Skocz do zawartości

Roksan Attessa - długo oczekiwany nowy model w komplecie w S4Home


S4Home

Recommended Posts

Milo nam poinformować że właśnie w komplecie, prawdopodobnie jako pierwsi, powitaliśmy nowe modele Attessa

Wzmacniacz zintegrowany: https://s4home.pl/wzmacniacze-tranzystorowe/roksan-attessa-integrated-amplifier.html

Wzmacniacz zintegrowany z obsługą sieci: https://s4home.pl/wzmacniacze-tranzystorowe/roksan-attessa-streaming-amplifier.html

Transport CD: https://s4home.pl/odtwarzacze-cd/roksan-attessa-cd-transport.html

oraz Gramofon: https://s4home.pl/gramofony/roksan-attessa-turntable.html

 

Do grona ciekawych nowych produktów wchodzi także NuPrime IDA-16 w nowej niższej cenie: https://s4home.pl/wzmacniacze-tranzystorowe/nuprime-ida-16.html

 

Zapraszamy na odsłuch oraz po wypożyczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze go nie słuchałem. W salonie został podłączony do wygrzewania. Wtedy gra sobie w salce. Nie słuchamy, po prostu sobie leci. Wezmę go do domu i sprawdzę w domowych warunkach

Chodź nie wiem czy się uda bo są już telefony o wypozyczenie.

Wygląda na to że poznacie go wcześniej niż ja :/

Ja jestem bardzo ciekaw apki.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolega został wczoraj dłużej i sobie odsłuchał. Poźniej do mnie dzwonił. Zanim wzmacniacz do Was wyjedzie. Faktycznie brzmienie to…. Roksan. Szerokość sceny, barwa to K3 z tym że ma delikatnie mniej kopa. Jeśli dobrze pamiętam K2 to wygląda że będzie to właśnie taki model. Wykonanie na wysokim poziomie, tu nie można było się przyczepić do żadnego Roksana. Apka dokładnie to BluOS, działa bez problemu i zwiech, intuicyjna.

Ja poczekam na testy domowe. Ale to po Was.

Natomiast wygląda że będziemy mieli bardzo dobry model na rynku.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas także trwają testy i jedno jest pewne, że jest to brzmienie, do którego przyzwyczaił nas Roksan. Wygrzewamy od wczoraj i damy jeszcze czas do poniedziałku. 
K3 jest dynamiczniejszy i bardziej precyzyjny ale do funkcjonalności Attessa mu bardzo daleko, apka działa sprawnie i jest bardzo intuicyjna. Zapowiada się na prawdę bardzo dobry produkt :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

To ja się podepnę pod ten wątek bo ten sprzęt mnie zainteresował. Czekam na opinię ponieważ zastanawiam się nad sprzedażą mojego wzmacniacza DENON PMA1600NE wraz z odtwarzaczem sieciowym DNP 800 i zamianą tego zestawu właśnie na to:

Wzmacniacz zintegrowany z obsługą sieci: https://s4home.pl/wzmacniacze-tranzystorowe/roksan-attessa-streaming-amplifier.html

Kwestia tego czy nie będzie to opcja "zamienił stryjek siekierkę na kijek" :)

Jak ktoś będzie już miał wyrobione zdanie na temat tego ROKSANA a zna brzmienie DENONA PMA1600 to prośba o kilka słów w tym wątku. Kolumny z jakimi gra Denon, jak i ewentualnie ma grać ten Roksan to KEF R7.

 

Pozdrawiam

 

Edytowano przez TomekWawa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, TomekWawa napisał:

Kwestia tego czy nie będzie to opcja "zamienił stryjek siekierkę na kijek" :)

Oczywiście, że tak.

Swoją drogą ciekawe, co teraz napisze branża. Od lat trąbiła, że "amplituner/all-in-one nigdy nie zagra tak dobrze, jak czysty wzmacniacz". Przez lata lansowanie wspomnianej tezy było opłacalne, bo amplitunery były sprzętami tańszymi, z mniejszą marżą. Ale wiedziałem, że nadejdzie dzień, gdy rolę się odwrócą. Obecnie all-in-one zrobiły się już odpowiednio drogie i ekskluzywne. I co teraz? Z jednej strony chciałoby się teraz upchnąć kosztowne cacuszka, jak wspomniany Attessa, a z drugiej, jak tu namawiać posiadacza czystego wzmacniacza do zamiany, jak przez lata dyskredytowało się amplitunery (bo wiadomo, jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego).

Zobaczymy, jak chłopaki wybrną;) 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi Branża często mówiła, żeby nie sugerować się ich opiniami a samemu słuchać. I wybierać tylko swoimi uszami. 

Kraft, dobrze wiesz, że cudów nie ma, wrzucenie wszystkiego w jeden klamot zawsze będzie miało negatywny wpływ na efekt finalny ale teraźniejsi audiofile chyba się tym nie przejmują i producenci to zauważyli. Wystarczy zerknąć na sukces rynkowy "Uniti" od Naima. 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, TomekWawa napisał:

Kwestia tego czy nie będzie to opcja "zamienił stryjek siekierkę na kijek" :)

Jak ktoś będzie już miał wyrobione zdanie na temat tego ROKSANA a zna brzmienie DENONA PMA1600 to prośba o kilka słów w tym wątku. 

 

 

Znam brzmienie Denona pma 1600 i akurat porównywałem Go z Roksanem K3 w warunkach domowych . Oba bardzo dobre wzmaki ale wtedy został Denon (aktualnie szukam dalej😁).

Odsłuchać zawsze możesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2021 o 09:54, Khedron napisał:

5500 zl za taki sobie wzmacniacz i kolejne 3 tys doplaty za wbudowany w to streamer? I pomyslec, ze rok temu za taka kwote dalo sie kupic Roksana K3 i Onkyo 6170 :D

To akurat żadna nowość. Moim zdaniem jeśli mamy do wyboru ten sam produkt z lub bez sieci to różnica w cenie jest nieproporcjonalna. Zawsze tak było.

Oprócz samego streamera płacisz za integrację ich w jednej obudowie.

Dnia 8.10.2021 o 11:52, prezes83 napisał:

Attessa będzie nową linią czy zastąpi wkrótce K3?

Nie. To osobna linia.

Panowie ale o czym jest mowa ? Roksana K2 był w ofercie 10 - 8 lat temu?

Wtedy wszystko było tańsze. 

16 godzin temu, nevellan napisał:

Czy Roksan Attessa będzie  krokiem w dobrym kierunku w porównaniu do CXA81 i czy dobrze zagra z Pylonami Audio Diamond 28?

Moim zdaniem to krok w przód. Nie skok ale będzie lepiej.

Z kolei jeśli porównać go do Denona 1600 to jest to produkt tej samej klasy. Nie zrobisz tutaj korku w przód. ALE przy twoich kolumnach może się okazać że po prostu bardziej ci spasuje. Dlatego zachęcamy do wypożyczenia.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiając w spokoju samo brzmienie nowej zabawki Roksana, zastanawia mnie czy jego wygląd chwyci na rynku a w przypadku tego grajka i jemu podobnych gadżetów wygląd będzie decydował o popularności lub nie. Z takim Naim Atom, moim zdaniem, ocznie przegrywa przez nokaut w pierwszej rundzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kaczadupa napisał:

Z takim Naim Atom, moim zdaniem, ocznie przegrywa przez nokaut w pierwszej rundzie. 

No właśnie tu wchodzą w grę gusta. Dla mnie generalnie stylistyka całej grupy Naim jest delikatnie mówiąc dziwna. Roksan dla mnie się broni. Inna sprawą sa technikalia i ceny. Trochę podobnie moim zdaniem w kolano strzelił sobie Creek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd to kwestia gustu, byli już tu na forum co im ten wzmacniacz się podobał. Ogólnie wzmacniacze pięknością nie grzeszą 😉. Bynajmniej dla mnie jednym ładniejszym jest Moon 240i którego w piątek mam mieć, więc będę miał okazję ocenić go wizualnie bezpośrednio. Obecnie mam Naima SX3 i w porównaniu z Atomem wygląda jak najbardziej poprawnie. 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Felix1 napisał:

Różnica w cenie wynosi mniej więcej tyle, ile kosztuje np. Node 2, który ze względu na BluOS można chyba porównywać bezpośrednio z Atessą. Nie powiedziałbym, że to jest nieproporcjonalna różnica w cenie. Pytanie tylko, czy ktoś woli osobne klocki, czy integrę.

No bo dostajesz BluOS. Ale to że taki streamer jest zitegrowany w wzmacniaczu jest droższe. Ze względu na wygląd. Do tego nas już producenci przyzwyczaili.

14 godzin temu, Khedron napisał:

Czyli jak cos jest zintegrowane w jedej obudowie to za to zintegrowanie sie doplaca, tak?

Dokładnie tak.

14 godzin temu, Khedron napisał:

To jakim cudem za rozdzielenie np wzmacniacza i przedwzmacniacza ktos zada doplaty i jeszcze bezczelnie twierdzi, ze to podnosi jakosc dziweku.

Inny odbiorca

Ja rozumiem wasze podejście bo też mam wszystko osobno. Ale jest Was tutaj 5-6 którzy uważają że integracja nie powinna być droższa?

A weźcie później pod uwagę że w tygodniu już mamy dwa nowe watki gdzie forumowiczowi żona się nie zgadza na osobne segmenty.

Albo wzmacniacz jest innego wyglądu niż streamer (np wspomniany Node). Albo już paradoksalnie kupił szafkę RTV gdzie po prostu tego nie zmieści. SICK!

Rozumiecie o co chodzi? To są przecież problemy z tego forum

Producenci do tego doszli lata temu. Dlatego tak to działa.

A PRE i końcówka są droższe bo to już jest inny odbiorca. To jest klient bez żony albo taki który sam dyktuje warunki.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...