Skocz do zawartości

Kolumny do Denon PMA-1600NE

degsterr

Recommended Posts

1 godzinę temu, zbynio napisał:

Popieram,u mnie od wczoraj denon 1500r z silverami 500, i jak dla mnie fajnie to brzmi ale i tak będzie w przyszłości 2000r, pozdrawiam

Ja właśnie mam ochotę też sprawdzić serię ale 2500. A nawet Denona pma 110.  Zobaczymy bo jednak to połączenie MA z Denon pma 1600ne zostało u mnie w głowie . Może za bardzo kombinuję a miałem już to podane na tacy. Na szczęście ma coś takiego jak hamulec. Jeszcze sprawdzę kilka wariantów i kończę gonitwe 😉

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

czy nowsza wersja wzmacniacza Rotel, ciągnęła od samego dołu

Trochę nie rozumiem tego określenia, co masz na myśli?

Dzięki chłopaki za rady, będę starać się obadać i oczywiście opisać...

Tak samo jeszcze może i sprawdzić w innych warunkach MA Silver 300 jak i Audiovector QR3 bo się na podłogówki nie zamykam jeszcze ;)

@Ars_Poland też jestem ciekawy co wybierzesz :D i trzymam kciuki, na spokojnie dobrze że się nie podpalasz. Lepiej sprawdzić jak są możliwości, niż jak to mówią w brodę sobie potem pluć.

3 godziny temu, degsterr napisał:
8 godzin temu, lysyrafal napisał:

czy nowsza wersja wzmacniacza Rotel, ciągnęła od samego dołu

Trochę nie rozumiem tego określenia, co masz na myśli?

Chodzi o przyrost poziomu głośności od dołu skali - kręcisz gałką (lub na pilocie), a głośność stosunkowo wolno rośnie. W Rotelu A14 też tak jest, trzeba mocno przekręcić gałę, żeby zaczęło grać głośno. 

Dnia 23.10.2021 o 16:52, degsterr napisał:

Żeby szybciej podgłośnić trzeba się trochę nakręcić lub przytrzymać + pilota, ale stopniowanie co trzeba zaznaczyć - bardzo dobre.

Trochę to mnie w pewnym momencie zirytowało, bo chciałem usłyszeć jak pewien cichszy charakterystyczny akcent w odtwarzanym tracku brzmi i nie mogłem relatywnie szybko podgłosić.

Ja nadal je polecam do Denona.

Z tym że mozna by było upolować starsze ale większe PMC Twenty 22. Moim zdaniem starsza linia nie ustępuje nowszej, nie najnowszej.

W serii twenty masz możliwość regulacji brzmienia sopranu przez podmiankę zworkow. Ja się tym dośc długo bawiłem.

W Twenty 5 juz tego nie ma. Jednak nadal polecam do sprawdzenia :)

Piotr

Z kolumn o takim charakterze jak poszukujesz do Twojego pomieszczenia polecam sprawdzenie Triangle Esprit Antal EZ, nowe serie Triangle bardzo dobrze pokazują detale, dźwięki w zakresie wysokich tonów, ale przy tym nie odczuwa się jakieś nieprzyjemnej ostrości, zapewniają energetyczne granie. Średnie tony prezentowane są  bardzo wiernie, przy tym zachowana jest ich żywość. 

Zapraszamy do naszego salonu na odsłuch lub do kontaktu z naszym sklepem, forumowiczom mamy przygotowaną specjalną ofertę. 

4 godziny temu, S4Home napisał:

Ale PMC 22 stawiam jednak znacznie wyżej.

Piotr

A czy ta starsza seria nie grała odrobinkę inaczej niż obecna? Mimo wszystko jednak i sama wielkość obudowy nieco się zmieniła, jak i sam przetwornik średnio-niskotonowy. Z tego co słyszałem to podobno poprzednia seria grała mniejszą ilością basu i nieco łagodniejszą górą. 

Jeśli chodzi zaś o samo porównanie PMC i audiovectora. Miałem u siebie obie konstrukcje (25.21 i qr1) i wg mnie nie ma pomiędzy nimi jakiejś wielkiej przepaści. Uważam, że PMC gra nieco bardziej dobitną górą (np blachy mają większy ciężar), bas jest też odrobinę lepiej różnicowany przez PMC. Ale już np damskie wokale wg mnie lepiej prezentuje audiovector. I być może taki gesty denon (nie znam, ale tak go sobie wyobrażam) mógłby się też fajnie sprawdzić z audiovectorami. Ale oczywiście warto się samemu przekonać 🙂

4 minuty temu, seba3002 napisał:

Miałem u siebie obie konstrukcje (25.21 i qr1) i wg mnie nie ma pomiędzy nimi jakiejś wielkiej przepaści...

O w mordę, biorąc pod uwagę różnicę w cenie, to wystawiłeś Audiovectorom niezłą laurkę. Aż mi się zachciało posłuchać (mimo, że za wstęgami nie przepadam).

Śledząc ten wątek, i widząc, że ceny niektórych proponowanych kolumn zbliżają się do KEF R7, które można zakupić z rabatem,

naprawdę namawiam aby ich przesłuchać z tym Denonem. Robi się bardzo duży problem z doborem kolumn :) coraz więcej propozycji. Naprawdę spróbuj tych R7. Ja już się pogubiłem w ilości propozycji :)

Edytowano przez TomekWawa

4 godziny temu, Kraft napisał:

O w mordę, biorąc pod uwagę różnicę w cenie, to wystawiłeś Audiovectorom niezłą laurkę. Aż mi się zachciało posłuchać (mimo, że za wstęgami nie przepadam).

Nie powiedziałbym, żeby różnica w cenie była jakaś kolosalna. Mówimy o starszej linii PMC, bez literki "i". Można je obecnie dostać za około 7-8 tysięcy. Nowe audiovectory kosztują już ponad 5,5k. Także różnica w cenie to około 2000. Biorąc pod uwagę jeszcze to, że sporo angielskich marek ma ceny, mówiąc delikatnie, dość "nietuzinkowe" to w zasadzie można obydwie konstrukcje postawić obok siebie. 

No i jeszcze jedno - to że coś podobało się mi, nie znaczy, że będzie podobać się innym🙂

30 minut temu, seba3002 napisał:

Nie powiedziałbym, żeby różnica w cenie była jakaś kolosalna. Mówimy o starszej linii PMC, bez literki "i". Można je obecnie dostać za około 7-8 tysięcy. Nowe audiovectory kosztują już ponad 5,5k.

Różnica w cenie jest kolosalna. Oryginalnie 20.21 kosztowały 11 000 zł. W tym samym czasie QR1 - 4 500 zł. Takie ceny musimy porównywać. To, że teraz powystawowe egzemplarze 21 są sprzedawane taniej, a kurs walut spowodował podwyżkę cen QR1 nie może nam zaburzać obrazu sytuacji. PMC są dwa razy droższe od Audiofectorów. Inna półka.

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Oryginalnie 20.21 kosztowały 11 000 zł. 

Oj, tego nie byłbym taki pewny. Być może 25.21 tyle kosztowały, ale 20.21 to dość leciwy model, który pod koniec swojego "salonowego" żywota, można było wyrwać za około 6k. Ręki sobie oczywiście nie dam uciąć ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że te staruszki kosztowały ok 10 lat temu tyle co obecne 25.21i. No i skoro salonom opłaca się sprzedawać nowe 25.21 za te 7,5 - 8k to chyba cena nie jest jednak zbyt wyśrubowana. 

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Oj, tego nie byłbym taki pewny. Być może 25.21 tyle kosztowały, ale 20.21 to dość leciwy model

Przepraszam. Cyferówka. Chodziło mi o 25.21. Myślę, że porównywanie cen katalogowych z tego samego okresu jest najbardziej sensowne, by ustalić do której półki dany produkt przynależy. 25 to moim zdaniem dwie półki wyżej niż QR.

Edytowano przez Kraft

18 godzin temu, seba3002 napisał:

A czy ta starsza seria nie grała odrobinkę inaczej niż obecna?

Ale obecna czyli która ? :)

bo były PMC Twenty

Twenty 5

i teraz są Twenty 5 i

Ta stara linia czyli Twenty, tylko ona miała zworki na pojedyncze pasma. I tam na prawdę mozna było się pobawic ustawieniami poszczególnych pasm, zmieniając kabelki. Duzo to dawało.

Piotr

Dziś tzn. wczoraj już udało mi się trochę posłuchać :)
Za źródło robił Denon DCD-1600NE i trochę mi nie pasowało, że nie mogłem posłuchać testowych kawałków z plików, no ale nvm, czas też gonił...
Do sprawdzenia poszły kolejno: PMC twenty5.22 (bez i i bez zworek) , Audiovector QR3 i drugi raz Monitor Audio Silver 300 6G.

PMC twenty 5.22 są precyzyjne, neutralne i mają wyjątkową klarowność, nie da się tu nic ukryć, jest dobra kontrola, otwartość, czysty wokal i łagodna atmosfera tworzona przez głośniki z dbałością o szczegóły, scena głęboka i szeroka w umiarkowany sposób, nie jest jakaś potężna. Minusy to dla mnie mniejsza skala dźwięku czy stonowana barwa, czasem brakowało mi dłuższych wybrzmiewań, a czasem były trochę natarczywe. Dźwięk może i mniejszy oraz szczuplejszy niż "kompaktowe podłogówki" ale za to harmoniczny. Bas schodzący dość nisko, nie jest mocny, był dobrze różnicowany, podawany w prawidłowy sposób, ale też gdzieś taki trochę uciekający i jakby szybko gaszony. 

Audiovector QR3 - tu mam bardzo zbliżone wrażenia jak przy PMC, ale głośnik wstęgowy jest wg mnie w stanie przekazać jeszcze trochę więcej detali, czasem może to męczyć, nie tyle, że coś kłuło, ale było podane w dosadny sposób. Są to kolumny bardzo energiczne, górna średnica jest ekspresyjna. Głęboki bas pojawia się na krótko i trochę brakuje pierdolnięcia kiedy trzeba, uderzenie jest głównie z wyższego, ale fakt nic nie dudni, trochę mniejsza konturowość, wypełnienie jest dobre, dla mnie ok. Średnica klarowna, wciągająca, góra błyszcząca i trochę brak mi pewnej subtelności, grają pierwszoplanowo, namacalność jest wysoka. Audiovectory są zwinne, szybkie, swobodne, ale trochę brakuje im gradacji planów. Tę górę czasami strzelistą może być ciężko zgasić okablowaniem, ale sybilanty nie lecą z nich straszne, są akceptowalne. Jakoś odbieram je, że są wyrafinowane, 

Na koniec ponownie MA Silver 300 6G, cóż nie podobało mi sie ponownie to zestawienie, bas czasem lekko zabuczał i zadudnił, średnica przesunięta ku górze, sybilanty bardziej dawały znać o sobie. Dla mnie to klasa niżej niż powyższe paczki.

Sprawdzę jeszcze dla swojego spokoju Focal Aria 926 :) 

i może coś być w tym co @Q21 pisze o takim połączeniu.

Inne monitory również sprawdzę jak nadaży się okazja, ale jak wypadną, przy w miarę korzystnych cenowo 
"studyjnych" 5.22
Hmm...

PMC w połączeniu z Denonem jest naprawdę dobre, ale bardzo bardzo chciałbym ich posłuchać z Heglem, choć obawiam się pewnej dosadności w pokazaniu chyba wszystkiego co dobre i co złe jest w nagraniach ;)
QR3 - tak to też się by sprawdziło z 1600, to są dobre opcje.

Nie poddam się i wiem że Diamondy idą na sprzedaż i kablami nic już nie zdziałam...

To ja kibicuję PMC. Mam mniejszy model, który w 14 metrach sprawdza się bardzo dobrze. Twoje spostrzeżenia co do PMC i audiovectorów generalnie pokrywają się z moimi. Jeśli chodzi o sam bas...cóż, jeśli jesteś przyzwyczajony do niskich tonów z kolumn z bas refleksem, w PMC musisz przestawić się na jego inność. Jest on bardziej zwarty, konturowy, pojawia się tam gdzie trzeba ale nie ciągnie się jak guma do żucia. Z Twoim denonem pewnie jest go jeszcze odrobinę więcej niż z moim marantzem. 

Monitor audio niestety nie znam, ale jeśli Ci nie podeszły...trudno 😉

Focale znam tylko z odsłuchu z salonów ale wg mnie to półka troszkę niższa niż PMC. Wg mnie grają troszeczkę "mocniej" górą i dołem, kosztem lekko wycofanej średnicy. Jednak dla świętego spokoju warto i je przetestować. A nóż Tobie podejdą bardziej niż testowane do tej pory paczki. 

Trzymam kciuki za dobre wybory i życzę miłej zabawy przy dalszym testowaniu. 

Ps. Do listy dorzuciłbym jeszcze wspominane już chyba audio physic classic 3 lub 5. Kolumny tańsze niż PMC czy audiovector ale równie dobre. A przy tym bardzo uniwersalne 🙂

Pozdrawiam, Sebastian 

Edytowano przez seba3002