Skocz do zawartości

Stereo - 5-6k


Jakub Wojtysiak

Recommended Posts

Cześć,  potrzebuję porady :)
Rozglądam się za zestawem stereo dla początkującego (wzmacniacz + małe kolumny) w budżecie 5-6k, ale im mniej tym lepiej :)
Wzmacniacz nowy, kolumny mogą być nowe lub używane.
Daleko mi do audiofila, w 80% słucham muzyki elektronicznej, rapu i popu.
Jeśli chodzi o charakterystykę dźwięku to poszukiwałabym raczej czegoś rozrywkowego, dynamicznego, ale potrafiącego zagrać dobrze na niskich poziomach głośności. 

Jako źródło dedykowane do audio posłuży malina+spotify, natomiast chce wykorzystać to stereo także (a może nawet głównie) jako głośniki podpięte kablem optycznym do TV i konsoli.

Głośniki stałyby w salonie (22m2) który jest pół-otwarty na kuchnię (5m) i dalej przedpokój.

Prosiłbym o podpowiedzieć, którym dokładnie modelem wzmacniaczy i kolumn powinienem się bliżej przyjrzeć?


 

rzut glosniki.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczne brzmienie z pełnym dołem to proponowałbym Quad Vena II + Pylon Audio Sapphire 25. Quad ma wbudowany przetwornik cyfrowo analogowy oraz moduł bluetooth.
Alternatywą mógłby być Marantz PM6007 w połączeniu z Heco Aurora 700. Nie będziesz miał takiej funkcjonalności jak w przypadku Quada ale uzyskasz większą równowagę tonalną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca mniej więcej tyle i na rzucie mieszkania, myślałem o mniejszych kolumnach podłogowych, Heco Aurora 700 wydają się zbyt duże.
Przy Quad Vena II zostaje już niewiele na kolumny, przy Yamaha R-N803D tak samo, tym bardziej, że planuje podłączyć malinę, więc funkcji sieciowych nie potrzebuję.
Widzę, że Marantz PM6007 się powtarza, więc na pewno sprawdzę. Zainteresował mnie też Audiolab 6000a.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.10.2021 o 21:54, Jakub Wojtysiak napisał:

Miejsca mniej więcej tyle i na rzucie mieszkania, myślałem o mniejszych kolumnach podłogowych, Heco Aurora 700 wydają się zbyt duże.

zerknij w takim razie na Polk Audio XT60 lub Indiana Line Tesi 661.

Warto też posłuchać kolumn podstawkowych np. Kef Q350

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc małe kolumny?

Dnia 8.10.2021 o 07:58, Jakub Wojtysiak napisał:

małe kolumny

Bo w tym salonie to raczej takie standarowe.

Pierwszy oczywisty trop to RN 602 + Aurora 700. Koniecznie odsłuchaj.

Dalej polecam sprawdzić Indiana Line Tesi 561 albo QAcustic 3050i zasilane na przykład przez Marantza PM 6007.

Podjedź proszę na odsłuch i pokażemy Ci kilka zestawów.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...