Skocz do zawartości

Yamaha RX-V483 problem z Bluetooth


silnik PB

Recommended Posts

Na wstępnie chciał bym się przywitać,  cześć  wszystkim.

Problem mój polega na tym że  nie mogę się połączyć po przez bluetooth z amplitunerem Yamaha RX-V483. Amplituner wykrywa moje telefony lecz przy łączeniu jest błąd łączenia ( Not connected). Dzieje się to z każdym telefonem. Nie mogę słuchać muzyki ani też połączyć z aplikacją.

Stało się to po przeprowadzce do innego mieszkania, choć nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie. Wcześniej było wszystko ok. Telefon ten sam tylko sieć domowa inna 2,4 i 5 GHz.

Wyłączałem router, zrobiłem reset do ustawień fabrycznych, aktualizowałem sprzęt. Nie pomogło. 

Łączy się normalnie że słuchawkami bezprzewodowymi i wszystko jest ok. Dzwoniłem do Yamahy,  niestety nie mogli mi pomóc.

Co mogę jeszcze zrobić.  Proszę o pomoc lub polecenie serwisu który to naprawi.

Pozdrawiam Paweł.

 

 

Screenshot_20211010-120203_Settings.jpg

Screenshot_20211010-121721_Firefox.jpg

Edytowano przez silnik PB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, silnik PB napisał:

Na wstępnie chciał bym się przywitać,  cześć  wszystkim.

Problem mój polega na tym że  nie mogę się połączyć po przez bluetooth z amplitunerem Yamaha RX-V483. Amplituner wykrywa moje telefony lecz przy łączeniu jest błąd łączenia ( Not connected). Dzieje się to z każdym telefonem. Nie mogę słuchać muzyki ani też połączyć z aplikacją.

Stało się to po przeprowadzce do innego mieszkania, choć nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie. Wcześniej było wszystko ok. Telefon ten sam tylko sieć domowa inna 2,4 i 5 GHz.

Wyłączałem router, zrobiłem reset do ustawień fabrycznych, aktualizowałem sprzęt. Nie pomogło. 

Łączy się normalnie że słuchawkami bezprzewodowymi i wszystko jest ok. Dzwoniłem do Yamahy,  niestety nie mogli mi pomóc.

Co mogę jeszcze zrobić.  Proszę o pomoc lub polecenie serwisu który to naprawi.

Pozdrawiam Paweł.

Screenshot_20211010-121721_Firefox.jpg

Screenshot_20211010-120203_Settings.jpg

A próbowałeś może zapomnieć urządzenie i połączyć się jeszcze raz? To bardzo dziwne że tylko z telefonami się nie łączy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gutozaur napisał:

A próbowałeś może zapomnieć urządzenie i połączyć się jeszcze raz? To bardzo dziwne że tylko z telefonami się nie łączy.

Oczywiście że tak. Już dziesiątki razy. Nawet mam nowy telefon. Amplituner był 3 x resetowany i aktualizowany.  Antenkę też wykręcałem. Jedyne co nie robiłem to zabrać go w inne miejsce ( do innego domu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, silnik PB napisał:

Oczywiście że tak. Już dziesiątki razy. Nawet mam nowy telefon. Amplituner był 3 x resetowany i aktualizowany.  Antenkę też wykręcałem. Jedyne co nie robiłem to zabrać go w inne miejsce ( do innego domu)

A internet do amplitunera masz podłączony kablem czy przez wifi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, silnik PB napisał:

WiFi,  odłączyłem internet ( router wyłączony) dalej to samo.

No to jedyne co mi przychodzi do głowy to zajrzeć do instrukcji i spróbować jeszcze raz skonfigurować bluetooth. Może trzeba coś włączyć w opcjach Bluetooth, jakąś widoczność czy coś takiego. Wiem że to banalne ale w takiej sytuacji trzeba próbować wszystkiego. Najdziwniejsze jest to że to tylko problem z telefonami. Może jeszcze jeszcze jeżeli jest coś takiego to zresetować do ustawień fabrycznych amplituner w menu amplitunera lub aplikacji jeżeli jest taka opcja. Antena do wifi i Bluetooth są takie same czy do bluetootha nie ma? Może aktualizacja firmware spodobać chociaż chyba mówiłeś że nie ma. Może ostatnia aktualizacja coś napsuła i tak się zbiegło w czasie z przeprowadzką. Spróbuj podłączyć neta kablem. Ściągnij jakaś apke która skanuje bluetooth w pobliżu i zobaczysz jaka jest siła sygnału. Pisze wszystko co mi do głowy przychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, gutozaur napisał:

No to jedyne co mi przychodzi do głowy to zajrzeć do instrukcji i spróbować jeszcze raz skonfigurować bluetooth. Może trzeba coś włączyć w opcjach Bluetooth, jakąś widoczność czy coś takiego. Wiem że to banalne ale w takiej sytuacji trzeba próbować wszystkiego. Najdziwniejsze jest to że to tylko problem z telefonami. Może jeszcze jeszcze jeżeli jest coś takiego to zresetować do ustawień fabrycznych amplituner w menu amplitunera lub aplikacji jeżeli jest taka opcja. Antena do wifi i Bluetooth są takie same czy do bluetootha nie ma? Może aktualizacja firmware spodobać chociaż chyba mówiłeś że nie ma. Może ostatnia aktualizacja coś napsuła i tak się zbiegło w czasie z przeprowadzką. Spróbuj podłączyć neta kablem. Ściągnij jakaś apke która skanuje bluetooth w pobliżu i zobaczysz jaka jest siła sygnału. Pisze wszystko co mi do głowy przychodzi.

Dziękuję że chcesz pomóc.  Niestety to wszystko próbowałem już. Anteny są wspólne. Robiłem sieć z telefonu. Po resecie przed aktualizacją jak i po. Nadal to samo.

Chciałbym to oddać do jakiegoś serwisu żeby przejrzeli i naprawili.

Ręce już mi opadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, silnik PB napisał:

Dziękuję że chcesz pomóc.  Niestety to wszystko próbowałem już. Anteny są wspólne. Robiłem sieć z telefonu. Po resecie przed aktualizacją jak i po. Nadal to samo.

Chciałbym to oddać do jakiegoś serwisu żeby przejrzeli i naprawili.

Ręce już mi opadają.

To albo zostaje autoryzowany serwis albo jakiś dobry elektronik który niekoniecznie siedzi w amplitunerach. Ewentualnie załóż temat na elektrodzie. Tam jest skupiona ludzi którzy ogarniają takie tematy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gutozaur napisał:

To albo zostaje autoryzowany serwis albo jakiś dobry elektronik który niekoniecznie siedzi w amplitunerach. Ewentualnie załóż temat na elektrodzie. Tam jest skupiona ludzi którzy ogarniają takie tematy.

Dzięki bardzo . Jak rozwiąże problem to napisze co i jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to że

19 godzin temu, silnik PB napisał:

Stało się to po przeprowadzce do innego mieszkania, choć nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie. Wcześniej było wszystko ok. Telefon ten sam tylko sieć domowa inna 2,4 i 5 GHz.

Sieć WiFi nie ma tu żadnego znaczenia.

Ale miejsce ? Może w Twoim obrebie jest zbyt dużo siejących BT?

Jeśli masz jeszcze gwarancję to możesz go odeslać zrobią mu fabryczny reset.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2021 o 08:16, S4Home napisał:

Dziwne jest to że

Sieć WiFi nie ma tu żadnego znaczenia.

Ale miejsce ? Może w Twoim obrebie jest zbyt dużo siejących BT?

Jeśli masz jeszcze gwarancję to możesz go odeslać zrobią mu fabryczny reset.

Piotr

Wprowadziłem się jako pierwszy i nie było żadnych sieci, ludzi itp.

Niestety brak już gwarancji.

Zastanawia mnie ile taka naprawa może kosztować przy dzisiejszych cenach usług.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam rację i wystarczy reset do ustawień fabrycznych, ale serwisowy. To nie jest to samo co ty możesz zrobić. To jest to kwestia chwili i .... Zależy od miejsca serwisu.

Ale jeśli padło urządzenie bt to lepiej kupić zewnętrzne. 80-100 zł to będzie znacznie taniej niż jego wymiana przez serwis.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...