Skocz do zawartości

Baltlab Epoca 3 - jaki sprawdzony dac do niego ?


slawekko

Recommended Posts

Jak w temacie,szukam dac-a (do około 6 tys zł) do reszty zestawienia.

-kolumny to xavian gran colonna po profesjonalnej modyfikacji;

-do tej pory miałem DENONA PMA 1510AE z XiangSheng DAC-05A po wymianie opa na staccato

-źródło to głównie 80 % strumieniowiec Musica Lucarto Audio (RP3-Allo DigiOne Signature na zasilaniu liniowym) oraz 20% denon dcd 1450ar.

-w związku z tym, że słucham dużo muzyki, gdzie dominują wokale, gitary akustyczne, poszukuję urządzenia, które będzie w pełni je odzwierciedlać.

Możecie coś sprawdzonego polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przerobionych słuchanych przeze mnie, nieźle grających to RME ADI 2, Topping D90, a z bardziej "analogowych" Pontus Denafripsa (jak możesz rozciągnąć budżet - zagrał lepiej od Toppinga D90 którego sprzedaje). Ciekawy może być też Ares, ale więcej Ci na jego temat nie powiem. 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Chord Qutest. Jeden z jeśli nie naj, ciekawszy przetwornik do 6K. Teraz nieco podrożał ale zdecydowanie go odsłuchaj.

Kolejną opcją mógłby być NAD, ale Ty masz już fantastyczne źródło więc tu byśmy z niego za bardzo nie korzystali. Plusem Dirac.

Odsłuchaj Chorda i daj zanć.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
8 godzin temu, S4Home napisał:

I jak gra w porównaniu do  XiangSheng DAC-05A?

Piotr

Ares II gra z dużą ilością detali i z bardzo szeroką sceną. Nie można porównywać tych dac-ów 1:1. XS w swojej kategorii cenowej jest dobry (a nawet bardzo) i bardzo podatny na modyfikacje,które dopiero wtedy ukazują jego potencjał (ja tylko wymieniłem opa i już wtedy był to inny dac niż wersja pierwotna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...