Skocz do zawartości

Ampli z poprawionym HDMI 2.1


Pioterek

Recommended Posts

Dobry wszystkim, bede sie przymierzal do zakupu nowego apmlitunera /jak tylko zawitaja/ i tu pytanie. Czy mozna jakos zweryfikowac te apmplitunery, majac na uwadze te wadliwe, zeby miec pewnosc , ze jest to wersja z dzialajacym juz HDMI 2.1( np po numerze seryjnym) ? Mam na mysli tu Yamaha czy Denon

Edytowano przez Pioterek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Butler napisał:

Denony AVR-A110; AVR-X6700H; AVR-X4700H; AVR-X3700H; AVR-X2700H; AVR-S960H z numerem seryjnym powyżej xxxxxxx70000 są poprawione, poniżej trzeba się upominać o adapter SPK618

https://www.denon.com/en-us/hdmiadapter

Jako że trochę boje się denonów, chociaż nie wiem czy słusznie. Czy Yamaha ma model z bezproblemowym HDMI 2.1 i 2 wyjściami HDMI a zarazem nie kosztuje fortuny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon jasno określił jakim sprzętom niezbędny jest adapter, ponadto od kwietnia produkuje amplitunery wolne od tej usterki.

Yamaha... Z tego co wiem proponuje odsyłanie sprzętu do serwisu na wymianę płytki HDMI. Nie mam pojęcia na jakiej to działa zasadzie i kto ponosi koszty przesyłki. https://avgadgets.com/yamaha-hdmi-2-1-fix-announced-and-youre-not-going-to-like-it/, ale z tego co widzę nie w pełni ta poprawka spełnia oczekiwania bo przepustowośćc daje tylko 24 Gb/s, https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1629971809

Onkyo i Pioneer to nowsze konstrukcje i nie mają problemu z HDMI 2.1, ale ich jeszcze u nas nie ma.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Butler napisał:

Denon jasno określił jakim sprzętom niezbędny jest adapter, ponadto od kwietnia produkuje amplitunery wolne od tej usterki.

Yamaha... Z tego co wiem proponuje odsyłanie sprzętu do serwisu na wymianę płytki HDMI. Nie mam pojęcia na jakiej to działa zasadzie i kto ponosi koszty przesyłki. https://avgadgets.com/yamaha-hdmi-2-1-fix-announced-and-youre-not-going-to-like-it/

Onkyo i Pioneer to nowsze konstrukcje i nie mają problemu z HDMI 2.1, ale ich jeszcze u nas nie ma.

W takim razie poczekam na razie jakiś czas z moim rn602 i wymienię jak wszystko wróci do normy i nie będzie strachu co się kupuje. A mógłbyś jakoś scharakteryzować Onkyo, pionier, Yamahę i Denona? Jakie granie charakteryzujw te firmy? Zależy mi bardziej na dobrym dźwięku w muzyce, żeby wokale i instrumenty były wyraźnie słyszalne a kino domowe to przy okazji. Wazne żeby były 2 wyjścia HDMI w tym jedno 2.1 bo mam jeszcze projektor i nie chce ciągle przełączać kabli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Butler napisał:

A po co Ci HDMI 2.1? Masz kompatybilną kartę graficzną w kompie? Czy może zależy Ci na konsoli - XBox Series X lub PS5 4K 120Hz? One niby łapią synchro 120Hz, ale w tylko w teorii i daleko im do tego by wykorzystać więcej jak 60Hz. Pozostałe funkcjonalności 2.1 w amplitunerach działają.

Tak, z myślą o ps5. Jeszcze nie mam ale planuje kupić w niedalekiej przyszłości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie spotkałem się aby Polski serwis Yamahy to robił.

Czytałem o tym na zagranicznych forach ale też nie widziałem żeby to było praktykowane.

Więc całkiem mozliwe że tych modułów po prostu nie ma. Dlatego akcja wymiany jest nie rozpromowana.

Denon i Marantz nowe modele sa już wolne od tej wady. Onkyo od początku, ale nada ich nie ma.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po namyśle postanowiłem zmienić rn602 na denon x2700. Powiedzcie proszę czym się rożni x2700 od x1600 lub x2600. Oczywiście x2700 jeżeli tylko dostanę z poprawionymi portami hdmi. Dobrze pamiętam że numer seryjny powinien mieć końcowkę 7xxxx? Który z tych 3 amplitunerów jest lepszy? Potrzebuje 2 wyjść hdmi i żeby obsługiwał 4k 120hz. Czytałem w opiniach po zakupie, że niektórzy mają problemy i obraz im się nie wyświetla po przełączeniu sygnału i tylko ponowne uruchomienie coś daje. Czy to dotyczy tych amplitunerów ze starą wersją chipa? Kolejne pytanie, co dobrze zagra z denonem? Potrzebuje wyraźnych dialogów i niemęczącego grania. Zastanawiam się nad wharfedale 11.4. Czy to będzie dobre połączenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...