Skocz do zawartości

Czym nabłyszczyć i pielęgnować takie kolumny


Recommended Posts

Hej :)

Wczoraj spełniłem swoje marzenie i dorwałem kolumny, których poszukiwałem od długiego czasu - Quad 12L2 w wersji limitowanej z hebanu (tylko 250 sztuk na świecie). W związku z tym są one dla mnie niezwykle wartościowe.

Wygladaja tak:

I teraz chciałbym zapytać bo może ktoś ma już rozpracowany temat. Całe są w błyszczącym lakierze. Nie wiem natomiast jakim. Strzelam, ze to politura. Jednak maja już trochę lat i widać, ze miejscami ten „błysk” jest lekko zmatowiony itd. 
 

Chcialbym kupić jakiś środek do mebli/drewna, żeby je odświeżyć. Nadać blysku, świeżości, natluczenia. Tylko nie wiem co do tego się nadaje, tak żebym nie ryzykował uszkodzenia tej powłoki. 
 

Czy ktoś ma kolumny tak wykonane i może polecić jakiś nie inwazyjny środek? Myślałem o olejkach/mleczkach do mebli. Może takim zwykłym pronto do mebli?. Ale podobno politura może zle zareagować z chemia/alkoholem i się rozpuścić, dlatego chciałem Was podpytać :) Dzieki!

41CFE4C3-8D02-4193-B134-C7F3F67279C7.jpeg

6E22A6AE-B725-4E52-9C83-3AFE62E32627.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateolo2 napisał:

Może takim zwykłym pronto do mebli?.

Ostatnim na świecie środkiem do konserwacji i czyszczenia mebli jest Pronto. Nie używaj tego. Powie Ci to każdy stolarz i firma produkująca cokolwiek fornirowanego pokrytego lakierem, czy nie. Nie ma innej metody na zmatowiony czy zniszczony lakier jak jego usunięcie i ponowne fornirowanie oraz lakierowanie. W przypadku podłogi cyklinujemy i lakierujemy ponownie , w przypadku kolumn cyklinowania nie polecam ;) Do czyszczenie tego typu powierzchni jaką masz, a więc drewno i lakier najlepszym środkiem do czyszczenia jest miękka bawełniana ścierka + letnia woda. Ścierkę dobrze wycisnąć . Nie polecam stosowania żadnej chemii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 10.10.2021 o 16:55, mateolo2 napisał:

Hej :)

Wczoraj spełniłem swoje marzenie i dorwałem kolumny, których poszukiwałem od długiego czasu - Quad 12L2 w wersji limitowanej z hebanu (tylko 250 sztuk na świecie). W związku z tym są one dla mnie niezwykle wartościowe.

Wygladaja tak:

I teraz chciałbym zapytać bo może ktoś ma już rozpracowany temat. Całe są w błyszczącym lakierze. Nie wiem natomiast jakim. Strzelam, ze to politura. Jednak maja już trochę lat i widać, ze miejscami ten „błysk” jest lekko zmatowiony itd. 
 

Chcialbym kupić jakiś środek do mebli/drewna, żeby je odświeżyć. Nadać blysku, świeżości, natluczenia. Tylko nie wiem co do tego się nadaje, tak żebym nie ryzykował uszkodzenia tej powłoki. 
 

Czy ktoś ma kolumny tak wykonane i może polecić jakiś nie inwazyjny środek? Myślałem o olejkach/mleczkach do mebli. Może takim zwykłym pronto do mebli?. Ale podobno politura może zle zareagować z chemia/alkoholem i się rozpuścić, dlatego chciałem Was podpytać :) Dzieki!

41CFE4C3-8D02-4193-B134-C7F3F67279C7.jpeg

6E22A6AE-B725-4E52-9C83-3AFE62E32627.jpeg

Jeśłi nadal nic nie znalazłeś (w końcu post ma 2 miesiące) to polecam środek firmy Liberon - Odplamiacz do drewna politurowanego.

Używałem go do swoich włoskich mebli i efekt miło mnie zaskoczył. Nazwą "odplamiacz" się nie sugeruj - po za odplamianiem np. kolistych śladów od gorącej szklanki, nabłyszcza, usuwa drobne ryski. Po prostu odnawia. Aplikacja jest bardzo prosta. Nanosi się szmatką praparat na mebel, po 2-3 minutach poleruje suchą szmatką np z microfibry. Ja tym sposobem odświeżyłem swój kredens i jestem super zadowolony. Preparat kupiłem w Leroyu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...