.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...