Skocz do zawartości

Tidal Hi-Fi Przerywa


marekkraw

Recommended Posts

Witam

 

Zakupiłem kilka dni temu Audiolab 6000n , odsłuchuje głownie przez laptopa i od samego początku mam z tym odsłuchem problemy. Mianowicie, podczas grania utworu, ten nagle przerywa. Te przerywanie zdarza się dosyć często bo co 4-5 utworów jest 2-3 sek przerwy po czym utwór leci dalej. Zdarza się że utwór w aplikacji leciał dalej a w kolumnach cisza, pomimo tego że dts play pokazuje że połączenie z urządzeniem jest.

Robiłem przywrócenie do ust fabrycznych Audiolaba, instalowałem na nowo aplikację( DTS Play FI) , zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty sieciowej , problem nie zniknął.

 

Urządzenia na którym to gra:

Lenovo Legion 5i

Aubiolab 6000n

Swiatłowód orange 600mb 

Fun box 6

Edytowano przez marekkraw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam,

u mnie jest ten sam problem z tym sprzętem. Podpowiedzi typu "przełącz na kabel Eth albo 5Ghz" nic nie wnoszą. Sprawdziłem już wszystko i dalej nic - tzn. ciągle przerywa przy odtwarzaniu z NAS (u mnie DS220+). Nie mam żadnych wąskich gardeł w sieci - wszystko 1 Gbit, internet również. I dupa! Audiolab 6000N w połączeniu z PalyFi jest kompletnym złomem!

Nawet Polski Ład nie wku...ł mnie tak bardzo, jak ten sprzęt. Nigdy już nie spojrzę na tę markę. Tego szajsu nie da się nawet reklamować, bo teoretycznie wszystko gra. Pieniądze wyrzucone w błoto!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestujcie w switch za routerem. Chociażby jakiś 5 lub 8 portowy tplinka i będziecie mogli wykluczyć sieć. Np. https://m.ceneo.pl/100535851

Jak na tym nie zadziała to mogą wchodzić w grę jakieś ustawienia specyficzne dla aplikacji. U mnie przerywał tidal z bubbleupnp na androidzie (czyli Wifi) do puki nie włączyłem buforowania gdzieś tam w ustawieniach, a i tak, już sporadycznie, zdarzały się problemy.

Tym programem można sprawdzić przepustowość swojej sieci. 2 kompy są potrzebne. Podpiąć tak jak urządzenia docelowe.

https://mt.lv/btest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

u mnie Audiolab 6000N Play wrócił z naprawy gwarancyjnej z nową kartą sieciową. Niestety poprawy nie ma. Najwyraźniej w moim środowisku sieciowym ten sprzęt nie działa. Spotify i radia internetowe działają, a odtwarzanie z serwera nas ds 220+ nie działa. Nie działa zarówno z apki Play Fi jaki i apki ds Audio. Nie działa ani z najnowszych smartfonów Samsunga (S22, S20) ani ze starszego Sony XZ. Nie działa również z laptopów pod Win 10.

Resetowanie routera nic nie daje.  Switche mam, ale to też nic nie daje. W domu działa wszystko, oprócz Audiolaba.

Czekam teraz na stanowisko Q21 co z tym fantem zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...