Skocz do zawartości

Roksan Attessa - długo oczekiwany nowy model w komplecie w S4Home


S4Home

Recommended Posts

7 minut temu, lukluk71 napisał:

Może za duże oczekiwania, przy tym że do tego urządzenia musiałbym dopłacić 5k pln? nie wiem, ale dla mnie to nie gra jak coś co kosztuje 8,5k pln.

8500zł to oficjalna cena. Praktycznie wystarczy zadzwonić do kilku sklepów i za 6500zł można dostać. Teraz na te całe black friday widziałem w kilku sklepach ceny rzędu 6600zł, 7200zł, 7500zł. Także są przeceny. Ja osobiście dostałem za 6500zł. Więc to jest jakieś 3 tys więcej niż Yamaha 803. Plusem Atessy jest tutaj niewątpliwie BluOS. I za to płacimy. Jeśli tego nie potrzebujemy i wystarczy goły wzmak to zwykłą Atesse po rabatach można dostać za 4400zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lucas TECH napisał:

8500zł to oficjalna cena. Praktycznie wystarczy zadzwonić do kilku sklepów i za 6500zł można dostać. Teraz na te całe black friday widziałem w kilku sklepach ceny rzędu 6600zł, 7200zł, 7500zł. Także są przeceny. Ja osobiście dostałem za 6500zł. Więc to jest jakieś 3 tys więcej niż Yamaha 803. Plusem Atessy jest tutaj niewątpliwie BluOS. I za to płacimy. Jeśli tego nie potrzebujemy i wystarczy goły wzmak to zwykłą Atesse po rabatach można dostać za 4400zł.

to racja, ale mimo wszystko wg. mnie szału nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe lukluk, no mamy oba urządzenia i zarówno na KEFach Q jak i R no słychać różnice.

Inna sprawa to który sprzet jest warty swojej ceny obecnie :P ale chyba do tego musimy po prostu już przywyknąć.

Słuchałeś w salonie czy u Ciebie? Bo w domowych warunkach da się odczuć lepsza różnice.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, S4Home napisał:

To ciekawe lukluk, no mamy oba urządzenia i zarówno na KEFach Q jak i R no słychać różnice.

Inna sprawa to który sprzet jest warty swojej ceny obecnie :P ale chyba do tego musimy po prostu już przywyknąć.

Słuchałeś w salonie czy u Ciebie? Bo w domowych warunkach da się odczuć lepsza różnice.

Piotr

 

U osoby prywatnej 🙂 
Możliwe, możliwe że u siebie wychwyciłbym na spokojnie jakieś większe różnice. Brałem pod uwagę tego Roksana, ale na razie kieruję uwagę w inną stronę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, S4Home napisał:

 

W  sensie u kogoś innego?

Ale znasz to pomieszczenie? Te kolumny?

Ten system?

Piotr


Tak, u osoby u której wcześniej chciałem kupić kolumny. Ale masz racje może faktycznie kwestia akustyki i innych czynników. Chociaż ja miałem takie same odczucia jak kolega Lucas opisał. Ale rzeczywiście trzeba by przetestować w domu. Właścicielowi też ten wzmacniacz nie podszedł i będzie puszczał dalej  - sam nie wiem, może zasugerowałem się autosugestią.

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2021 o 08:25, S4Home napisał:

To że podszedł czy nie to jest inna sprawa.

Chodzi mi tutaj o wnioski z odsłuchu i porównania modeli , które moim zdaniem są dosc klarowne.

nie ma sprzetu który się pdooba wszystkim.

Piotr

Okej, tak się okazało że nawiązałem kontakt z osobą u której chciałem kupić kolumny, swoją ciekawa sytuacja, jechałem po nie w stanie idealnym, zdjęcia też takie były, a na miejscu przy ściągnięciu maskownic okazało się że mają wgniotkę na głośniku. Okazało się że właściciel nie wiedział, ale nie dziwie się była tam gromada dzieci, więc pewnie ktoś ściągnął maskownice wcisnął palec i założył maskownice żeby nie było widać 🙂  Plus taki że nawiązałem nową znajomość i jeszcze raz pozwoliłem sobie zapytać o Attesse i dostałem zaproszenie ze swoją 803 żeby sobie osłuchać Attesse. Kolumny KEF R3. Więc tak, pokój to salon z pogłosami, dość spore eho, puste ściany, kanapa, jakaś szafa, półka pod TV, brak dywanu, brak zasłon. Więc akustyka słaba na maksa. Więc pewnie porównanie nie było miarodajne w takich warunkach ale można było "coś" tam porównać, generalnie wygląda to tak, że oba klocki grały DOŚĆ podobnie,  może jakieś różnice były ale trudno powiedzieć na korzyść którego klocka. Jakbym zrobił ślepy test to z pewnością bym nie trafił który to który. Ale, ale, ale  to pewnie akustyka bo zrobiliśmy korekcje YPAO w Yamaha 803 i zagrała lepiej od tego Roksana, pojawiła się większa scena, dźwięk zrobił jakby był bliżej miejsca odsłuchowego, generalnie było głębiej. Dodam tylko że miał jeszcze jakiegoś ROTELA już nie pamiętam jaki model, ale ten "większy" i dość dobrze grał w porównaniu bezpośrednio z Attessą Rotel zagrał dużo lepiej, już nie było czasu porównywać do Yamahy:)


I tu u mnie się robi problem, bo ja pomimo że nie mam "pustych" ścian i troszkę ta akustyka lepiej wygląda, to często korzystam z YPAO, szczególnie podczas cichego słuchania muzyki, jak jest cicho i włączy się YPAO to głębia się robi większa 🙂 Dlatego przymierzałem się do tego Roksana, ale jednak nie wiem, mam mieszane uczucie. Musiałbym jednak wypożyczyć do siebie. Jeśli będą po 6,5k to może tak zrobię, za 8,5k pln raczej NIE. Bo za taką sumę można złożyć już coś ciekawego z bluesound node.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...