Skocz do zawartości

Prosty zestaw? Nad 316bee plus...


wilson

Recommended Posts

Dzień dobry. Mam prośbę o doradzenie mi w zakupie prostego zestawu do niedużego pokoju. Myślałem o wzmacniaczu Nad316bee, kolumnach typu Elac Debut 5.2 albo 6.2, jakimś urządzeniu streamingującym (i CD).  W zbliżonej cenie mogę mieć Yamahę r-n303d z kolumnami, co załatwiłoby streaming (chodzi głównie o radio internetowe), do której dokupiłbym odtwarzacz CD. Jest też zestaw typu Marantz Melody X czy YAMAHA PianoCraft MCR-N670D. Słucham radia z muzyką poważną i płyt z taką muzyką. 

Moje pytanie zasadniczo sprowadza się do tego, czy lepszy gotowy zestaw czy tani wzmacniacz NAD (bądź inny) z dodatkami? Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt jeszcze koledze nie odpowiedział w temacie, a ktoś może sądzić, że mnie nie wypada, bo akurat wystawiłem na sprzedaż NAD316. No ale trudno. 

Ja mając tak niewielki budżet na początku poszedłem jednak w "klasyczny" wzmacniacz typu NAD 316 i absolutnie nie żałuję. Moim zdaniem, to Yamaha zaczyna się jednak od modelu 803, który może być warty swej ceny. No ale funkcjonalność, nawet niższych modeli, na pewno po stronie japońskiej marki. Tych kolumn też słuchałem, ale ostatecznie wolałem dołożyć do B&W 606, które jednak z wymienionym NADem grają dóść ostro. To połączenie jednak odradzę. Reasumując: NAD 316-tak. Kolumny- pewnie są lepsze. Ale jeśli to będzie 316, to  szukaj takich z cieplejszym i cięższym brzmieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.10.2021 o 20:43, Grzesiek202 napisał:

Nikt jeszcze koledze nie odpowiedział w temacie, a ktoś może sądzić, że mnie nie wypada, bo akurat wystawiłem na sprzedaż NAD316. No ale trudno. 

Ja mając tak niewielki budżet na początku poszedłem jednak w "klasyczny" wzmacniacz typu NAD 316 i absolutnie nie żałuję. Moim zdaniem, to Yamaha zaczyna się jednak od modelu 803, który może być warty swej ceny. No ale funkcjonalność, nawet niższych modeli, na pewno po stronie japońskiej marki. Tych kolumn też słuchałem, ale ostatecznie wolałem dołożyć do B&W 606, które jednak z wymienionym NADem grają dóść ostro. To połączenie jednak odradzę. Reasumując: NAD 316-tak. Kolumny- pewnie są lepsze. Ale jeśli to będzie 316, to  szukaj takich z cieplejszym i cięższym brzmieniem.

Dziękuję za podpowiedź. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup wzmacniacza Nad, pomimo braku funkcjonalności takiej jaką posiadają amplitunery broni się zdecydowanie brzmieniem. Wystarczy dokupić np. Yamahę WXAD10, czy inny tego typu odtwarzacz i masz sprawę sieciową załatwioną. Co do kolumn to raczej celowałbym w model wyższy Elac Debut 6.2, albo Indiana Line Tesi 261 przynajmniej jeśli chodzi o zbliżony budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, wzmacniacz Nad C316 będzie lepszych rozwiązaniem a niż zakup amplitunera z funkcjami sieciowymi w tej samej cenie. Lecz z drugiej strony dołożenie do C316 jakiegoś streamera podniesie zauważalnie cenę, a wtedy można by zerknąć na wyższej klasy amplituner sieciowy żeby mieć to w jednym klocku. Oczywiście, zachęcam do porównań. 

Sztandarową propozycją będzie Yamaha RN602.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Droższe, ale nówki są (czy były) po 1880 zł, a tu kolega ma mało używane za 1500 zł, czyli niewiele więcej niż za Debut 6.2.

Myslałem że b6.2 tez uzywane mają być.

20 godzin temu, wilson napisał:

A co jest lepszym rozwiązaniem - Yamaha R-N602 czy Nad 316bee ze streamerem WXAD10?

NAD 316 + WXAD 10

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 13.10.2021 o 15:55, lysyrafal napisał:

W moim przekonaniu system dzielony jest korzystniejszym rozwiązaniem. Brzmieniowo to już sam musisz posłuchać co Ci bardziej przypadnie do gustu.

Czy przy takiej konfiguracji wzmacniacz włączy się sam po aktywacji streamera Yamahy? Coś jak TV po włączeniu dekodera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 14.10.2021 o 07:44, S4Home napisał:

Myslałem że b6.2 tez uzywane mają być.

NAD 316 + WXAD 10

Piotr

Cześć, słuchałem dzisiaj tego NAD 316 ale właśnie brakuje mi w nim funkcji sieciowych , który model NAD moglibyście polecić, żeby grał tak samo albo bardzo podobnie ale miał Spotify connect?

Edytowano przez Pawello987
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...