Skocz do zawartości

Domyślne źródło w Denonie AVR vs TV Audio


silver007

Recommended Posts

Podłączyłem do Denona AVR-x2500h przez HDMI mini komputer pracujący 24/7. Problem jest taki, że teraz po każdym uruchomieniu TV (LG webOS), amplituner się wybudza przez HDMI CEC, włącza się "TV Audio" jako źródło, a potem przełącza się na źródło Game (do którego jest podpięty PC). Po włączeniu Netfixa z poziomu TV, audio wraca na "TV audio" albo (raz na jakiś czas) zostaje na Game i trzeba przełączyć manualnie. Strasznie to wkurzające, bo przez 90% czasu używam aplikacji wbudowanych w TV i za nic nie mogę ustawić, żeby "TV Audio" było domyślnym źródłem (tj. Denon nie przełączał się po starcie na "Game" gdzie wykrywa obraz z PC).

Teraz uruchomienie na przykład Netflixa przez kogoś niewiedzącego że trzeba poczekać 20 sekund aż amplituner skończy myśleć, co ma odtwarzać, wygląda tak: włączam TV, włączam Netfixa i odpalam film... Po kilku sekundach oglądania Denon stwierdza, że czas przełaczyć na wejście "Game", więc muszę poczekać aż sobie przemieli przestawienie obrazu i dźwięku, a potem moge znowu wrócić do Netflixa (i znowu sobie poczekać aż się przestawi na TV Audio). Ja to mogę przeżyć, ale żona średnio, bo nie wie co się dzieje na ekranie, tym bardziej że ampli nie zawsze wraca z dźwiękiem na TV Audio.
Jakieś pomysły czy da się to obejść tak żeby wejścia HDMI były ignorowane przy starcie amplitunera, ale ciągle dało się na nie przełączyć manualnie z pilota? Tzn. żeby TV miał priorytet?

Edytowano przez silver007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEC OFF robi jeszcze większy kłopot bo wtedy drugi pilot jest niezbędny nie tylko do włączania, ale i do zmiany głośności. Ogólnie robię co mogę żeby mieć jeden pilot do wszystkiego.
Kurcze, wygląda w takim razie że trzeba jakoś żyć z tym przełączaniem wejść. Ewentualnie pozostaje puszczenie HDMI bezpośrednio do TV i żonglowanie wejściami z poziomu telewizora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...