Skocz do zawartości

Roksan Attessa - długo oczekiwany nowy model w komplecie w S4Home

S4Home

Recommended Posts

4 godziny temu, Khedron napisał:

@Felix1Jesli chcesz podjac rozmowe to staraj sie zrozumiec to z czym probujesz dyskutowac.

Napisał człowiek, który sam nie zrozumiał z czym dyskutuje...

Napisalem, ze elektronika starzeje sie szybko, nie ze przestaje byc uzyteczna . To dwa rozne procesy.

Utrata użyteczności też często nazywana jest w podobnych dyskusjach starzeniem, więc może powinieneś być bardziej precyzyjny?

Natomiast tym bardziej nie rozumiem, co ma fizyczne starzenie elektroniki z rozdzielaniem klocków? Skoro wszystko tak się starzeje, to nie ważne czy kupisz all-in-one, czy dzielonkę, i tak będziesz chciał to zmienić za 5 czy 10 lat, zanim padnie. W przypadku all-in-one zmienisz jeden klocek, a nie dwa.

Inna sprawa, że jest na tym forum cała masa ludzi ze sprzętem "vintage", który cały czas działa. Sam mam w domu 25-letni wzmacniacz, który nadal działa bez problemów.

O ile sprzęt jest względnie prawidłowo zaprojektowany, to działa latami i owszem, starzeje się, ale nie przeszkadza mu to działać.

Skoro w jednym miejscu piszesz o stagnacji techniki w drugim zas uzasadniasz  integracje postepem to masz problem, ktory  musisz sam z soba przedyskutowac, ustalcie jedno stanowisko i probujcie sie go trzymac.

Nigdzie nie napisałem o stagnacji techniki ogólnie. Nie wiem gdzie to wyczytałeś?

Napisałem tylko, że nastąpiła pewna stagnacja w rozwoju kontenerów, formatów zapisu dźwięku czy protokołów sieciowych do ich przesyłania (choć tu coś się mimo wszystko dzieje, jednak stare protokoły jak UPnP nadal mają się dobrze), bo po prostu doszliśmy do momentu, w którym ich "poprawianie" byłoby zmianą dla zmiany, a wynika to z różnych czynników.

Natomiast stagnacja w powyższych kwestiach nie oznacza stagnacji w innych dziedzinach, np. dalszej miniaturyzacji elektroniki jako takiej, czy rozwoju np. procesorów.

I tu właśnie ujawnia się twój brak czytania ze zrozumieniem.

Oświecę cię - technika ma to do siebie, że jej różne gałęzie rozwijają się w różnym tempie i stagnacja jednej gałęzi, nie wyklucza postępu w innej. Być może kiedyś to zrozumiesz...

I w sumie to juz chcialem uznac, ze szkoda czasu na odpowiedzi kolejnej osobie, ktora nie potrafi zrozumiec prostych slow a dyskutowac umie jedynie z tym co chcialby uslyszec / przeczytac, nie zas z tym co przeczytala, ale na koniec rozwaliles system wtretem o przecietnym Kowalskim. Normalnie na miejscu i z sensem  jak Matka Teresa na zebraniu Czerwonych Khmerow.

Być może gdybyś miał troszkę poczucia humoru, to zrozumiałbyś ten wtręt.

Edytowano przez Felix1

13 godzin temu, TomekWawa napisał:

Kwestia tego czy nie będzie to opcja "zamienił stryjek siekierkę na kijek" :)

Jak ktoś będzie już miał wyrobione zdanie na temat tego ROKSANA a zna brzmienie DENONA PMA1600 to prośba o kilka słów w tym wątku. 

Znam brzmienie Denona pma 1600 i akurat porównywałem Go z Roksanem K3 w warunkach domowych . Oba bardzo dobre wzmaki ale wtedy został Denon (aktualnie szukam dalej😁).

Odsłuchać zawsze możesz.

Dnia 8.10.2021 o 09:54, Khedron napisał:

5500 zl za taki sobie wzmacniacz i kolejne 3 tys doplaty za wbudowany w to streamer? I pomyslec, ze rok temu za taka kwote dalo sie kupic Roksana K3 i Onkyo 6170 :D

To akurat żadna nowość. Moim zdaniem jeśli mamy do wyboru ten sam produkt z lub bez sieci to różnica w cenie jest nieproporcjonalna. Zawsze tak było.

Oprócz samego streamera płacisz za integrację ich w jednej obudowie.

Dnia 8.10.2021 o 11:52, prezes83 napisał:

Attessa będzie nową linią czy zastąpi wkrótce K3?

Nie. To osobna linia.

Panowie ale o czym jest mowa ? Roksana K2 był w ofercie 10 - 8 lat temu?

Wtedy wszystko było tańsze. 

16 godzin temu, nevellan napisał:

Czy Roksan Attessa będzie  krokiem w dobrym kierunku w porównaniu do CXA81 i czy dobrze zagra z Pylonami Audio Diamond 28?

Moim zdaniem to krok w przód. Nie skok ale będzie lepiej.

Z kolei jeśli porównać go do Denona 1600 to jest to produkt tej samej klasy. Nie zrobisz tutaj korku w przód. ALE przy twoich kolumnach może się okazać że po prostu bardziej ci spasuje. Dlatego zachęcamy do wypożyczenia.

Piotr

3 godziny temu, S4Home napisał:

Różnica w cenie wynosi mniej więcej tyle, ile kosztuje np. Node 2, który ze względu na BluOS można chyba porównywać bezpośrednio z Atessą. Nie powiedziałbym, że to jest nieproporcjonalna różnica w cenie. Pytanie tylko, czy ktoś woli osobne klocki, czy integrę.

9 godzin temu, S4Home napisał:

To akurat żadna nowość. Moim zdaniem jeśli mamy do wyboru ten sam produkt z lub bez sieci to różnica w cenie jest nieproporcjonalna. Zawsze tak było.

Czyli jak cos jest zintegrowane w jedej obudowie to za to zintegrowanie sie doplaca, tak? To jakim cudem za rozdzielenie np wzmacniacza i przedwzmacniacza ktos zada doplaty i jeszcze bezczelnie twierdzi, ze to podnosi jakosc dziweku.

Choc idac tropem wskazanym przez Ciebie to az ciezko sobie wyobrazic jak niewiarygodnie drogie powinny byc jamniki czy inne bumboxy - tam to dopiero jest integracja w jedej obudowie! 

48 minut temu, kaczadupa napisał:

Z takim Naim Atom, moim zdaniem, ocznie przegrywa przez nokaut w pierwszej rundzie. 

No właśnie tu wchodzą w grę gusta. Dla mnie generalnie stylistyka całej grupy Naim jest delikatnie mówiąc dziwna. Roksan dla mnie się broni. Inna sprawą sa technikalia i ceny. Trochę podobnie moim zdaniem w kolano strzelił sobie Creek.

Wygląd to kwestia gustu, byli już tu na forum co im ten wzmacniacz się podobał. Ogólnie wzmacniacze pięknością nie grzeszą 😉. Bynajmniej dla mnie jednym ładniejszym jest Moon 240i którego w piątek mam mieć, więc będę miał okazję ocenić go wizualnie bezpośrednio. Obecnie mam Naima SX3 i w porównaniu z Atomem wygląda jak najbardziej poprawnie. 😀

3 godziny temu, Amarok napisał:

Wygląd to kwestia gustu, byli już tu na forum co im ten wzmacniacz się podobał. Ogólnie wzmacniacze pięknością nie grzeszą 😉. Bynajmniej dla mnie jednym ładniejszym jest Moon 240i którego w piątek mam mieć, więc będę miał okazję ocenić go wizualnie bezpośrednio. Obecnie mam Naima SX3 i w porównaniu z Atomem wygląda jak najbardziej poprawnie. 😀

Az spojrzalem na tego Moona... Na wzmacniacze mozemy razem chodzic :D..

Dla mnie ladne byly wzmacniacze sprzed wielu lat, taki Pioneer 9800, Sony TA-F830ES, 808ES... Ze wspolczesnych to Acuphase i Yamahy : od A-S1000 po A-S3200. Z europejskich bardzo przypadl mi do gustu Atoll in200/300 Signature. 

20 godzin temu, Felix1 napisał:

Różnica w cenie wynosi mniej więcej tyle, ile kosztuje np. Node 2, który ze względu na BluOS można chyba porównywać bezpośrednio z Atessą. Nie powiedziałbym, że to jest nieproporcjonalna różnica w cenie. Pytanie tylko, czy ktoś woli osobne klocki, czy integrę.

No bo dostajesz BluOS. Ale to że taki streamer jest zitegrowany w wzmacniaczu jest droższe. Ze względu na wygląd. Do tego nas już producenci przyzwyczaili.

14 godzin temu, Khedron napisał:

Czyli jak cos jest zintegrowane w jedej obudowie to za to zintegrowanie sie doplaca, tak?

Dokładnie tak.

14 godzin temu, Khedron napisał:

To jakim cudem za rozdzielenie np wzmacniacza i przedwzmacniacza ktos zada doplaty i jeszcze bezczelnie twierdzi, ze to podnosi jakosc dziweku.

Inny odbiorca

Ja rozumiem wasze podejście bo też mam wszystko osobno. Ale jest Was tutaj 5-6 którzy uważają że integracja nie powinna być droższa?

A weźcie później pod uwagę że w tygodniu już mamy dwa nowe watki gdzie forumowiczowi żona się nie zgadza na osobne segmenty.

Albo wzmacniacz jest innego wyglądu niż streamer (np wspomniany Node). Albo już paradoksalnie kupił szafkę RTV gdzie po prostu tego nie zmieści. SICK!

Rozumiecie o co chodzi? To są przecież problemy z tego forum

Producenci do tego doszli lata temu. Dlatego tak to działa.

A PRE i końcówka są droższe bo to już jest inny odbiorca. To jest klient bez żony albo taki który sam dyktuje warunki.

Piotr

32 minuty temu, S4Home napisał:

A PRE i końcówka są droższe bo to już jest inny odbiorca. To jest klient bez żony albo taki który sam dyktuje warunki.

A jak klient ma męża? 😉 

Tyle że to odosobnione przypadki i do tej pory nikt się nie skarżył na męża. 🙂

Edytowano przez Amarok

58 minut temu, S4Home napisał:

No bo dostajesz BluOS. Ale to że taki streamer jest zitegrowany w wzmacniaczu jest droższe. Ze względu na wygląd. Do tego nas już producenci przyzwyczaili.

Ale tu mówimy o różnicy rzędu 200-300 PLN. Dopłata do streamera to 2800, a osobny Node 2 to chyba 2600. Czy to naprawdę jest "nieproporcjonalna różnica w cenie"?

Natomiast to jest jeden przykład. Z drugiej strony masz Arcama SA30 oraz SA20+ST60. Dzielonka jest droższa, a jej jedyną przewagą jest wyświetlacz w ST60. Ale już SA30 ma lepszy wzmacniacz, chyba lepszego DACa i Dirac Live, którego w dzielonce brakuje.

Nazwijmy rzeczy po imieniu :) . Gdy przedwzmacniacz i końcówka mocy są w osobnych obudowach i maja osobne zasilacze, to zwiększa koszt ich wytworzenia. Jeśli wzmacniacz ma wbudowany streamer i jego cena jest wyższa niż samego wzmacniacza i osobnego streamera to nie jest wynikiem wyższych kosztów, tylko tego że są klienci skłoni zapłacić więcej za ich integrację :) i do nich jest skierowany taki sprzęt. Gdy komuś to nie przeszkadza, moze sobie kupić osobne klocki.

Edytowano przez MobyDick

22 godziny temu, Amarok napisał:

A jak klient ma męża?

To wtedy SAMA dyktuje warunki :)

22 godziny temu, Felix1 napisał:

Ale tu mówimy o różnicy rzędu 200-300 PLN. Dopłata do streamera to 2800, a osobny Node 2 to chyba 2600. Czy to naprawdę jest "nieproporcjonalna różnica w cenie"?

No właśnie to wygląda że płacisz 300 zł za integrację. Klienci na prawdę tego szukają. Uwierzcie.

17 godzin temu, MobyDick napisał:

to nie jest wynikiem wyższych kosztów, tylko tego że są klienci skłoni zapłacić więcej za ich integrację :) i do nich jest skierowany taki sprzęt.

Dokładnie tak.

O tym właśnie pisze.

Piotr

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No właśnie to wygląda że płacisz 300 zł za integrację. Klienci na prawdę tego szukają. Uwierzcie.

Nie musisz mnie przekonywać, że klienci tego szukają - sam mam all-in-one i lubię takie urządzenia ;)

Natomiast mi chodzi tylko o to, że ktoś pisał, że różnica w cenie jest "nieproporcjonalna". Pokazuję więc tylko, że różnica w cenie w tym wypadku to tylko ok. 300zł. Można powiedzieć, że płacisz to za integrację, a można też powiedzieć, że płacisz za "wewnętrzny interkonekt", bo przecież mając Node i wzmacniacz, musisz je czymś połączyć :) Czy taka różnica naprawdę jest "nieproporcjonalna"? Moim zdaniem nie.

I jeszcze raz - Atessa to tylko jeden przykład. Dałem drugi, w którym all-in-one jest tańsze od dzielonki od tego samego producenta, a dźwiękowo nawet lepsze.

1 godzinę temu, Felix1 napisał:

I jeszcze raz - Atessa to tylko jeden przykład. Dałem drugi, w którym all-in-one jest tańsze od dzielonki od tego samego producenta, a dźwiękowo nawet lepsze.

Może Arcam nie potrafi wyjść poza poziom budżetowych integr, wszystkiego w jednym itp.

A może właśnie "odkryliśmy" , że najlepsi inżynierowie projektujący zabawki audio zwyczajnie się nie znają i popełniają błąd tworząc systemy dzielone. Tylko jak ich przekonać, żeby dalej nie "błądzili" i skoncentrowali swoje wysiłki na projektowaniu sprzętu w stylu Arcam SA30 lub Cyrus One Cast... Ich następcy zapewne będą już mieć zamontowany w sobie cały gramofon. 

Edytowano przez kaczadupa

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Tylko jak ich przekonać, żeby dalej nie "błądzili" i skoncentrowali swoje wysiłki na projektowaniu sprzętu w stylu Arcam SA30 lub Cyrus One Cast... Ich następcy zapewne będą już mieć zamontowany w sobie cały gramofon. 

O tempora! O mores! :)

Pozdrawiam,

Michał

Ja bym jednak nie przesadzał :) . Jeśli rozdzielenie urządzeń ma uzasadnienie w dźwięku, to ma sens i oczywistym jest że wiąże się z tym pewien wzrost ceny. Urządzenia zintegrowane są zwykle tańsze i tak powinno być. Wyższa cena modelu o wyższym stopniu integracji w tym przypadku wynika ze specyficznego zapotrzebowania rynku na coś takiego i pewnym nonsensem jest tłumaczenie że tak jest lepiej. Dla producenta tak jest taniej i trafia na odpowiedniego klienta. To daje większy zysk. Grunt aby nie było gorzej, a przynajmniej znacząco gorzej.

Może Arcam nie potrafi wyjść poza poziom budżetowych integr, wszystkiego w jednym itp.

Może po prostu nie chce?

A może właśnie "odkryliśmy" , że najlepsi inżynierowie projektujący zabawki audio zwyczajnie się nie znają i popełniają błąd tworząc systemy dzielone. Tylko jak ich przekonać, żeby dalej nie "błądzili" i skoncentrowali swoje wysiłki na projektowaniu sprzętu w stylu Arcam SA30 lub Cyrus One Cast... Ich następcy zapewne będą już mieć zamontowany w sobie cały gramofon. 

Naprawdę myślisz, że w takim MBLu czy innym Burmesterze pracują geniusze, a w Arcamie czy Roksanie partacze? Jeśli tak, to gratuluję...

Może poczytaj o pozycjonowaniu marek, grupach docelowych itp.