Skocz do zawartości

Tani odtwarzacz CD


Paweł_K

Recommended Posts

Dzień dobry,

Musze z żalem wymienić mój stary, ponad 20 letni odtwarzacz CD. Niestety pada już mechanika.

Mam dwa pytania, może ktoś z forum mi pomoże.

1. Co kupić? Nie jestem audiofilem, nie mam specjalnych wymagań, ale kompletnie nie znam się na tym rynku. Chciałbym by był to sprzęt fabrycznie nowy, w cenie raczej nie przekraczającej 1500 zł.  Czarny. Wszystko jedno? Czy może jest coś, co jest godne uwagi? Jeśli to ma znaczenie, to będzie podpięte pod Harmana HK3770.

2. Czy jest w Warszawie lub okolicy jakiś godny polecenia serwis, który reanimowałby stary sprzęt (jest to nagrywarka Harman Kardon CDR 2) w cenie, która uzasadniałaby taka operację? Czy lepiej od razu wystawić go pod śmietnik?

Dziękuję i pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei polecam Marantza zwłaszcza z serii 6000. Uważam, że w tym budżecie Japończycy potrafią zrobić naprawdę dobre źródło a ta seria Marantza cechuje się muzykalnym i neutralnym brzmieniem z dobrą separacją i dynamiką. Dodatkowo to długowieczne napędy. Jeśli nowy CD6007 byłby zbyt drogi to można poszukać CD6006. Nie gra wcale jak "stereotypowy" Marantz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lysyrafal napisał:

Dwa dobre odtwarzacze CD choć trochę ponad budżet to np. Rotel CD11 Tribute lub Rotel CD14

Zapytaj branżę czyli w tym przypadku @Top Hi-Fi & Video Design na PW o lepszą cenę i pewnie będzie trochę taniej.

RCD14 jest obecnie w bardzo dobrej cenie promocyjnej za 2222 zł, a za CD11 Tribute, coś możemy zaproponować. Pisać na maila proszę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Na początek napiszę, że jestem trochę zaskoczony tym, co widzę po odrobinie googlania.

3-4 lata temu planowałem, że dokupię HK HD3700 od kompletu, ale zwlekałem, a tu okazuje się, że firma zniknęła z niszy domowego stereo HIFI. Co więcej wydaje się, że w przedziale 1000-2000 nie ma specjalnie w czym wybierać. 

Z sugerowanych modeli najbardziej podobają mi się

Marantz CD6007

Denon, ale wyższy - DCD-800NE

ze względu na USB z możliwością odtwarzania plików w lepszych jakościach, co wydaje mi się naturalnym kierunkiem rozwoju.  Być może powinienem się rozglądać za odtwarzaczem sieciowym, to pewnie będzie kolejny krok.

Jako alternatywę rozważam od razu Yamaha CD-S303 + NP-S303.  Nie korzystam z serwisów typu Spotify, ani internetowego radia, ale bardzo nęci możliwość podłączenia pod domowy NAS po WIFI.

Rotel jest fajny, ale zestaw CD + odtwarzacz sieciowy, jak dla mnie wyskakuje z ceną zbyt wysoko.

Musze więc się z tym przespać. A przede wszystkim zobaczyć, co można kupić, bo z oglądania sklepów wygląda tak, jakby już nie było, jeszcze nie było, albo pozostały tylko egzemplarze wystawowe. Ale nie wiem, może ta branża tak ma.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porządku i ewentualnej pomocy komuś w przyszłości.

Zakupiłem Marantza CD6007.

2184 zł w Denen Store, uwzględniając rabat za pierwszy zakup i zapisanie się do newslettera. Odtwarzacz jest jak na moje oczekiwania bardzo dobry.

 

Dla ewentualnych nabywców, chciałem się podzielić tylko jedną sprawą, a mianowicie odtwarzaniem z USB.

Urządzenie wymaga nośników sformatowanych jako FAT32.

Marantz w instrukcji głosi, że maksymalna ilość poziomów katalogów to 8, uwzględniając root, zaś ilość katalogów to 255. Na niektórych zagranicznych forach można wyczytać, że nieopublikowanym przez Marantza limitem jest 32Gb jako maksymalna pojemność nośnika.

To nie jest prawdą.

Wprawdzie Windows nie pozwala na sformatowanie większych niż 32Gb USB jako FAT32, to AOMEI Partition Assistant bez problemu przeformatował mi Samsung FIT Plus 2020 256GB z domyślnego exFAT na FAT32, a Marantz go odczytuje.

Odtwarzacz nie obsługuje odtwarzania z USB w trybie GAPLESS. Przypuszczam, ze to zamierzony feature, by nie kanibalizować odtwarzacza sieciowego, który podobno to potrafi. Mnie to akurat nie przeszkadza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Odświeżę trochę temat, bo w dniu dzisiejszym po długiej przerwie zobaczyłem pierwszy raz dostępny model Yamaha CD-S303. Czy jest ktoś w stanie się wypowiedzieć na ile to model odmienny od "300"? Nigdzie nie mogłem znaleźć jaki DAC tam siedzi? Czy poza zmianami w odtwarzaniu plików (USB - FLAC itp. -czyli cechy, które mnie nie interesują), zaszły jakieś zmiany względem poprzednika? Warto się nią interesować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PaVson napisał:

Tak przy okazji tematu o CD bardzo ciekawa strona.  Jednak CD-S303 nie ma

https://najlepszeodtwarzacze.pl/jakie-przetworniki-d-a-sa-w-odtwarzaczach-cd-i-dac-pelna-lista.php

Tabelka ciekawa, ale już rozważania:

Jakim kablem łączyć dysk HD/ dysk NAS z bazą muzyki ze stacją roboczą PC audio – USB, czy siecią komputerową ? Czy długość i jakość kabli USB/ HDMI/ Ethernet ma znaczenie ?

Litości!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...