Skocz do zawartości

Roksan Attessa - długo oczekiwany nowy model w komplecie w S4Home


S4Home

Recommended Posts

32 minuty temu, S4Home napisał:

A PRE i końcówka są droższe bo to już jest inny odbiorca. To jest klient bez żony albo taki który sam dyktuje warunki.

A jak klient ma męża? 😉 

Tyle że to odosobnione przypadki i do tej pory nikt się nie skarżył na męża. 🙂

 

Edytowano przez Amarok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwijmy rzeczy po imieniu :) . Gdy przedwzmacniacz i końcówka mocy są w osobnych obudowach i maja osobne zasilacze, to zwiększa koszt ich wytworzenia. Jeśli wzmacniacz ma wbudowany streamer i jego cena jest wyższa niż samego wzmacniacza i osobnego streamera to nie jest wynikiem wyższych kosztów, tylko tego że są klienci skłoni zapłacić więcej za ich integrację :) i do nich jest skierowany taki sprzęt. Gdy komuś to nie przeszkadza, moze sobie kupić osobne klocki.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Amarok napisał:

A jak klient ma męża?

To wtedy SAMA dyktuje warunki :)

22 godziny temu, Felix1 napisał:

Ale tu mówimy o różnicy rzędu 200-300 PLN. Dopłata do streamera to 2800, a osobny Node 2 to chyba 2600. Czy to naprawdę jest "nieproporcjonalna różnica w cenie"?

No właśnie to wygląda że płacisz 300 zł za integrację. Klienci na prawdę tego szukają. Uwierzcie.

17 godzin temu, MobyDick napisał:

to nie jest wynikiem wyższych kosztów, tylko tego że są klienci skłoni zapłacić więcej za ich integrację :) i do nich jest skierowany taki sprzęt.

Dokładnie tak.

O tym właśnie pisze.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Felix1 napisał:

I jeszcze raz - Atessa to tylko jeden przykład. Dałem drugi, w którym all-in-one jest tańsze od dzielonki od tego samego producenta, a dźwiękowo nawet lepsze.

Może Arcam nie potrafi wyjść poza poziom budżetowych integr, wszystkiego w jednym itp.

A może właśnie "odkryliśmy" , że najlepsi inżynierowie projektujący zabawki audio zwyczajnie się nie znają i popełniają błąd tworząc systemy dzielone. Tylko jak ich przekonać, żeby dalej nie "błądzili" i skoncentrowali swoje wysiłki na projektowaniu sprzętu w stylu Arcam SA30 lub Cyrus One Cast... Ich następcy zapewne będą już mieć zamontowany w sobie cały gramofon. 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Tylko jak ich przekonać, żeby dalej nie "błądzili" i skoncentrowali swoje wysiłki na projektowaniu sprzętu w stylu Arcam SA30 lub Cyrus One Cast... Ich następcy zapewne będą już mieć zamontowany w sobie cały gramofon. 

O tempora! O mores! :)

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak nie przesadzał :) . Jeśli rozdzielenie urządzeń ma uzasadnienie w dźwięku, to ma sens i oczywistym jest że wiąże się z tym pewien wzrost ceny. Urządzenia zintegrowane są zwykle tańsze i tak powinno być. Wyższa cena modelu o wyższym stopniu integracji w tym przypadku wynika ze specyficznego zapotrzebowania rynku na coś takiego i pewnym nonsensem jest tłumaczenie że tak jest lepiej. Dla producenta tak jest taniej i trafia na odpowiedniego klienta. To daje większy zysk. Grunt aby nie było gorzej, a przynajmniej znacząco gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Felix1 napisał:

Nie musisz mnie przekonywać, że klienci tego szukają - sam mam all-in-one i lubię takie urządzenia ;)

Natomiast mi chodzi tylko o to, że ktoś pisał, że różnica w cenie jest "nieproporcjonalna". Pokazuję więc tylko, że różnica w cenie w tym wypadku to tylko ok. 300zł. Można powiedzieć, że płacisz to za integrację, a można też powiedzieć, że płacisz za "wewnętrzny interkonekt", bo przecież mając Node i wzmacniacz, musisz je czymś połączyć :) Czy taka różnica naprawdę jest "nieproporcjonalna"? Moim zdaniem nie.

I jeszcze raz - Atessa to tylko jeden przykład. Dałem drugi, w którym all-in-one jest tańsze od dzielonki od tego samego producenta, a dźwiękowo nawet lepsze.

Ok. Faktycznie w takim razie na początku nie zrozumiałem.

Dla mnie to wcale nie jest nieproporcjonalne. 

To się w pełni zgadzamy.

 

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Ta wyrocznia to opinie użytkowników klamotów Arcama :)

Użytkownicy Arcama mówią że ich produkt wyprodukowali partacze? :)

tutaj na forum model sa 30 jest bardzo popularny. Ostatnio co prawda zszedł z podium ale był taki czas że mówiło się o nim codziennie.

I niestety i ja powiem wam szczerze trochę rozumiem to podejście. Może dlatego że jestem starej daty ale ja też uważam że rozdzielenie produktów jest po prostu lepsze.

Integra wzmacniacz odtwarzacz sieciowy gramofon CD 

Teraz przecież jeszcze bez gramofonu ale da się znaleźć urządzenie na przykład advance która łączy te wszystkie cechy i elementy.

Myślę że to nie jest kwestia próby, dane firmy badają zapotrzebowanie rynku widzą co się sprzedaje mają do tego wgląd.

I to że garstka ludzi zaprzyjaźnionych ze sprzętem audio na forum (10osob) napiszę że to nie jest okej nie spowoduje że taki producent nie będzie tego kontynuował dalej. Bo na tych 10 którzy tego nie wybiorą przypadnie 30 którzy patrzą tylko na takie urządzenie 

o powodach pisałem wcześniej.

czy gramofon zostanie z tym zintegrowany? A kto wie? 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczadupa napisał:

Jeżeli chodzi o Arcama to tak. Partacze to właściwe określenie. 

A mnie ciekawi dlaczego CYRUSKI tak ciężko sprzedać, skoro są takie dobre?

No chyba że już sprzedane, to wtedy przepraszam?

https://forum.audio.com.pl/topic/83018-cyrus-82-dac-cyrus-psx-r2/?tab=comments#comment-448888

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lysyrafal napisał:

A mnie ciekawi dlaczego CYRUSKI tak ciężko sprzedać, skoro są takie dobre?

No chyba, że już sprzedane to wtedy przepraszam?

https://forum.audio.com.pl/topic/83018-cyrus-82-dac-cyrus-psx-r2/?tab=comments#comment-448888

Ręki opadli... 

I to jest argument na to, że np. Arcam modelem SA30 nie dymał swoich klientów przez 1,5 roku....

Brawo Rafał! O starszych modelach piecyków Arcama też można sporo "dobrego" napisać tylko po co jak większość  ludzi  kupuje teraz klamoty audio oczami, recenzjami a nie uszami... 

W Twoim stylu Rafale wypadałoby teraz zadać  pytanie - czemu Arcama SA30 salony audio sprzedają z pocałowaniem w rękę! za 7kzł skoro to taki  rodzynek na rynku? 

 

 

73ebb7e7aee5ef89aa2f022261b25dd0.gif

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 I dalej to samo... Za stary już jestem, że po pięć razy tłumaczyć wydawałoby się oczywistą oczywistość. 

Dla Twojego dobrego samopoczucia Rafale  napiszę, że Arcam (każdy) walcuje każdego Cyrusa a ja przepłaciłem i pewnie jeszcze nie raz przepłacę bo z całą  pewnością nie kupię Arcama SA30. 

Ludzie, to tylko martwe przedmioty i nawet jeżeli stoją  u Was w domu nie trzeba ich bronić w tak dziecinny sposób jak to robi Rafał. Jeżeli mój Cyrus miałby zwalony soft a producent przez 1,5 roku tego nie potrafił naprawić to dia mnie byłoby to partactwo inżynierów Cyrusa. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, JaZz napisał:

Niech da 50% ceny to pójdą... 

Nie da, chyba że za rok.

Ale zgadłeś, każdy chętny chce urwać z ceny 6400zl a że mi aż tak nie zależy na ich pozbyciu to są dalej ze mną  i szykuje się niespodzianka w przyszłym tygodniu, która może wszystko odwrócić do góry nogami. Posłuchamy, zobaczymy. Jeszcze Cyrusy nie powiedziały ostatniego wybrzmienia ;)

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...