Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 10 tys ;)


g88

Recommended Posts

Cześć szukam kolumn do około 8-10 tys zł. Mogą być używane lub nowe. 
Salon ma 32 m2
Muzyka do głównie rock i metal. 50% na 50% pliki z Tidala / Vinyle
Posiadam wzmacniacz Atoll In100 Signature (za parę miesięcy chce kupić coś innego, np. IN 200 lub Hegel H90/95)
Głośniki podstawkowe Monitor Audio Silver
DAC SMSL SU-9 + Rassbery Pi jako streamer
Gramofon + preamp Fezz Audio Gaia 
CD Marantz CD 67 SE

W sumie to nie mam zastrzeżeń co do mojego zestawu, ale mam wrażenie, że kolumny będą lepsze na takiej powierzchni ;) 
Lubię dźwięk analityczny, dynamiczny ze sprężystym basem i górą w dobrej rozdzielczości. 
Chciałbym też szerszą scenę i lepszą separację instrumentów. 

Co znalazłem: 

 

Dali Opticon 6 MK2

Dali Oberon 7 C

Heco Celan Revolution 7

Focal Aria 926

Tannoy Precision 6.2 LE

Kef R5

Kef q950

Bowers 603 S2

Bowers 704 S2

Zdjęcie pokoju poniżej, słucham na jego prawej połowie ;) 
 

 

111.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 32 metrach ja widział bym jednak podłogowe.

Ale zastanawia mnie Twój wybór.

Bo masz już sprzęt, powinieneś wiedzieć czego słuchać a wstępny typ jest podparty tylko ceną.

Część z produktów z Twojej listy moim zdaniem możesz spokojnie zostawić na koniec, jesli zostanie czasu. KEF Q oraz Tannoy 6.2 ( bardzo dobre kolumny ale do nieco mniejszych pomieszczeń), Oberon 7C - to kolumny aktywne. Płacisz w nich za wzmacniacz którego masz. Zagra to na obecnym poziomie.

Revolution, Rki od KEFA czy po prostu wikesze Monitor Audio na przykład 500tki sprawdź w pierwszej kolejnosci.

Zapraszam na odsłuch.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, S4Home napisał:

Revolution, Rki od KEFA czy po prostu wikesze Monitor Audio na przykład 500tki sprawdź w pierwszej kolejnosci.

To by były moje trzecie MA, bo wcześniej miałem Bronze 100 ;) 
Zdecydowanie wolę podłogowe. Czyli zacząć od Opticonów, R5 i Focal Aria ? Czy coś jeszcze można dołożyć do tej listy ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@g88w takim razie koniecznie je sprawdź. Jeżeli zmienisz kiedyś na Atolla in200 signature też będą pasować. Z Heglem może być w rocku za ostro. Z Atollem powinno być tak jak oczekujesz czyli dużo dynamiki, bas nie przytłaczający sprężysty , dużo góry i powietrza. Przynajmniej ja to połączenie tak zapamiętałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś okazję posłuchać Focali Mini Utopia ? Miałem je kupić , zdecydowałem się jednak na podłogówki i do dzisiaj męczy mnie czy to była dobra decyzja.

Znalazłem ogłoszenie / nie moje/ , cena podobna do zakładanego budżetu.        https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/40/422934.php

obraz.thumb.png.632fec4914e237334bc23bc9274c6b7b.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał B&W 603 pod Twoje preferencje. Grają analitycznie ze świetną sceną i sprężystym basem. Nie wiem tylko jak Atoll się z nimi zgada. Wydaje mi się, że potrzebują wydajniejszego i  lepszej klasy pieca żeby dobrze zagrać.  Bowersów słuchałem dwa razy i za każdym razem wrażenie na mnie robiła scena, dynamika i detaliczność tych kolumn.  Jak lubisz taki przekaz to jest to wręcz obowiązkowa pozycja do odsłuchania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że nie. Ale to jest opinia większej liczby osób, nie jednej. Pamiętam po prostu wypowiedzi z innego forum (AS), a to dlatego, że Hegel mnie interesował (w sumie nadal uważam je za ciekawe).

3 godziny temu, S4Home napisał:

Czy to się wszystkim podoba?

Tak, żeby się wszystkim podobało, to jeszcze nie było takiego wzmacniacza na świecie czy kolumn.  Podobnie jest z każdym innym produktem, komputerami, smarkfonami czy samochodami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na zdjęcie na początku posta i wychodzi mi, że mam bardzo podobne pomieszczenie. Czy z lewa strona jest odbiciem lustrzanym prawej? Tam też jest skos?

Czy jesteś zadowolony z warunków akustycznych? Próbowałeś inaczej ustawić kolumny?

Ja mam ustawienie prostopadłe do Twojego, czyli kolumny pod skosami. Ale mam jednak ścianki kolankowe ciut wyżej. Z moich obserwacji tak jest lepiej, szczególnie jeśli narzekasz na szerokość sceny.

Generalnie zmierzam do tego, że może z budżetu na kolumny warto byłoby część przeznaczyć na adaptację akustyczną. No chyba że jesteś pewien, że tak jak jest jest dobrze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, lewa strona jest odbiciem prawej. Z akustyką dopiero walczę,  ale jedną ścianę ze skosem już zrobiłem. 
Mam już zamówione pianki akustyczne na drugi skos i na ścianę przed głośnikami. 
Za głośnikami też będą pochłaniacze, tylko muszę zrobić je na zamówię, bo do ściany z prawej można coś przykleić, ale z lewej strony głośnik stanie przed oknem balkonowym 




 

skos 2.jpg

skos.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, g88 napisał:

Tak, lewa strona jest odbiciem prawej. Z akustyką dopiero walczę,  ale jedną ścianę ze skosem już zrobiłem. 
Mam już zamówione pianki akustyczne na drugi skos i na ścianę przed głośnikami. 
Za głośnikami też będą pochłaniacze, tylko muszę zrobić je na zamówię, bo do ściany z prawej można coś przykleić, ale z lewej strony głośnik stanie przed oknem balkonowym 
 

Miałem podobny pomysł z tymi piankami ale się wstrzymałem. Jest różnica? Uważasz że to coś poprawia? W tych skosach jest dużo wełny mineralnej więc pewnie i tak jest sporo pochłaniania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...