Skocz do zawartości

Roksan Attessa - długo oczekiwany nowy model w komplecie w S4Home

S4Home

Recommended Posts

Milo nam poinformować że właśnie w komplecie, prawdopodobnie jako pierwsi, powitaliśmy nowe modele Attessa

Wzmacniacz zintegrowany: https://s4home.pl/wzmacniacze-tranzystorowe/roksan-attessa-integrated-amplifier.html

Wzmacniacz zintegrowany z obsługą sieci: https://s4home.pl/wzmacniacze-tranzystorowe/roksan-attessa-streaming-amplifier.html

Transport CD: https://s4home.pl/odtwarzacze-cd/roksan-attessa-cd-transport.html

oraz Gramofon: https://s4home.pl/gramofony/roksan-attessa-turntable.html

Do grona ciekawych nowych produktów wchodzi także NuPrime IDA-16 w nowej niższej cenie: https://s4home.pl/wzmacniacze-tranzystorowe/nuprime-ida-16.html

Zapraszamy na odsłuch oraz po wypożyczenia.

Jeszcze go nie słuchałem. W salonie został podłączony do wygrzewania. Wtedy gra sobie w salce. Nie słuchamy, po prostu sobie leci. Wezmę go do domu i sprawdzę w domowych warunkach

Chodź nie wiem czy się uda bo są już telefony o wypozyczenie.

Wygląda na to że poznacie go wcześniej niż ja :/

Ja jestem bardzo ciekaw apki.

Piotr

Kolega został wczoraj dłużej i sobie odsłuchał. Poźniej do mnie dzwonił. Zanim wzmacniacz do Was wyjedzie. Faktycznie brzmienie to…. Roksan. Szerokość sceny, barwa to K3 z tym że ma delikatnie mniej kopa. Jeśli dobrze pamiętam K2 to wygląda że będzie to właśnie taki model. Wykonanie na wysokim poziomie, tu nie można było się przyczepić do żadnego Roksana. Apka dokładnie to BluOS, działa bez problemu i zwiech, intuicyjna.

Ja poczekam na testy domowe. Ale to po Was.

Natomiast wygląda że będziemy mieli bardzo dobry model na rynku.

Piotr

U nas także trwają testy i jedno jest pewne, że jest to brzmienie, do którego przyzwyczaił nas Roksan. Wygrzewamy od wczoraj i damy jeszcze czas do poniedziałku. 
K3 jest dynamiczniejszy i bardziej precyzyjny ale do funkcjonalności Attessa mu bardzo daleko, apka działa sprawnie i jest bardzo intuicyjna. Zapowiada się na prawdę bardzo dobry produkt :)

WItam

To ja się podepnę pod ten wątek bo ten sprzęt mnie zainteresował. Czekam na opinię ponieważ zastanawiam się nad sprzedażą mojego wzmacniacza DENON PMA1600NE wraz z odtwarzaczem sieciowym DNP 800 i zamianą tego zestawu właśnie na to:

Wzmacniacz zintegrowany z obsługą sieci: https://s4home.pl/wzmacniacze-tranzystorowe/roksan-attessa-streaming-amplifier.html

Kwestia tego czy nie będzie to opcja "zamienił stryjek siekierkę na kijek" :)

Jak ktoś będzie już miał wyrobione zdanie na temat tego ROKSANA a zna brzmienie DENONA PMA1600 to prośba o kilka słów w tym wątku. Kolumny z jakimi gra Denon, jak i ewentualnie ma grać ten Roksan to KEF R7.

Pozdrawiam

Edytowano przez TomekWawa

44 minuty temu, TomekWawa napisał:

Kwestia tego czy nie będzie to opcja "zamienił stryjek siekierkę na kijek" :)

Oczywiście, że tak.

Swoją drogą ciekawe, co teraz napisze branża. Od lat trąbiła, że "amplituner/all-in-one nigdy nie zagra tak dobrze, jak czysty wzmacniacz". Przez lata lansowanie wspomnianej tezy było opłacalne, bo amplitunery były sprzętami tańszymi, z mniejszą marżą. Ale wiedziałem, że nadejdzie dzień, gdy rolę się odwrócą. Obecnie all-in-one zrobiły się już odpowiednio drogie i ekskluzywne. I co teraz? Z jednej strony chciałoby się teraz upchnąć kosztowne cacuszka, jak wspomniany Attessa, a z drugiej, jak tu namawiać posiadacza czystego wzmacniacza do zamiany, jak przez lata dyskredytowało się amplitunery (bo wiadomo, jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego).

Zobaczymy, jak chłopaki wybrną;) 

Edytowano przez Kraft

A mi Branża często mówiła, żeby nie sugerować się ich opiniami a samemu słuchać. I wybierać tylko swoimi uszami. 

Kraft, dobrze wiesz, że cudów nie ma, wrzucenie wszystkiego w jeden klamot zawsze będzie miało negatywny wpływ na efekt finalny ale teraźniejsi audiofile chyba się tym nie przejmują i producenci to zauważyli. Wystarczy zerknąć na sukces rynkowy "Uniti" od Naima. 

Edytowano przez kaczadupa

1 minutę temu, kaczadupa napisał:

Kraft, dobrze wiesz, że cudów nie ma, wrzucenie wszystkiego w jeden klamot zawsze będzie miało negatywny wpływ na efekt finalny

Dlaczego? Możesz to jakoś uzasadnić od strony technicznej?

Bo ja to widzę akurat odwrotnie. Jeżeli producent podejdzie do tematu rzetelnie, to w przypadku all-in-one dostaniesz to samo brzmienie, tańsze o drugą obudowę i interkonekty.

To oczywiście pewne uproszczenie, ale mniej więcej pokazuje o co chodzi.

47 minut temu, prezes83 napisał:

Attessa będzie nową linią czy zastąpi wkrótce K3? Attessa na pierwszy rzut oka dysponuje mocą niższa o 60W na kanał, modułem cyfrowym i niższą ceną - jak przy takim zestawieniu wypada jakość? 

Swoją drogą od września w K3 nie montują już modułu BT, skąd taki krok? 

Nizsza cene to on ma, ale w stosunku do niedorzecznej ceny K3 po podwyzce o 2500 zl. 

1 godzinę temu, Felix1 napisał:

Dlaczego? Możesz to jakoś uzasadnić od strony technicznej?

Bo ja to widzę akurat odwrotnie. Jeżeli producent podejdzie do tematu rzetelnie, to w przypadku all-in-one dostaniesz to samo brzmienie, tańsze o drugą obudowę i interkonekty.

To oczywiście pewne uproszczenie, ale mniej więcej pokazuje o co chodzi.

Sam zauwazyles - nie ma obudowy, nie ma kabli laczacych. Sa za to dodstkowe zaklocenia. Co wiecej, dostaje sie urzadzenie z niemilosiernie szybko starzejaca sie elektronika. Takze ryzyko usterki w przyszlosci co najmniej dwa razy wyzsze. I fakt - tyle lat przekinywani, ze podstawa dobrej jakosci jest rozdzielenie komponentow. Juz nie w skali tak ogromnego uoraszczania jak all-in-one, ale nawet wzmacniacz i przedwzmacniacz rozdzielano, uzasadniajac bardzo wysoka cene, jakoscia uzyskiwanego dzwieku. Co wiec teraz? Bedzie kabaret. 

53 minuty temu, Khedron napisał:

Sa za to dodstkowe zaklocenia.

Nie, jeżeli producent odpowiednio zaprojektował urządzenie dbając o ekranowanie poszczególnych sekcji oraz rodzielenie zasilania.

54 minuty temu, Khedron napisał:

Co wiecej, dostaje sie urzadzenie z niemilosiernie szybko starzejaca sie elektronika.

A co się tak szybko starzeje w streamerach? Ciągle to słyszę, ale nie doświadczyłem. Każdy streamer obsługujący np. UPnP będzie działał latami, nawet jak producent przestanie go rozwijać i porzuci wsparcie w swojej aplikacji. Nie mamy też masowo wydawanych nowych formatów, które trzeba by wspierać. Wszystkie właściwie obecne na rynku kontenery i formaty (z wyjątkiem MQA, które też pojawiło się już dobrych kilka lat temu) są dostępne od bardzo wielu lat i obsługiwane z powodzeniem przez 10 letnie urządzenia.

Gdzie więc ten szlony postęp i niemiłosiernie szybko starzejąca się elektronika?

1 godzinę temu, Khedron napisał:

Takze ryzyko usterki w przyszlosci co najmniej dwa razy wyzsze.

Dlaczego 2x wyższe? Jak to obliczyłeś?

Ale abstrahując od tego o ile wyższe jest ryzyko usterki, to jest to chyba jedyny punkt, z którym mogę się zgodzić.

I fakt - tyle lat przekinywani, ze podstawa dobrej jakosci jest rozdzielenie komponentow. Juz nie w skali tak ogromnego uoraszczania jak all-in-one, ale nawet wzmacniacz i przedwzmacniacz rozdzielano, uzasadniajac bardzo wysoka cene, jakoscia uzyskiwanego dzwieku.

Kiedyś to miało uzasadnienie o tyle, że bardziej zaawansowane układy zajmowały dużo miejsca i ciężko je było upchnąć w jeden klocek. Mówię o sprzęcie z wysokiej półki. Natomiast wraz z minituryzacją sytuacja trochę się zmieniła. Teraz rodzielanie klocków to głównie marketing i chęć zwiększenia zysków przez producenta.

Co wiec teraz? Bedzie kabaret. 

Nic teraz. Dzielonki zostaną w high-endzie, a integry w hifi/budżetówce. Każdy znajdzie swoją niszę i swojego klienta. Choć ta zmiana, wypieranie osobnych klocków przez all-in-one w budżetówce, potrwa kilka lat.

A przeciętny Kowalski i tak kupi jakiegoś "JBL BOOM BOOM" na BT i będzie się zastanawiał, o co tym dziwnym ludziom chodzi z tymi prostokątnymi pudełkami w szafkach RTV, czy na specjalnych stoliczkach? Przecież i tak z takiego słychać jak jakiś Mata drze mordę, więc jest ok...

6 godzin temu, S4Home napisał:

Szerokość sceny, barwa to K3 z tym że ma delikatnie mniej kopa. Jeśli dobrze pamiętam K2 to wygląda że będzie to właśnie taki model. Wykonanie na wysokim poziomie, tu nie można było się przyczepić do żadnego Roksana. Apka dokładnie to BluOS, działa bez problemu i zwiech, intuicyjna.

Z tego co pamietam to Roksan K2 mial kolo 130 W na kanal przy 8 ohmch i ponad 200 przy 4, kosztujac przy tym kolo 3000 zl. Chyba, ze teraz okaze sie, ze za moca nic nie idzie. 

5 godzin temu, Felix1 napisał:

... 

@Felix1Jesli chcesz podjac rozmowe to staraj sie zrozumiec to z czym probujesz dyskutowac.
Napisalem, ze elektronika starzeje sie szybko, nie ze przestaje byc uzyteczna . To dwa rozne procesy.
Skoro w jednym miejscu piszesz o stagnacji techniki w drugim zas uzasadniasz  integracje postepem to masz problem, ktory  musisz sam z soba przedyskutowac, ustalcie jedno stanowisko i probujcie sie go trzymac.
2 x 1 = 2
I w sumie to juz chcialem uznac, ze szkoda czasu na odpowiedzi kolejnej osobie, ktora nie potrafi zrozumiec prostych slow a dyskutowac umie jedynie z tym co chcialby uslyszec / przeczytac, nie zas z tym co przeczytala, ale na koniec rozwaliles system wtretem o przecietnym Kowalskim. Normalnie na miejscu i z sensem  jak Matka Teresa na zebraniu Czerwonych Khmerow.
Rozmawia dwoch badaczy kosmosu. Jeden opowiada :
- Wiesz, nawiazalem kontakt z cywilizacja z innej czesci kosmosu. Po przeciwnej stronie galaktyki niz my, ale blizej centrum. Musialem wykorzystac nasza aparature zeby wytworzyc mala czarna dziure. Dzieki niej zagialem przestrzen tak zeby sygnal od nas do nich plynal tylko ulamek sekundy. Teraz dnie i noce unifukujemy jezyk i pojecia, spedzamy czas na poznawaniu naszych dokonan, szukaniu tego co laczy i co nas dzieli...
Na to odzywa sie facet z boku:
- A przecietny Kowalski to nawet z wlasna baba nie umie sie dogadac...