Skocz do zawartości

Trudny wybór


Boss82-82

Recommended Posts

Na wstępie, Cześć Wszystkim

Posiadam amplituner Fisher RS 1022L

Salon 22m2, w prostokącie.

Odległość  miejsca odsłuchu od kolumn to około 3 m 

Poszukuje kolumn. Słucham głównie rock, metal, jazz. Do 2000 zł. 

Jestem laikiem w temacie kolumn i wyboru nagłośnienia. 
Szukam używek. I mam pare propozycji. Proszę o informacje jak poniższe kolumny będę sprawiały się z muzyka której lubię słuchać. Ogólnie proszę o pomoc w wyborze. 
1.Focal chorus 716V 

2.Focal chorus 714V

3. Dali Icon 5 
4.Klipsch R-26F

5.  KEF IQ7
6. KEF Q7

Myślałem tez nad podstawkami, możecie coś zaproponować? 
z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Kolega Malik przesadza lub nie słuchał zbyt wielu kolumn podstawkowych. KOLUMN podstawkowych, a nie monitorków. Bo to różnica. Mam kolumny podstawkowe gotowe na przyjęcie mocy 200W i ważące po 16 kg każda. Basu nie brakuje. Spokojnie mogą nagłośnić pomieszczenie 25 m2. Niedawno odsprzedałem naszemu forumowemu Koledze inne kolumny podstawkowe - Chario i też na brak basu nie narzeka. W Jego systemie zabrzmiały basowo porównywalnie, a w niektórych aspektach lepiej niż kolumny podłogowe znanej (i NIEtaniej) firmy Należy wziąć pod uwagę, że podstawki to NIE TYLKO małe monitory. 

To też podstawkowce i nie sądzę aby komuś brakowało z nich basu lub nie mogły nagłośnić pomieszczenia o wspomnianej wielkości

 

 

20210709_160521.jpg

20210607_152413.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie proponuję zadnych. NIGDY nie proponuję jakichś konkretnych sprzętów, bo jest to sprawa zbyt indywidualna. Proponować może branża. Zwróciłem tylko uwagę, że wykluczanie kolumn podstawkowych jest bezpodstawne. Ostatnio sugerując Koledze zwrócenie uwagi na określony typ kolumn (właśnie Chario) zostałem posądzony o brak obiektywizmu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malik i tu się mylisz. Kolumny Chario ze zdjęcia były dostępne długi czas za 1900 zł (nawet na forum i chętnych nie było), a jak Kolega poszukujący napisał, poszukuje uzywek do 2000.

@Boss82-82 podanych przez Ciebie kolumn nie słuchałem i w związku z tym nic nie mogę Ci doradzić. Jak wiadomo konfabulować nie lubie i nie zamierzam. Może ktoś , kto ich słuchał ma coś do powiedzenia na ich temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kiedyś miałem je i nie narzekałem. Teraz cieszą uszy dobrego Kolegi😄. Mysle, że jesli się dobrze poszuka i weźmie też pod uwagę kolumny uzywane to jeszcze wiele dobrze brzmiących można znaleźć w niewielkim budżecie. No, chyba, że ktoś jest nastawiony wyłącznie na nowe i dostępne w marketach. Ale o tym juz było wiele razy. Nie zaśmiecajmy Koledze tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...