Skocz do zawartości

Roksan Attessa - długo oczekiwany nowy model w komplecie w S4Home


S4Home

Recommended Posts

10 minut temu, lpomis napisał:

No w przypadku jednych jak i drugich może jednak brakować dołu - nawet w małym pokoju. 4/5 też dość śmiesznie się prezentują na 100Hz. „Zaczynają” grać nieco wyżej. Ale standardowo - nie posłuchasz, nie wiesz :) Na pewno nie wydają się być jakieś krzykliwe na wyższej średnicy.

/edit

Widzę, że lekko zboczyliśmy z tematu Roksana. Ale Piotr z @S4Home nie chce nam napisać jak gra, to niech ma za swoje :D:P

 

Też wyczytałem, że te kolumny basu nie mają za dużo. Ale gdzieś też wyczytałem, że te kolumienki świetnie grają z...supernaitem 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2021 o 21:17, lpomis napisał:

Ale Piotr z @S4Home nie chce nam napisać jak gra, to niech ma za swoje :D:P

Było napisane od razu :)

Właśnie czy te Caste albo Spendor będa podłączone do Attessy ? :) Bo to mocno inny temat :P

 

Dnia 8.10.2021 o 07:32, S4Home napisał:

Kolega został wczoraj dłużej i sobie odsłuchał. Poźniej do mnie dzwonił. Zanim wzmacniacz do Was wyjedzie. Faktycznie brzmienie to…. Roksan. Szerokość sceny, barwa to K3 z tym że ma delikatnie mniej kopa. Jeśli dobrze pamiętam K2 to wygląda że będzie to właśnie taki model. Wykonanie na wysokim poziomie, tu nie można było się przyczepić do żadnego Roksana. Apka dokładnie to BluOS, działa bez problemu i zwiech, intuicyjna.

Ja poczekam na testy domowe. Ale to po Was.

Natomiast wygląda że będziemy mieli bardzo dobry model na rynku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
21 godzin temu, Lucas TECH napisał:

Ok Roksan Atessa już u mnie. Testuje go razem z Magnatem mr780, Monitor Audio Silver 300 6g i Q acoustics 3050i. Do tej pory miałem właśnie Magnata i Q acoustics więc zobaczymy ile więcej wniosą te nowe sprzęty..

Fajnie że już pierwsze testy lecą 🙂 pochwal się jakie wrażenia na początku 
 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprzęt niby fajny, funkcjonalność dużo większa niż w Magnacie. W końcu mamy tu BluOS. Ale rewolucji żadnej tu nie słyszę. W porównaniu do Magnata dźwięk jest na pewno bardziej szczegółowy. Średnie i wysokie tony są bardziej uwypuklone. W Magnacie tego brakuje. Ale bas jest moim zdaniem słabszy. W Magnacie strasznie mi się podoba ta miękkość i ciepło w dolnym paśmie. Roksan też gra dosyć ciepło, ale nie aż tak. Na pewno gra bardziej uniwersalnie. Odniosłem wrażenie, że nie faworyzuje żadnego pasma. Po prostu gra na każdym polu prawidłowo. Bez przejaskrawiania. Na pewno nie polecam łączyć go z MA Silver 300. W tym zestawieniu muzyka w niektórych kawałkach była za ostra, góra krzykliwa, a bas za płytki. Z Q acoustics 3050i było zdecydowanie lepiej. Jednak te kolumny trochę odstają i nie wykorzystują potencjału Roksana. Mimo to te zestawienie ogólnie wypadło całkiem przyjemnie dla ucha.

Ku mojemu zdziwieniu najlepiej chyba wypada Magnat mr 780 z kolumnami MA Silver 300. Dzięki Magnatowi zostaje miękki, ciepły bas a braki w średnicy i górze nadrabiają Silvery. Nawet nie wiem czy aż nadto tej góry nie ma. Magnat na szczęście ma korektor więc trochę można w nim odjąć góry i wtedy jest git. 

Z jednej strony przed testami liczyłem, że Roksan zniszczy Magnata. Według mnie tak się nie stało. Z drugiej strony zastanawiam się jakie kolumny można by dobrać do Roksana, żeby mieć dalej nisko schodzący bas a zarazem wychodzącą lekko do przodu średnicę i wysokie. Z drugiej strony Roksan + jakieś lepsze kolumny to będzie wydatek grubo ponad 10 tys. A przy tym wszystkim mamy Magnata, który przez jednych lubiany, przez innych nienawidzony. Mi osobiście odpowiada, ale widzę, że brakuje mu tej średnicy, wysokich, no i oczywiście funkcji sieciowych. W połączeniu z Q acoustics 3050i dźwięk jest jakby pod kocem. Dialogi w filmach słabo słyszalne. Wiem, że to stereo a nie kino, ale z Silverami tego problemu nie ma. Wtedy dialogi, wysokie, średnie tony są na miejscu, a nawet bym powiedział, że momentami trochę ich za dużo. Dlatego może najlepszym rozwiązaniem by było zostawienie Magnata z Silverami.. Z kolei boję się trochę tych Silverów. Nie wiem czy nie są zbyt jasne. W razie wymiany kiedyś Magnata może będzie ciężko coś do nich dobrać tak żeby to ładnie, ciepło grało.. Eh ciężki wybór.. A może jakieś inne kolumny byście polecili? Od razu powiem, że słuchałem Magnata słuchałem już z Oberon 5, Audio physic classic 8, Audiovector Qr3, Pylon Diamond 25. I żadne z nich mi nie pasowały. Kef R5 jedynie mnie zaciekawił.. 

Edytowano przez Lucas TECH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2021 o 13:52, Lucas TECH napisał:

No sprzęt niby fajny, funkcjonalność dużo większa niż w Magnacie. W końcu mamy tu BluOS. Ale rewolucji żadnej tu nie słyszę. W porównaniu do Magnata dźwięk jest na pewno bardziej szczegółowy. Średnie i wysokie tony są bardziej uwypuklone. W Magnacie tego brakuje. Ale bas jest moim zdaniem słabszy. W Magnacie strasznie mi się podoba ta miękkość i ciepło w dolnym paśmie. Roksan też gra dosyć ciepło, ale nie aż tak. Na pewno gra bardziej uniwersalnie. Odniosłem wrażenie, że nie faworyzuje żadnego pasma. Po prostu gra na każdym polu prawidłowo. Bez przejaskrawiania. Na pewno nie polecam łączyć go z MA Silver 300. W tym zestawieniu muzyka w niektórych kawałkach była za ostra, góra krzykliwa, a bas za płytki. Z Q acoustics 3050i było zdecydowanie lepiej. Jednak te kolumny trochę odstają i nie wykorzystują potencjału Roksana. Mimo to te zestawienie ogólnie wypadło całkiem przyjemnie dla ucha.

Ku mojemu zdziwieniu najlepiej chyba wypada Magnat mr 780 z kolumnami MA Silver 300. Dzięki Magnatowi zostaje miękki, ciepły bas a braki w średnicy i górze nadrabiają Silvery. Nawet nie wiem czy aż nadto tej góry nie ma. Magnat na szczęście ma korektor więc trochę można w nim odjąć góry i wtedy jest git. 

Z jednej strony przed testami liczyłem, że Roksan zniszczy Magnata. Według mnie tak się nie stało. Z drugiej strony zastanawiam się jakie kolumny można by dobrać do Roksana, żeby mieć dalej nisko schodzący bas a zarazem wychodzącą lekko do przodu średnicę i wysokie. Z drugiej strony Roksan + jakieś lepsze kolumny to będzie wydatek grubo ponad 10 tys. A przy tym wszystkim mamy Magnata, który przez jednych lubiany, przez innych nienawidzony. Mi osobiście odpowiada, ale widzę, że brakuje mu tej średnicy, wysokich, no i oczywiście funkcji sieciowych. W połączeniu z Q acoustics 3050i dźwięk jest jakby pod kocem. Dialogi w filmach słabo słyszalne. Wiem, że to stereo a nie kino, ale z Silverami tego problemu nie ma. Wtedy dialogi, wysokie, średnie tony są na miejscu, a nawet bym powiedział, że momentami trochę ich za dużo. Dlatego może najlepszym rozwiązaniem by było zostawienie Magnata z Silverami.. Z kolei boję się trochę tych Silverów. Nie wiem czy nie są zbyt jasne. W razie wymiany kiedyś Magnata może będzie ciężko coś do nich dobrać tak żeby to ładnie, ciepło grało.. Eh ciężki wybór.. A może jakieś inne kolumny byście polecili? Od razu powiem, że słuchałem Magnata słuchałem już z Oberon 5, Audio physic classic 8, Audiovector Qr3, Pylon Diamond 25. I żadne z nich mi nie pasowały. Kef R5 jedynie mnie zaciekawił.. 

Czyli Twoja "recenzja" nie brzmi jak na coś co kosztuję 8,600zł. 
Raczej bez szaleństw widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez szaleństw, ale na żadnym polu nie zawodzi. Może nie jest wart 8600zł, ale dziś widzę w promocji w Q21 za 6600zł. A to już cena godna zastanowienia. No złego słowa powiedzieć nie mogę. Na każdym kroku urządzenie poprawne. I do tego mega aplikacja. Może gdybym miał lepsze kolumny to efekt końcowy też byłby lepszy. Mi osobiście zabrakło bardziej miękkiego pływającego basu. Bo taki lubię. Był dobry, ale nie aż tak jak bym chciał. Na pozostałych pasmach bez zarzutu.

Edytowano przez Lucas TECH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucas TECH - dzięki za opis. A testowałeś może wbudowany w tego Roksana przetwornik i wzmacniacz słuchawkowy? Trzymają chociaż jakiś w miarę przyzwoity poziom?

Mógłbyś jeszcze napisać coś więcej o basie? Brakuje mu zejścia, masy, dynamiki? Jest poluzowany, bardziej punktowy, trzymany w ryzach?

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Lucas TECH napisał:

Mi osobiście zabrakło bardziej miękkiego pływającego basu.

Im wyżej będziesz mierzył tym rzadziej go będziesz doświadczał. "Miękki pływający bass" to raczej coś od czego większość chce się uwolnić dążąc do mocnego, ale krótkiego, konturowego basu. I w tym kierunki zmienia się sprzęt.

Dnia 11.11.2021 o 13:52, Lucas TECH napisał:

Od razu powiem, że słuchałem Magnata słuchałem już z Oberon 5, Audio physic classic 8, Audiovector Qr3, Pylon Diamond 25. I żadne z nich mi nie pasowały. Kef R5 jedynie mnie zaciekawił.. 

A już Ci chciałem polecić  Audio physic classic 8 jako niezwykle zrównoważone i uniwersalne. Może nie do Magnata, ale do Roksan powinny pasować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety urządzenie miałem zbyt krótko, żeby wszystko sprawdzić. Wzmacniacza słuchawkowego nie testowałem. Jedyne co to miałem chwilę podłączony TV po optyku. Według mnie wszystko było ok.  

Jeśli chodzi o bas to powiem tak.. Gdybym nie miał Magnata i nie przyzwyczaił się do miękkiego, ciepłego i trochę przeciągnietego basu to tutaj nie miałbym żadnych zastrzeżeń. Jest w miarę ciepło, bas jest krótszy niż w Magnacie. Ale nie jest za krótki. Może nie jest taki zupełnie punktowy, ale raczej trzymany w ryzach. I wiem, że pływający bas to raczej domena tańszych urządzeń. No ale póki co to mi się coś takiego podoba, dlatego o gustach się nie dyskutuje 😊 

Praktycznie pod każdym względem Roksan jest urządzeniem poprawnym i naprawdę nie mogę znaleźć żadnej rażącej wady. Jedyne co mi się rzuciło w oczy, a raczej w uszy to dwa małe mankamenty. Pierwszy to na najniższym stopniu głośności jest jeszcze odrobinę za głośno. Przy wieczornym odsłuchu do poduszki, przydałoby się jeszcze troszkę ściszyć. A druga sprawa to pilot słabo łapie. Trzeba go skierować bezpośrednio w stronę wzmacniacza, bo inaczej nie reaguje. Sygnał nie odbija się od ścian, sufitu itd. Trzeba centralnie kierować na Roksana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, slaw0001 napisał:

A już Ci chciałem polecić  Audio physic classic 8 jako niezwykle zrównoważone i uniwersalne. Może nie do Magnata, ale do Roksan powinny pasować.

Słuchałem ich w sklepie i tam ogólnie było ok. Trochę góra za ostra mi się wydawała. Może w domu by było lepiej, ale już tego nie sprawdzę. Zdecydowałem się na MA Silver 300 6g. Cena 4500zł za parę kolumn, które jeszcze miesiąc temu kosztowały 8000zł to chyba niezła oferta. Ich brzmienie może nie jest idealne, ale zdecydowanie lepsze niż miałem dotychczas. Także poszukiwania chyba zakończone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2021 o 07:58, Lucas TECH napisał:

Ok a jak na tle Aessy wypada Nad C700?

Tego jeszcze nie wiem.

NAD został ograniczony tylko do Topa więc to utrudnia sprawdzanie.

Dnia 8.11.2021 o 13:44, lukluk71 napisał:

Ciekawe jakby zgrał się ten wzmak z Q750 albo Kefami R3

Bardzo dobrze.

Jesteś przyzwyczajony do Grania Magnata. A ja cały czas powtarzam że to akurat firma (Magnat/Heco) która rezygnuje z marketingu kosztem niższych cen swoich produktów. Gdyby widniało na tym inne logo była by to znacznie droższa elektronika.

Atessa teraz jest w promocji black Friday. I faktycznie jeśli ktoś się na nią czaił to warto ją teraz wziąć pod uwagę.

Zapraszamy.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Tego jeszcze nie wiem.

NAD został ograniczony tylko do Topa więc to utrudnia sprawdzanie.

Bardzo dobrze.

Jesteś przyzwyczajony do Grania Magnata. A ja cały czas powtarzam że to akurat firma (Magnat/Heco) która rezygnuje z marketingu kosztem niższych cen swoich produktów. Gdyby widniało na tym inne logo była by to znacznie droższa elektronika.

Atessa teraz jest w promocji black Friday. I faktycznie jeśli ktoś się na nią czaił to warto ją teraz wziąć pod uwagę.

Zapraszamy.

Piotr

 

 

Ja nie mam magnata. Mam jamachę 803

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem sobie na odsłuchu, i powiem szczerze że rewolucji tu nie ma. Albo mi słoń nadepnął na ucho (chociaż teraz przechodziłem z Q750 na R3 i jest kolosalna różnica)  albo jakiś wielkich różnic pomiędzy taką Yamahą 803 nie usłyszałem. Byłem nastawiony na efekt WOW a było delikatne rozczarowanie, w końcu to urządzenie kosztuje 5 tysiaków więcej Yamahy 803 a jakiegoś dużego przeskoku w przód nie było.  Może za duże oczekiwania, przy tym że do tego urządzenia musiałbym dopłacić 5k pln? nie wiem, ale dla mnie to nie gra jak coś co kosztuje 8,5k pln. Z pewnością nie jest warte takiej dopłaty do Yamahy 803. Szukam dalej ...

może to co Lucas TECH napisał że jest zwyczajnie poprawne, choć to poprawne to koszt 8,5 tysi. 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...