Skocz do zawartości

Jaki zestaw


Jakub Chudzik

Recommended Posts

Cześć nie jestem jakimś wielkim melomanem ale przy okazji remontu chciałbym skomponować jakiś zestaw do kina domowego i słuchania muzyki. Salon około 30m2.

Żeby kolumny nie stały na podłodze pomysł był na głośniki sufitowe.

Wzmiacniacz / Amplituner pewnie 5.1

czy w kwocie 5tyś za całość zmieszczę się w coś sensownego??

 

teraz jestem na etapie gdzie chciałbym wkuć kable w sufit.

Jakie kable maja dobry stosunek ceny do jakości??

 

Podsufitowe głośniki powinny zmieścić się w suficie obniżonym o 10cm.

 

Wiem że tak zaangażowanym muzycznie gronie i z takim budżetem może to brzmieć śmiesznie ale poprosiłbym o poradę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego systemu kinowego.

robiliśmy go raz bo klient tak chciał.

Ale jesli mam być szczery to odradzam stosowanie kolumn wszystkich w suficie.

to nie będzie ani kino ani nagłaśnianie sklep uw galerii.

Takie tło muzyczne po prostu.

Ampli 5.1 + zestaw kolumn tak. moga byćmałe naścienne jak system Heco Ambient.

Albo mikro monitorki jak Canton Movie.

Ale nie w suficie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jakub Chudzik napisał:

Podsufitowe głośniki powinny zmieścić się w suficie obniżonym o 10cm.

 

Wiem że tak zaangażowanym muzycznie gronie i z takim budżetem może to brzmieć śmiesznie ale poprosiłbym o poradę :)

Pokaż fotkę jak wygląda u Ciebie to pomieszczenie, nie chce mi się wierzyć że jedynie sufitowe głośniki możesz brać pod uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się głośniki w suficie to jedyne rozwiązanie częściowe stosowane przy dekodowaniu systemu Dolby Atmos, ale i on wymaga zastosowania tradycyjnie rozmieszczonych kolumn, czy głośników. Możesz szukać płaskich kolumn, albo takich, które wbudować można w ściany, ale sufit jako całość odpada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Jakub Chudzik,

Moim zdaniem wszystkie głośniki umieszczone w suficie nie sprawdzą się i prędzej czy później sam byś się zdecydował na inne rozwiązanie.

Myślę, że lepiej będzie jak zastosujesz wolnostojące kolumny (małe/duże ) lub kolumny typu "on-wall" . 

Tak jak koledzy wcześniej napisali nawet małe głośniki będą w tym przypadku lepsze od systemu montowanego w pełni w suficie.

Może wrzucisz zdjęcie pomieszczenia? Ułatwi to pomoc w temacie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie masz miejsca ;) 

6 minut temu, Jakub Chudzik napisał:

Tzn. może 4 sufitowe, głośnik przy telewizorze i subwoofer ??

Moim zdaniem jak już to: 2 sufitowe, 2 + 1 koło TV i subwoofer.

Przy takiej aranżacji pozostaje np. system Klipsch "on-wall" lub Klipsch Reference Theatre Pack. Ewentualnie wspomniane już Heco Ambient czy Canton Movie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tam mozna spokojnie postawić kolumny podłogowe.

Dnia 8.10.2021 o 17:05, Jakub Chudzik napisał:

A jakie sufitowe i jaki amplituner ??

Żadne. Nie buduj takiego kina. Bo to i tak nie będzie kino.

Nie wierze że to mowie ale może monitory wsadzone do tych półek?

Niestety ale jeśli estetyka u was tak góruje to dobrego audio nie zbudujecie. Szkoda bo też nie bardzo będzie można się tym pochwalić jak ktoś przyjdzie. A przecież o to chodzi w projektowaniu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dizajn najważniejszy, szkoda zaproponowany najwidoczniej przez osobę dla której rozrywka audio/video w domu to abstrakcja. 

Popatrz, myślę że te kolumny świetnie by się wkomponowały w zamysł szanownej pani architekt. Ciężko będzie je za 5k kupić... Hmmm... Prędzej rata tyle może wynosić.:) Oczywiście trochę w przymrużeniem oka, ale od razu jak zobaczyłem wizualizację pokoju to te głośniki mi przyszły do głowy.

Audio_Video_Show_2019_mbl_2-1155x615.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2021 o 16:27, Jakub Chudzik napisał:

 

aranżacja.png

 

układ funkcjonalny.png

Żarty, żartami, ale to pomieszczenie jest moim zdaniem zaprojektowane nieergonomicznie. Przypominam, że pomieszczenie ma być dla człowieka, a nie odwrotnie.

Tomek już wspomniał o absurdalnej pozycji kanap względem TV. Do tego TV wygląda na zbyt wysoko zawieszony, co przy długim oglądaniu może powodować zmęczenie mięśni gałek ocznych. Nie wiem, czy okna (drzwi?) za kanapą są fixem, ale jeśli nie, to kanapa bardzo utrudni do nich dostęp.

Czy TV już kupiony (rozmiar)?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wydaje mi się, że autor już chyba "olał" temat więc dalsze rady chyba nie są tutaj potrzebne. 

Domdam tylko jako ciekawostkę, że gdzieś wyczytałem, że nawet sama Dorota Szelągowska nie dostosowała się do rad specjalistów w dziedzinie audio i umieściła sprzęt audio "po swojemu". 

Nie będę zaprzeczał że też lubię ładne wnętrza, ale chyba da się pogodzić funkcjonalność i piękno 😐

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2021 o 16:41, tomek4446 napisał:

Aha , chylę czoło przed architektem który wrysował dwie sofy pod kątem 90 st. do TV :) Normalnie geniusz :)

Może ten ktoś lubi oglądać telewizję na leżąco, wtedy to miałoby jakiś sens. W najbliższym czasie mam plany wymienić meble wypoczynkowe i wczoraj pół niedzieli "tańcowałem" po pokoju z kanapami by wiedzieć co kupić i jak to później ustawić by było estetycznie, funkcjonalnie i brzmieniowo jak najlepiej. Pogodzić te wszystkie elementy to nie tak łatwo. Obecnie kanapy są deczko w innym miejscu, trochę mniej funkcjonalnie ale za to mam znacznie lepszy dźwięk 😀. Na razie tak zostaje, jutro ma wpaść do mnie na parę dni Nait XS3. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jakub Chudzik napisał:

Może jakimś rozwiązaniem były by małe kolumny podwieszane do sufitu za kanapą i faktycznie jakieś małe kolumny na półce po jednej i drugiej strony na witrynach.

Ale przecież ta koncepcja różni się tylko tym, że zamiast w suficie chcesz umieścić kolumny pod sufitem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kraft napisał:

Żarty, żartami, ale to pomieszczenie jest moim zdaniem zaprojektowane nieergonomicznie. Przypominam, że pomieszczenie ma być dla człowieka, a nie odwrotnie.

Ale to nie są żarty. Architekci w ogóle nie patrzą na użyteczność pomieszczeń. I jest to zrozumiałem. Kupujesz ich produkt ze zdjęcia. no nie ma inaczej opcji. Więc po prostu musi być ładnie a nie funkcjonalnie. Uwierzcie że czasem przychodzą do nas klienci z tak abstrakcyjnymi wymaganiami w audio że temat jest przerobiony na każdą możliwą stronę a i tak nowy klient - kolejne zaskoczenie.

 

21 godzin temu, seba3002 napisał:

Panowie, wydaje mi się, że autor już chyba "olał" temat więc dalsze rady chyba nie są tutaj potrzebne. 

Bo tu porady , złe, , nie pomocne dostawał za darmo. A tam wyłożył kupe kasy na wygląd swojego salonu. Dziwisz się?

11 godzin temu, Jakub Chudzik napisał:

Może jakimś rozwiązaniem były by małe kolumny podwieszane do sufitu za kanapą i faktycznie jakieś małe kolumny na półce po jednej i drugiej strony na witrynach.

Pod sufitem nie.

Bo to nic nie zmieni. Ale na tych półkach tak. To jest jedyna opcja, jeśli nie podłogowe przed. Możesz od nas wypożyczyć kolumny i sprwdzić je w domowych warunkach.

Pani architekt też będzie mogła odsłuchać. Może zrozumie na przyszlośc że warto swojego klienta zapytać czy planuje sprzet audio.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...